škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2314638

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Üç aşağı beş yukarı burada tüm üyelerimizin yazdiklari değerler ülkemiz standartlarına yakın olmakla birlikte daha yoğun trafikte daha çok yakması normaldir.
Benim özellikle belirttiğim husus şudur ki üretici firmanın belirttiği değerleri gerek şehiriçi gerek sehirdisi gerceklestirmem neden bu kadar garip karşılanıyor.

Sayın enoktaenokta nin da belirttiği üzere üreticiler testlerde 19 km/h ortalamada bile bu verileri elde etmişler de kimse onlara olmaz öyle şey dememişler de Biz 30-35 km/h ile değerleri rahat rahat tutturunca "olmaz ki" tepkisini anlayamiyorum.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yazdıklarımızı dikkat edelim, saygı çerçevesinde olsun. Birbirimizi kırmayalım.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir veriyi "resmi" veri yapan objektif koşullarda belli bir metefolojiye göre elde edilmesidir. Sizin gibi sırf güzergahınız İstanbul sınırları içinde bir noktadan bir noktaya gitmek şeklinde diye elde ettiğiniz değer şehir içi olmuyor. Dediğim gibi 40 kilometre hızda rlde ettiğiniz veriyi siz şehir içi görüp mutlu oluyorsanız ne güzel sizin adınıza.
Diğer bir konu ise bahsettiğim veriler Moskova'da falan geçerli , dünyanın her yerinde geçerli. Önce bir gidin bu resmi tüketim testleri nasıl yapılıyor, sehir içi-dışı neye göre tespit edilmiş bir araştırın ve bilgi sahibi olun ondan sonra bana ahkam kesin.

Bir de insanlar araç tercih ederken forumlara bakıyor,  sonra burada şehir içi diye paylaşılan verilere bakıyor, kafasında birşey oluşturuyor, ben de şu kadar yakarım o zaman dihor, arabayı alıuor, bir bakıyor gerçek sehir içinde 10 litrenin altında yakmıyor, sonra diyor ki benim aracım da sorun mu var. Yazdiklarımızla insanları da etkilediğimizi ve yanlış yönlendirebileceğimizi unutmayalım.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Genel bir uyarı yapayım, üslubunuza dikkat edin...

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Forum içerisinde elimden geldigince objektif ve duyarlı bir şekilde bilgi paylasiminda bulunmaya çalışıyorum. Olmayan bir değeri varmış gibi yansıtma gayretinde değilim. Skoda markası ile de bir bağlantım yoktur. Dediğim gibi Sadece objektif paylasimda bulunmaya çalışıyorum. Bütün bunlara rağmen yanıltıcı bilgi paylasiminda bulundugumu düşünüyorsanız uyeligimî iptal edebilirsiniz.

memnuniyetle karsilarim.

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ya ben anlatamıyo muyum ? Benım arabam istanbulun içinde günlük bir kullanımda ' BENİM ' kullanımımla 4.5 litre mazot ile 100 km yol gidiyo. Yani ne imiş ? Benım arabam şehiriniçinde 4.5 litre yokuyomus. Basit değil mi ? Çok zor değil. Hızım 40olsun 50 olsun istanbul sınırları içinde o araba 100 kmyolu gidiyomu ? Gidiyo. Bu arabayı alacak arkadaşlar size sesleniyorum benım gibi sakin kullanıyosanız rotanızda benzerse sizde aynısını yakarsınız rahat olun.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yldzfurkan;509826
Ya ben anlatamıyo muyum ? Benım arabam istanbulun içinde günlük bir kullanımda ' BENİM ' kullanımımla 4.5 litre mazot ile 100 km yol gidiyo. Yani ne imiş ? Benım arabam şehiriniçinde 4.5 litre yokuyomus. Basit değil mi ? Çok zor değil. Hızım 40olsun 50 olsun istanbul sınırları içinde o araba 100 kmyolu gidiyomu ? Gidiyo. Bu arabayı alacak arkadaşlar size sesleniyorum benım gibi sakin kullanıyosanız rotanızda benzerse sizde aynısını yakarsınız rahat olun.

Yok biz sizi anladık, hem de çok iyi anladık; mutluluk da diledik. Uzatmanın manası yok yani...

