škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2278226

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Euro dizel olmuş 3.92. Biz ne kadar ortalama yakıtımızı indirmeye uğraşsak da ortalama litre olarak indirebiliyoruz yoksa km başına tl bazında hep aynı hep aynı :)

Çevrimdışı acarli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

1.6 Tdi Dsg Octavia ile Ankaradan İstanbula aracı yeni aldım 1000 km yi yolda geçtim

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: turker;575916
Denizlide 4.7 idi ama sonrasi neymis oyle aydin yolu uzerinde belki 30 tane isik geçtik. Klima ile birlesince sonuc 4.9. Ama hep 120 ile, memnun oldum dogrusu. 3.55 ten mazot ile 17kr/km ediyor.

Denizlide makyajli ceedi 2. Defa test ettim, daha once kışın samsunda test etmistim kışlık lastiklerle, pek fark gorememistim kendi aracimla.

Bu sefer s.t. sagolsun uzuun bi test yaptik, araba ciddi sessizlesmis bence. Hem motor sesi hem yol sesi ama ozellikle motor izolasyonuna bayildim. Bu sinifta test ettiklerim arasinda ilk defa golf dengi bi yalitim vardi, nasipse alirim makyajli 136 ceed. Kütüphane gibiydi (lastiklere bakmayi unuttum bak...)

Test etmenizi de tavsiye ederim. Dct iyi ama tuketim yine fazlaydi. Manuel alacagim icin sorun yok onlar az yakiyor.

Karabük bodrum git/gel ş.içi dahil 1980 km yaptım. Genel ortalama 5.1 litre. Sağlamasını yapmadım henüz.

Giderken Nazilli tarafında çok trafik ışığı olduğundan dönüşte muğla-kale istikametinden geldik, bardaktan boşalırcasına yağmur vardı. Belki de 13 yıldır en tehlikeli kazamı atlattım.

Araçta 2 kişiydik, bölünmemiş yol, aşırı yağmur... 80 ile bir virajı dönerken karşıdan aşırı hızlı gelen TIR'ı gördük, daha gelirken oha dedik aramızda. Viraj içinde TIR'ın brandalı kasası savruldu ve bize doğru kaymaya başladı.

Şekilde kırmızı araç biziz. Ben S çizerek sağdaki kaçış alanından doğru kurtardım. Aşağısı şarampol ve ormandı ucuz yırttık çok şükür.

Arkamıza baktı arkadaş, dorse iyice bizim şeride girmiş, hatta arka köşesi bizim A sütununu değmeden sıyırmış. Adam herhalde gaza basıp toparlamış sonra. Enstantane amerikan filmleri gibi, hala gözümüzün önünde :)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;576434
Karabük bodrum git/gel ş.içi dahil 1980 km yaptım. Genel ortalama 5.1 litre. Sağlamasını yapmadım henüz.

Giderken Nazilli tarafında çok trafik ışığı olduğundan dönüşte muğla-kale istikametinden geldik, bardaktan boşalırcasına yağmur vardı. Belki de 13 yıldır en tehlikeli kazamı atlattım.

Araçta 2 kişiydik, bölünmemiş yol, aşırı yağmur... 80 ile bir virajı dönerken karşıdan aşırı hızlı gelen TIR'ı gördük, daha gelirken oha dedik aramızda. Viraj içinde TIR'ın brandalı kasası savruldu ve bize doğru kaymaya başladı.

Şekilde kırmızı araç biziz. Ben S çizerek sağdaki kaçış alanından doğru kurtardım. Aşağısı şarampol ve ormandı ucuz yırttık çok şükür.

Arkamıza baktı arkadaş, dorse iyice bizim şeride girmiş, hatta arka köşesi bizim A sütununu değmeden sıyırmış. Adam herhalde gaza basıp toparlamış sonra. Enstantane amerikan filmleri gibi, hala gözümüzün önünde :)
Çok geçmiş olsun.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlker çok geçmiş olsun, verilmiş sadakanız varmış.

Aynı durum ben A7 yi ilk aldığım zaman olmuştu. Arabayı Giresun dan alıp Ankara ya getiriyordum. Ankara çevre yoluna girdim ama bakım nedeniyle geliş şerifi kapalıydı. Koskaca otobanda git-gel aynı şeride verip kukalarla ayırmışlar.

