škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2278227

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ordu ve Osmancık hariç bu hızların dışında[emoji16] Ordu 80-110 bandında osmancığıda 40-45 ile geçtim. Havzada falan tapa gaz 170-180 Allah ne verdiyse yapıştırdım 10 gündür gelen giden olmadı. Tabi gece seyehat ettim akşam  9 da istanbuldan çıktım. Sabah 8 buçukta tireboludaydım :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;577234
Ordu ve Osmancık hariç bu hızların dışında[emoji16] Ordu 80-110 bandında osmancığıda 40-45 ile geçtim. Havzada falan tapa gaz 170-180 Allah ne verdiyse yapıştırdım 10 gündür gelen giden olmadı. Tabi gece seyehat ettim akşam 9 da istanbuldan çıktım. Sabah 8 buçukta tireboludaydım :)

Kadir ben memlekete gitmeyeli 1 yılı geçiyor; bu TEDES'ler ortalama hızdan mı ceza kesiyor yoksa anlık hızdan mı?
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;577244
Kadir ben memlekete gitmeyeli 1 yılı geçiyor; bu TEDES'ler ortalama hızdan mı ceza kesiyor yoksa anlık hızdan mı?

Sabit radar abi bu anlık hızdan kesiyor ingilteredeki sistem gibi. Radarlar arası istersen 200 ile git. Kamyoncu ve otobüsler yerlerini ezberlemiş ona göre hızlanıp yavaşlıyorlar. Yakın zamanda navigasyonlarada eklenir diye düşünüyorum.

Çevrimdışı drhsyn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben sürekli samsun-ordu gidiyorum. Hız sabitleyici ile gitmeme rağmen dalgınlıkla gaza basıp 2 kere keçtim tedes ten sonra. Hatta biri 78 [emoji16]. Ceza yeseydiniz çoktan gelirdi ben ordudan dönmeden ceza geliyor samsuna benden önce [emoji23][emoji23]

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
EDS anlık bakıyor, Osmancık 50, Ordu şehir içi 70 miydi emin değilim. Zaten kule radar direk flaşı patlatıyor :) Akrabalarla bir gittiydik nisanda, onlar ilerideydi, fotoğrafımızı çekti aman sen dikkat et dedilerdi. Ben de 50'ye sabitleyip geçtim Osmancıktan.

Ordudan sonra da EDS tabelaları insanı tedirgin ediyor, ta Gülyalı'ya kadar vardı. Sahil yolunun tadı kaçtı bence gümüşhaneye içeriden niksar reşadiye yolundan gitmek daha mantıklı geliyor artık. Bomboş yol yardırking.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Iki seye kilim

1- bu 50km olayi. 30 40 yil oncesinin teknol9jisine gire hesaplais sinirlari hala kullaniuoruz. S.ici neyse de cevre yolu vb yerlerde de 50 olmuyor mu cildiriyorum. El insaf bari 70 yap 80 yap

2- s.arasi bolunmys duble yol yapuosun. Sonra millet yol ustu die oraya yerlesio. Oluo sana sehir ici. Yilda 110 120 giderken 5m araliklarla hiz siniri tabelasi, once 70 sonra 50. Panik fren yapsan anca dusersin o hizlara o kdr kusa mesafede.

Ha bide 3. Su. Huz sinirini % bilmem kaca kdr asmak ve katlanan ceza

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Açıkçası o yolda zaten kendi adıma yardırking modunda gitmiyorum. Ama oradaki olay sazan.avi durumuna gelmiş artık. Memlekete giderken güncel radar dosyasını navigasyona yükleyip bol bol bip bip uyarısıyla gideceğim...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;577271
Iki seye kilim

1- bu 50km olayi. 30 40 yil oncesinin teknol9jisine gire hesaplais sinirlari hala kullaniuoruz....
Herkesin altında son teknolojiye sahip araç yok ki.;)

Cep telefonundan yazdım. Yazım hataları affola.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ugur abi, istedigi kdr son teknoliji olmasin. Bahsettigim sekilde s.arasi yol yanindaki yerlesim yerleri veya s. Icindeki duble bolunmus yollarda hiz siniri 50 demek is guzarlik bence.

Ben tutup da 100 120 yapilsin demiyorum ama 70 -90 araligi en mantikli olan.