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yldzfurkan;509826
Müdahil olmak istemezdim ama dayanamadım gecen yaz konyaya gitmiştim dönerken Ankara il sınırına girdikten bi kac km sonra durdum aklıma geldi verilere bakıp sıfırladım ordan Cukurambara geldigimde ortalamam 3.3lt/100km idi simdi Ankaranin ici mi ici ben bu arabayla ortalama bunu yaktim diye fabianin sehir ici verisi 3.3 litremi oluyo sizin dediginiz olaydan bu anlasiliyoda:)

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kelimeler kifayetsiz cidden. Biraderim orda ne yazıyo bak. AT NALI gibi benım kullanımımla diyo demi ? Daha neyin tatavasını yapıyosun sen. Diyorumki aynı güzergahta aynı kullanımla herkes 4.3 yakar. Benim kullanımımla bu araba istanbul içi olan bu güzergahta bu değeri yakalıyo. Hiçbiyerde bu araba kim kullanırsa kullansın güzergah farketmezsizin 4.5 yakar demedim. Niye diretiyosunuz bu kadar ? Yeteri kadar uzadı zaten.
« Son Düzenleme: 23 Nisan 2015, 22:03:11 Gönderen: yldzfurkan »

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murat aktaş;509818

Sayın enoktaenokta nin da belirttiği üzere üreticiler testlerde 19 km/h ortalamada bile bu verileri elde etmişler de kimse onlara olmaz öyle şey dememişler de Biz 30-35 km/h ile değerleri rahat rahat tutturunca "olmaz ki" tepkisini anlayamiyorum.

Aziz mübarek gün kimse boşuna yorulmasin bu mevzu herkesin kendi araç kullanimiyla değerlendirmesiyle bambaşka yerlere gider.
Ama rica ederim arkadaşlardan biri alintiladigim sorumu cevaplandirirsa sevinirim. Çünkü olaya bakışım da tam bu şekilde

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yldzfurkan;509832
Kelimeler kifayetsiz cidden. Biraderim orda ne yazıyo bak. AT NALI gibi benım kullanımımla diyo demi ? Daha neyin tatavasını yapıyosun sen. Diyorumki aynı güzergahta aynı kullanımla herkes 4.3 yakar. Benim kullanımımla bu araba istanbul içi olan bu güzergahta bu değeri yakalıyo. Hiçbiyerde bu araba kim kullanırsa kullansın güzergah farketmezsizin 4.5 yakar demedim. Niye diretiyosunuz bu kadar ? Yeteri kadar uzadı zaten.

Bana hitaben mi yazdınız bilmiyorum. Fark etmez gerçi. Üslubunuza dikkat etmeniz konusunda sizi uyardım, bir kez daha uyarmayacağım.
Tüketim konusunda bu zamana kadar yazılanlardan insanlar gerekeni anlayacaktır zira... Eee zira bir yanda "ben yaptım, böyle oldu, doğru sonuç bu" diyen bir kafa yapısı; diger yanda "genelgeçer veriler bunlar, bu kıstaslar dahilinde sonuç bu" diyen bir kafa yapısı...

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Forumlarda üslup çok önemlidir. Herkes karşısındaki ile aynada konuşuyormuşcasına hitap ederse daha seviyeli bir bilgi paylaşımı olur. Burada bilgi paylasiminda bulunma gayesi dışında maksadım yokken şov yapiyormus gibi lanse edilmek hoşuma gitmedi.
Sayın editörden ricam uyeligimin iptal edilmesidir.

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu forumda seviye genelde hep iyidir. Bırakın yakıt verileriniz düşük olsun, başka seviyeyi düşürmeye gerek yok. Ben de bu arada paylaşayım 400km şehir ici 31 lt yakıt aldı. Her iki dolumda da aynı yerden alındı tabanca attıktan sonra da dolum yapıldı. Araç 2006 163 binde 1.5 accent dizel 3 silindir olanlardan. Ama evle is yeri arasi 1.1km. Sabah 1-2dk  kadarda rölantide çalışıyo. 100km 7.5 üstü yakıyo. Şehir dışı ortalamam 4 yıldır 5-5.4 arası değişir genelde.

Çevrimdışı emre.tk

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Şehiriçi kavramını niye okuduğunuz üzere şehir sınırları içerisinde yapılan yolculuklarda yapılan tüketim yerine bilmem kaç km hız vs. diye yorumlamaya çalışıyorsunuz ki?  Bahsettiğiniz hızlar üretici firmaların gerçek şehiriçi güzergah yerine bantta şehiriçi yol şartları için varsaymiş oldukları değerler. Ben aynı istanbul  içi - şehir içinde- güzergahta yeri geliyor 4.4 lt yeri geliyor 8 litre yakıyorum. Size göre bu güzergah bir gün sehir içinde, bir gün şehir dışında o zaman! Birbirimizi saçma sapan bir konuda boşu boşuna kirmaya hiç gerek yok. Bence en sağlıklı paylaşım şekli de güzergah ve ortalama hızla birlikte paylaşılan tüketim verileri...

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murat aktaş;509842
Forumlarda üslup çok önemlidir. Herkes karşısındaki ile aynada konuşuyormuşcasına hitap ederse daha seviyeli bir bilgi paylaşımı olur. Burada bilgi paylasiminda bulunma gayesi dışında maksadım yokken şov yapiyormus gibi lanse edilmek hoşuma gitmedi.
Sayın editörden ricam uyeligimin iptal edilmesidir.

Murat Bey gördüğüm kadarıyla sizinle ilgili bir durum, itham, söylem yok. Şov yapıyormuş gibi lanse edilme durumu da yok. Kararınızı gözden geçirin derim.