Önümde bir doblo arkasında ben gidiyoruz, karşıdan aynı şekilde viraja tır girdi. Dedim bu hızla dönemez, tam o sırada dorsesi kaydı ve üstündeki yükün dengesi bozuldu ve dorseden üstümüze doğru uçtu. Ehvay demeye kalmadan öndeki doblo uçan yüke çarptı. Allah tan dorsedeki yük saman balyasıymış. Ağır bi yük olsa çok byük kaza olurdu. Doblo balyaya çarpınca birden her yer saman oldu, 3-5sn boyunnca samandan hiçbirşey göremedik. Eve geldiğimde arabanın her yerinden saman temizlemiştim.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;576791
İlker çok geçmiş olsun, verilmiş sadakanız varmış.

Aynı durum ben A7 yi ilk aldığım zaman olmuştu. Arabayı Giresun dan alıp Ankara ya getiriyordum. Ankara çevre yoluna girdim ama bakım nedeniyle geliş şerifi kapalıydı. Koskaca otobanda git-gel aynı şeride verip kukalarla ayırmışlar.

Önümde bir doblo arkasında ben gidiyoruz, karşıdan aynı şekilde viraja tır girdi. Dedim bu hızla dönemez, tam o sırada dorsesi kaydı ve üstündeki yükün dengesi bozuldu ve dorseden üstümüze doğru uçtu. Ehvay demeye kalmadan öndeki doblo uçan yüke çarptı. Allah tan dorsedeki yük saman balyasıymış. Ağır bi yük olsa çok byük kaza olurdu. Doblo balyaya çarpınca birden her yer saman oldu, 3-5sn boyunnca samandan hiçbirşey göremedik. Eve geldiğimde arabanın her yerinden saman temizlemiştim.

Ya bu ara bi sıkıntı var, geçen hafta da böyle bi şey oldu. Gerede'ye bir arkadaşaın düğününe gidiyordum. Daha karabük çıkışında öndeki kamyonetin üzerinden sac malzeme uçtu, üzerimden geçti Allah'tan.

Ondan bir kaç gün sonra ön cama taş gelmiş, üstten çatladı. bi 10 cm yürümüş, bi uygulama yaptırıp tam dikizin arkasında durdurttum. Aynı gün tamponu çizmişler vs... Sadaka time :)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok geçmiş olsun Hocam,  yola çıkmadan sadaka şart..

A0001 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;576794
Ya bu ara bi sıkıntı var, geçen hafta da böyle bi şey oldu. Gerede'ye bir arkadaşaın düğününe gidiyordum. Daha karabük çıkışında öndeki kamyonetin üzerinden sac malzeme uçtu, üzerimden geçti Allah'tan.

Ondan bir kaç gün sonra ön cama taş gelmiş, üstten çatladı. bi 10 cm yürümüş, bi uygulama yaptırıp tam dikizin arkasında durdurttum. Aynı gün tamponu çizmişler vs... Sadaka time :)
Geçmiş  olsun İlker hocam. Ben de 19 mayısta amasyaya gittim gezmeye. Dönüşte Sivasa yaklaştık gidiş geliş şeridinin olduğu yerde ortada korkuluklar var, bir yerde boşluk vermişler karşı seritten koy yolunda SİVAS tarafına gelmek için, 120km hızım var onumde sağda bir kamyon bir araba var onları sollarken bu söylediğim yerden doblonun biri arabanın yarısını yola çıkardı, fren selektör korna güç bela uyandirabildik adamı ben de 30km ye kadar yavasladim, adam geri geri çıktı kurtardık. 30 kirk metre ilerde olsam muhtemelen duramayacak, kaçacak yerimde olmayacağı için arabaya sağdan iki kapıdan girecektim ve belkide ölümlü bir kaza yaşanacaktı.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Allah korusun cümlemizi.

Bi de kamera şart. Öyle durumlar var ki izah edemezsin.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=23]turker[/MENTION]
 Yeni gördüm; geçmiş olsun İlker.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gecmis olsun [MENTION=23]turker[/MENTION] hocam

LG-H542 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
C.kale - K.mursel gidis dinus ve cok az K.mursel sehir ici

Toplam 731km ort 4.8lt kalan km 270 gosteriyor.ort hiz 80km.

Bu arada Gemlik sonrasi otoban ordaki trafigi bayaa rahatlatmis. Yalova yi vs hep pas geciyorsunuz.

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun .Herkese kazasız belasız sürüşler dileyeyim

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İstanbul-Giresun 1000 KM 140-160 km/h bandında 500km klima açık 25 kr. Lpg nin litresi 2.05 den alındı.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;577221
İstanbul-Giresun 1000 KM 140-160 km/h bandında 500km klima açık 25 kr. Lpg nin litresi 2.05 den alındı.

Radara yakalanmadan gidebildiysen ayrıç tebrik edeceğim seni:) Ordu'daki Tedes'ler efsane oldu zaten...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...