škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2276383

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;558531
Walla oyle. Hatta hala burdayim. Yarin ua da sali donucem.

Dun de sikuntidan patliodum walla evde :)  bi sekilde bilseydik keske

Valla abi ya bende öyleydim. Oralarda sıkılıyorsanız buyrun bu taraflara uğrayın ben denedim iki buçuk saate burdasın abi :)

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende kocaelideyim :) birazdan yakıt tüketimleri geliyo :)

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

140 sabitti aslında ama sonra dayanamadım kapattım cruise controlü :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
45 litre mazot ile 792km. Yb verisi 5.5/100km, ort hız 60.

Mk7 tdi dsg golf. 480 km ankara adana gerisi full sehir ici rollar motor acmalar falan dahil :D

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yine yollardaydım, önce Ç.kale - Aydın sonra Aydın - Karamürsel en sonra da Karamürsel Ç.Kale yaptım.

Aydın otoyol çıkışında mazot aldım ve Karamürsel'e geçtim, orada da 3 günlük şehir içi kullanımdan sonra Yalova da tekrar depoyu tamamladım. Yarım deponun biraz altına düşmüştü.

Mazot alırken yol bilgisayarı 589km ve ort 5lt gösteriyordu. 110TL lik yakıt aldım. Bu durumda sarfiyat bilgilerim şu şekilde oldu

Krş Hesabı olarak 18 Krş yakmışım.
Litre hesabına göre de ort 5.47lt yakmışım. Bu durumda yol bilg 0.5 lt az gösteriyor.

Kullanım koşullarına gelince ş. arası 110-130km, ş. içi geçişleri 70-77km. Karamürsel ş.içi çok değişken :) Bildiğiniz ş.içi çok sıkışık trafik.

Bu arada şu dikkatimi çekti, Ege ve MArmara kıyı şeridi ş.içi hız limiti 50km olarak belirlenmiş. Benzer yol koşullarında başka bölgelerde ş.içi geçiisşleri ise min 70 :)

Dönüş yolunda ise 341km yapmışım, tam çeyrek depo mazot gitmiş, ort ise 4.6lt görünüyor

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;558926
Yine yollardaydım, önce Ç.kale - Aydın sonra Aydın - Karamürsel en sonra da Karamürsel Ç.Kale yaptım...

Yazılımdan sonra tüketimde bir değişiklik oldu mu?
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim hesabıma göre 0.5lt lik bir azalma oldu.

Biraz zaman geçsin full ş.içi tüketime de bakıp daha sağlıklı bir karar verebilirim

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sabah Kırşehir'den Kayseri Havaalına gidip geldim.Gece 4.30 da evden çıktım.Sabah 8.00 da eve girdim.Havaalanında yolcuları uğurlama arkasından tasla su dökme dahil.3 buçuk saat olmuş.Toplam yolculuk 140+135(giderken sapağı kaçırdım bi 5 km fazla oldu :D ) =275 km.Hava sıcaklığı da hiç sıfırın üstüne çıkmadı.-11 ile -4 derece arasıydı.
Giderken 5 kişi +dolu bagaj.yolun yarısı 120-140 diğer yarısı 140-160 km/h hızla+kışlık lastikler takılı 6.1 yaktı.
Dönüşte 2 kişi,bagaj boş.Havaalanından çıktım 102 km/h sabitledim. 4.3 yaktı.
Giderken ortalama hıza bakmadım.Dönüşte yb 98km/h ortalama diyordu.
Bu arada arabayı aldım alalı ilk defa 50 kmden uzun bir yolda 100 km/h gibi bir hızda sabitleyip geldim.Daha önce deniyordum ama 10 km sonra cc yi kapatıyordum.
Araç 1.9Tdi 105 hp Octavia düz vites
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yakıt verisi paylaşayım bir de
1. Yola çıkmadan depoyu doldurdum. Sivas Kayseri  arası genelde hızlı gittim. 104km/h ortalama ile 5.4 lt.
2. Kayseri Sıvas donuste  (ilk verideki ortalama ile birlikte) hızım 92km/h e dustu ( daha yavas geldim).
yakıt aldıktan sonraki genel ortalamam 5.2 lt e düştü. 420km yol yapmısım.

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Son depom: 710 km. Ort hız:37, Ort yakıt:6,4 lt. Sıcaklık 0-7 arası şehiriçi sakin kullanım.
Octi 1.2 tsi dsg euro6 17 jant

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dün akşam @esariipek ben ve bi arkadaş ani bi kararla İstanbul'a araba almaya yola çıktık Emin beni aradıktan yarım saat sonra kendimi yola çıkmış olarak buldum giderkende dönerkende yakıt denemek için 120sabit gittik nadiren bi kaç yerde 150 civarına çıkmışızdır onlarda kısa süreli oldu
Güzergah: Ankara(pursaklar-keçiören-beşevler-cebeci-beşevler-batıkent)-İstanbul(alibeyköy-ataşehir-alibeyköy)-Ankara şeklinde bu güzergah dışında gece yemek yemeye gitmemiz sabah kahvaltı için yer aramamızda var

Yakıt bizce gayet iyi oldu 65 tl gibi bi rakama Alibeyköy'e indik ki üç kişi otobüsle gitmenin yolda çekilen çilelerin yanında resmen bedava

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ömerin bahsettiği araç 2014 38binde leon fr 140lık düz. Biz aldığımızda depo fullendikten sonra istanbul içinde 18 ortalama hız ile 180 km yapmıştı 9 lt ortalaması vardı. Biz aldıktan sonra ankaraya 3 şoför geldik ateşehir-karabük-ankara şeklinde bi güzergahımız vardı. Depoyu ankaraya girince 20 km menzille 780 kmde 6.7 ortalamayla 45 ortlama hızla doldurduk. Bizim istanbul-karabük-ankara güzergahımız ise 6.1 oldu. Karabükten geri dönüşümüze kadar hep 120 civarı kullandık. Gerededen sonra 3-4 defa gazladık 244 e kadar gördü araç maşallah. Bu kullanımla 3.99 dan fulleyip 25 krş civarı bir yakıtla bizi memnun etti kerata

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu hafta yakıtını aldım ortalama günlük 100 km yol yapıyorum ve bu hafta birkaç kere ibre 180 i gördü ve bi 5 dakka falan öyle gittim i. Şu anda ortalama yakıtım 5.0 lt gözüküyor. Ortalama hızım da 65 civarındaydı. Yakıttı alalı 438 km de depo tam ortasındaydı.

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugun aşırı sıkışık trafiğe girdim kullanımıma dikkat etmedim 8.5 ile eve geldim.
benim tüketim anlayışım her çeyrekte 200 km yapsın yeter onu da yapacak gibi duruyor  :D

Audi A5 2.0tdi 177