Kaldi ki koyulan limite herkes uysa yine amenna dicem. Resmi araclar gorevde deilken bile hiz siniri bolgesinden vizir vizir geciyor. Onu gectim birinci agizdan emniyette tanidiklari olanlarin kayitlarinin silindigi hem bu hem de baska forumlarda defalarca konusuldu. O zaman sade vatandas olarak benim gunahim ne.

Rutin kontrol diye visi kalmadi artik. Trafige cikmamasi gereken bir suru arac trafikte ama bizde varsa yoksa radar. Eskuden s.arasi yollarda ozellikle yolun tek seride indigi bolgelerde kopru gecislerinde vs hatali sollama vb kontroller yapilurdi. Nerede onlar simdi ???

Varsa yoksa at bi kamera arabaya radar kontrolu yap. Niye hem kolay hem de cezasi yuksek. Tamamen gelir kapisi

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
50 sıkıcı canım. Hele şehirler arası yolda. Osmancıkta arabadakiler huzursuzlanmıştı mesela.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ege ve marmara bu konuda delirmis. Dedigim gibi cevreyolu gibi yollar var. S.ici trafigi ztn ordan akmiyor ama saginda solunda ev var diye hiz siniri 50. El insaf

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Düzeltme; daha önce yazmıştım bu araç 14 lt/100km den fazla yakmaz diye.  Az önce +900 mt rakım farkı olan bir yolculuk yaptım.  Belin en üst noktasına kadar hep redline kullandım.  En yüksek noktada baktım ortalamam 16lt/100km. Yakıyor yakmasına,  hakkını öyle veriyor ki.  26 yaksa gözümde yok. 4. Viteste üst devirlerde virajlarda ayağımı gazdan çektiriyor. İmkanı olanlara C segmenti fiyatına, D segmenti araç olarak kesinlikle tavsiye ederim..

Bu aralar karma ortalamam yb ye göre 9lt/100km

A0001 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;577402
Ugur abi, istedigi kdr son teknoliji olmasin. Bahsettigim sekilde s.arasi yol yanindaki yerlesim yerleri veya s. Icindeki duble bolunmus yollarda hiz siniri 50 demek is guzarlik bence.

Ben tutup da 100 120 yapilsin demiyorum ama 70 -90 araligi en mantikli olan.

...sade vatandas olarak benim gunahim ne....
Cevap sorunun içinde ya zaten!:wnk:
...Rutin kontrol diye visi kalmadi artik. Trafige cikmamasi gereken bir  suru arac trafikte ama bizde varsa yoksa radar. Eskuden s.arasi yollarda  ozellikle yolun tek seride indigi bolgelerde kopru gecislerinde vs  hatali sollama vb kontroller yapilurdi. Nerede onlar simdi ???

Varsa yoksa at bi kamera arabaya radar kontrolu yap. Niye hem kolay hem de cezasi yuksek. Tamamen gelir kapisi
Trafik cezaları artık caydırıcılıktan çıktı dediğin gibi tamamen gelir kapısı haline getirildi. Son 2 senedir, araçların muayene vs. kontrolünü yapan bir uygulamaya hiç rastlamadım. Bu kontrolü yapsalar araçlara ceza yazamayacaklar zira bağlamaları lazım. Onunla da uğraşmak istemiyorlar. Memlekette korkulan sadece radar var artık.
Geçenlerde sığırın biri trafik sıkışınca tersten gitmek istedi ve taksiyle burun buruna geldiler. Taksici tepki gösterince de bagajdan sopayı alıp adamın üstüne saldırdı. Son zamanlarda bu şekilde o kadar çok olaya şahit oldum ki artık bu ülkede yaşamaktan iğrenir hale geldim maalesef. Her şey rant her şey rant. Lanet olsun!
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Hipek

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim aracın deposunu daha dün fulledim. 253 TL aldı. 820 km yol yaptım. Şehir içi. Yani şehir içi 30 kuruş yakıyor. çok fazla değil mi?

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hipek;578068
Benim aracın deposunu daha dün fulledim. 253 TL aldı. 820 km yol yaptım. Şehir içi. Yani şehir içi 30 kuruş yakıyor. çok fazla değil mi?

Şartlara göre değişir, ya hız ortalamanız çok düşüktür, ya her kontakta çok kısa mesafe yapıyorsunuzdur, ya da iniş çıkış çoktur diye geliyor aklıma.