škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2278507

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hipek

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Üstadım Konyada yaşıyorum. Ya İstanbulda yaşasaydım.

Çevrimdışı mustafast37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.6 TDI Superb şehir içi ortalama 5.2 L, bunun üstüne çok nadir çıkıyor. Ama gaza cok yüklenmiyorum

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: Hipek;578091
Üstadım Konyada yaşıyorum. Ya İstanbulda yaşasaydım.

O da belli olmuyor. Kendi aracım için söylüyorum, İstanbulda 6 litre ile gezenler var. Ben karabükte 7 litre yakıyorum. Çünkü kısa mesafeler, iş-ev arası 3 km ve yokuşlu vs. Mesela kendi gözlemim, aracım ışıkta ya da trafikte beklerken ortalaması aman aman atmıyor. Ama yokuşlu ve kısa mesafe kullanımda hemen artıyor. İstanbulda olup yarım saat trafikte bekleyip sonra bi yarım saat de akıcı trafikte 80'e sabitlesem şu an tükettiğimden az tüketirdim. Tabi abartı trafiğe girenler tasnif dışı :) onları saygıyla selamlıyorum :rm:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun yol spec.. Ah şuna bi 6.vitesi koysalarmış [emoji1]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dun yakit aldim. 868km gitmisim. Yol bilg 5lt gosteriyordu.  Yaptigim hesaba gore 20krs yakmisum. Lt hesabi da tutarli. 5.1lt ortalamam olmus.

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni fabiam (1.4 tdi 80 hp) ile ilk depoyu bitirdik. 140 tl (36 litre) ile 800 km yol gitti (yarısı İstanbul-Ankara arası geri kalanı ev-okul arası "elvankent-beytepe") 17.5 kuruş yakmış.

Ev okul arası güzergahım çok iyi olduğu için şehiriçi şehirdışından daha az yaktı, İstanbuldan gelirken 120-130 gelmiştim ort. 5.5 gösteriyordu.
Aracın yağ bakım zamanı geldi, belki bakımdan sonra biraz daha inebilir.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dun kadran denk geldi paylasayim dedim (66066km, 6.6lt, 66kmh, 1666 d/d) :rm: Yuvarlamalar olabilir tabi :D

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;578333
Amaniin dikkat et 666 olmasiiin :)

O ne ki :)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İstersem 8-9 arası değerlere düşebiliyorum. İstemediğimden 11 den aşağı düşmüyorum:D

A0001 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün güzel bir şehir içi gezinti yaptım. Ankarayı bilenler az buçuk tahmin ederler.
Batıkentten istanbul yolu üzerinden kızılay kocatepeye gittimm orta halli bir trafik vardı bi sciroccocu acemice makaslar atıyordu onun gazıyla atmosferiğin gücünü göstererek biraz hızlı başladım güne.
2. Durak kocatepeden öveçler 2. Cadde oldu. Mithatpaşa-necatibey-inönü bulvarı-türkocağı-çetinemeç şeklinde oldu burda da. Her ışık sonrası kalkışta 1 ve 2. Vites redline kalktım hep.
Diğer adım öveçler 2 den dikmen vadisi şeklinde git gel oldu yine 1 ve 2 redline şeklinde.
Son durağımız öveçlerden geri kocatepe ordan mithatpaşadan ankamall önüne kadar sıkışık trafikte istanbul yolundan geldim. Aöf sınavları dolayısıyla her yol kilitlenmişti ankamall önünden gatanın altından geçen yola kaçtım ivedik metrosuna kadar burdan gelip yenimahalle içi ve istanbul yolunun kilitli olduğunu görüp tandoğan istikametine devam edip türk patent enstitüsünden ankara bulvarına çıkıp allah ne verdiyse yapıştırdım. Şaşmaz çıkışından 1 km geride daha yapılalı 2 sene olmamış 4, yer yer 5 şeritli yolda öyle büyük göçükler oluşmuş ki sağ şeritten 180-185 civarı hızda giderken göçüğe girdim ve normalde tavanla kafam arasında 25 cm bulunuyor arabamda kafam tavana vurdu muhtemelen de arabanın arkası yerden kesildi. Emniyet kemerinin alt tarafı vücudumu acayip şekilde açıttı yol boyu küfür ederek geri evime vardım.

Sonuç olarak tüm bu güzergahlarda klima hep açıktı ve agresif sürüş yaptığım söylenebilir. 30 ortalama hız ile 7.4 ortalama tüketim olmuştu 80 kmlik kullanımda. İbiş gitmesede yüzleri güldürmeye devam ediyor

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araç henüz 500 küsür km'de,taze taze uzun yol yapalım dedik,giderken pek tüketime falan bakmadım,çok yere uğradık o yüzden ölçüm yapmadım,ancak dönüşte takip ettim.

Bu arada araç E180,Araçta 5 yetişkin,full bagaj,full klima açıktı.

Kırklareli-Babaeski gişeler arası hızı 110 a sabitledim,gişelerden sonra 130 sabit Silivriyi geçene kadar gittim,sonrasında Kınalı ayrımıyla birlikte yol 2 şeride düşünce insnalar kaçla giderse öyle gitmek zorunda kaldığınız için ayak sürekli pedalla dans etti,120-150 arası devam ettim,Mahmutbey gişelerine yakın bir yerde dur kalk başladı,oradanda Bayrampaşaya geldim,sonuç buydu,

« Son Düzenleme: 05 Haziran 2016, 22:18:20 Gönderen: Can »

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;578791
Araç henüz 500 küsür km'de,taze taze uzun yol yapalım dedik,giderken pek tüketime falan bakmadım,çok yere uğradık o yüzden ölçüm yapmadım,ancak dönüşte takip ettim.

Bu arada araç E180,Araçta 5 yetişkin,full bagaj,full klima açıktı.

Kırklareli-Babaeski gişeler arası hızı 110 a sabitledim,gişelerden sonra 130 sabit Silivriyi geçene kadar gittim,sonrasında Kınalı ayrımıyla birlikte yol 2 şeride düşünce insnalar kaçla giderse öyle gitmek zorunda kaldığınız için ayak sürekli pedalla dans etti,120-150 arası devam ettim,Mahmutbey gişelerine yakın bir yerde dur kalk başladı,oradanda Bayrampaşaya geldim,sonuç buydu,

Tsi dışındaki çoğu turbo benzinliler yakıyo bizim jipte de durumlar aynı. Hayırlı olsun bu arada passatın yerine mi geldi?

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sağolasın Emin,aynen Passatın yerine geldi. Aslında bu değerler 1750 kilo 1.6 bir araba ve yük durumu için gayet normal geldi bana. Passat aynı koşullarda aynı yakıyordu zaten. Sadece şeir içi bol dur kalkta Passattan 1-2 litre fazlası var,o kadarda yaksın zaten hakkıdır :)