škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2314618

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yukarıda da belirttiğim üzere 19 km/sa. altı ortalama hız içeren veriler şehir içi tüketim verilerdir. Çoğu zaman forumda sehir içi olarak lanse edilen 30-40 km/saat içeren veriler olsa olsa karma tüketim verisi olur. Heke heke 50-60 km/saat ortalama hızlı veriler ise şehirler arası tüketim değeri olur.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
5.Veya 6.Vitese sallayıp 60,70 le gidiliyor , sonra şehir içi verisi diye paylaşılıyor :)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;509726
Rodaji patlattik diyosun yani abi
1001 km' yi görür görmez.:rm:
Alıntı yapılan: enoktakenokta;509731
Yukarıda da belirttiğim üzere 19 km/sa. altı ortalama hız içeren veriler şehir içi tüketim verilerdir. Çoğu zaman forumda sehir içi olarak lanse edilen 30-40 km/saat içeren veriler olsa olsa karma tüketim verisi olur. Heke heke 50-60 km/saat ortalama hızlı veriler ise şehirler arası tüketim değeri olur.
Alıntı yapılan: kaptan52;509746
5.Veya 6.Vitese sallayıp 60,70 le gidiliyor , sonra şehir içi verisi diye paylaşılıyor :)
Sürüş şartlarını yazdım ben zaten. Fotoğraflarını paylaştığım gün 70-80' de sabit gitmeye çalıştım hep. Zaten ortalama sürat 57km/s olmuş. Ertesi gün dur-kalk ve bekleme yaparak gittim bolca. 1 numaralı ortalama 5,5; 2 numaralı ortalama ise 6,1 idi kontağı kapatirken. Artık adına şehiriçi mi dersiniz, şehirdışı mı bilemem. :D
Ha şunu da diyeyim; 2 numaralı ortalama 4,9 yazarken biraz gazlamaya kalktığınızda hemen 5,2' yi görüyorsunuz. Dizel gibi sabit kalma veya 0,1 artma olmuyor maalesef.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yok Uğur abi sana demedim zaten . :)  Öyle çok paylaşımlar var.
Çevreyolunda , Temde sallıyor 5.,6. vitese 60 la gidiyor al sana şehir içi :)

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
forum genelinde benim ortalamalar sehirdisi olarak algilanmis. Evet 36 km/h sehirdisi kabul edebilirsiniz :) sonuç olarak neyse ki bence aracın yakıt tüketimi uygun. 50 bin lira gibi az bir paraya aldığım sıfır c sınıfı arabayla Ankarada 190 liraya evden ise işten eve 730 km yapabildiğim için skodaya teşekkür ederim.
Hepimizin regaib kandili mübarek olsun
« Son Düzenleme: 23 Nisan 2015, 19:33:04 Gönderen: murat aktaş »

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;509784
Yok Uğur abi sana demedim zaten . :)  Öyle çok paylaşımlar var.
Çevreyolunda , Temde sallıyor 5.,6. vitese 60 la gidiyor al sana şehir içi :)

İstanbulda başakşehirden fatihe gidip geliyorum 35 km gitgel. Ortalama hızım 40-44 km/h .  4.3 ortalama tüketim elde ediyorum. Araç skoda superb 1.6tdi dsg 55binde. Boru gibi şehiriçi güzergah hemide

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yldzfurkan;509791
İstanbulda başakşehirden fatihe gidip geliyorum 35 km gitgel. Ortalama hızım 40-44 km/h .  4.3 ortalama tüketim elde ediyorum. Araç skoda superb 1.6tdi dsg 55binde. Boru gibi şehiriçi güzergah hemide

Tebrik ederim

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzergah;
Ankara-Yozgat-Ankara
Toplamda 250+250+20 km yol gittim ortalama hız 103km/h ortalama tüketim 5.9lt/100km güneşli, yağmurlu veya karlı ve sürekli rüzgarlı bi yolculuktu uzun süre 140+ hizlarda kullandim yetismem gerekiyodu sehirici sehirdısı aynı tüketim var benim arabada :)

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun yolda kaç litre yakiyor 2 litre mi?

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şanlıurfa-mardin-midyat-mardin-urfa güzergahı dur kalka da girdim duble yolda yapıştırdım çoğunlukla. 540 güzergah 5.8 tüketim 77 ortalama hız. Araç 2015 cellyse 2210km de. Hala diyorum az yakmıyo bu araba [emoji23]

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Hala anlatamıyoruz bazı şeyleri ne yazık ki. Size göre "boru gibi şehir içi". Siz kendinizi tatmin etmeye devam edin, ne diyelim. Yukarıda defaatle yazdığım gibi 19 km/saat aktındaki veriler şehir içidir; bu uluslararası kabul görmüş ölçüm metedolojisidir. Sizin veriniz karma bile değil şehir dışı verisidir. Bakın ben çok netim; 1 hafta benimle takılın aracıniz gerçek sehir içinde ne yakıyor görun.

Uğur Abi beni alıntılamışsın, ama sana dediğim birşey yok. Sen bunu şehir içi gibi lanse etmiyorsun zaten...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;509804
Uzun yolda kaç litre yakiyor 2 litre mi?

Niye sana araba şehırdısında şehıriçinin yarısı kadar yakıyo mu dediler ? Yemişler seni canım kardeşim. Varsa sıkıntın beklerim gelirsin bi istanbul turu atarız kaç yakıyo bakarız hemde bikaç şey gösteririm. Hangimiz istanbul içinde 19 kilometrelik biyere 1 saatte gidiyoruz?

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Açıkcası ben bu değerleri gerçekçi bulmuyorum , kimse kusura bakmasın...
Şov yapmayada gerek yok.

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;509810
Hala anlatamıyoruz bazı şeyleri ne yazık ki. Size göre "boru gibi şehir içi". Siz kendinizi tatmin etmeye devam edin, ne diyelim. Yukarıda defaatle yazdığım gibi 19 km/saat aktındaki veriler şehir içidir; bu uluslararası kabul görmüş ölçüm metedolojisidir. Sizin veriniz karma bile değil şehir dışı verisidir. Bakın ben çok netim; 1 hafta benimle takılın aracıniz gerçek sehir içinde ne yakıyor görun.

Uğur Abi beni alıntılamışsın, ama sana dediğim birşey yok. Sen bunu şehir içi gibi
 lanse etmiyorsun zaten...

Bakın 'uluslararası' kabul görmüş diyosunuz ama moskovadaki trafikle ankaradaki bir mi ? Yada istanbuldaki ? Arabistanda şehıriçi trafik yoğun ortalama hız düşük ama almanya için aynı şeyi yine söyleyemeyiz. Adamlar tüm bu ülkeleri ortalamasını kabul etmiş. Tutturmussunuz bi ortalama gidiyosunuz. Hanginiz 19 kilometrelik mesafeyi 1 saatte gidiyo ? Ben istanbulda gitmiyorum. Saçma sapan rakamlara değil cebimden çıkan paraya bakarım. Ben 4.5 litre mazot alınca 100 km yapıyomuyum istanbul içinde ? Yapıyorum. Kendimide öyle böyle değil acayip tatmin ediyorum çok şükür. İsteyen olursa getirsin arabasını onuda tatmin ederim.
« Son Düzenleme: 23 Nisan 2015, 21:12:04 Gönderen: yldzfurkan »