škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2311768

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: Esariipek;584753
...

Sonuç: 1) caddy çok geniş ama gürültülü bir araç,2) 6 ileri dsgli 1.6 tdi çok yakıyor ve yaktığı kadar gitmiyor, 3) avrupa bana göre değil sinirlerim daha çok yıprandı[emoji23] Irmağının akışına ölürüm Türkiyem [emoji1250][emoji23]

Uzun şasi mi bu Emin? yoksa hem 3 sıra koltuk hem o kadar bagaj zor.

6 ileri dsg neden koymadıkları da buradan anlaşılıyor. 7 ileri daha verimli, ve muhtemelen arıza giderimleri dahil olmak üzere daha ucuza mal ediliyor.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;584853
Uzun şasi mi bu Emin? yoksa hem 3 sıra koltuk hem o kadar bagaj zor.

6 ileri dsg neden koymadıkları da buradan anlaşılıyor. 7 ileri daha verimli, ve muhtemelen arıza giderimleri dahil olmak üzere daha ucuza mal ediliyor.

Evet abi epeyce uzun şasili. Kesinlikle daha verimli 7 ileri bunun son vitesi güzel 2000 devir 120 civarına denk geliyordu birde hemen 2ye atmıyor biraz daha bekleyip atıyordu.

Çevrimdışı NafirKeyh

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dün yaptığım Edirne Enez'den, Tekirdağ Şarköy'e yolculuk şöyleydi.

Araç 1.2 TSI 110 Hp Optimal Octi

Mesefe 127 km
Araçta 4 yetişkindik
Klima ful açıktı

Yolculuğun sonunda 5.3 lt ortalama vardı.

Yarsından fazlası köy yolundan hallice olan bir parkur için fena olmayan bir veri diye düşünüyorum.

Çevrimdışı jk21

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Araçta lpg olduğu için ortalama tüketime bakmıyorum. depoyu doldurup km sıfırlayıp tekrar doldurarak aynı pompa ile ölçüyorum genelde.. günlük 50 km batıkent- oran işe gidip geliyoruz trafik de oluyor tabiki genelde sakin kullanırım 90-110 arası lpg opet 1.85 den alıyorum ortalama şehiriçi 14.5 15 kuruşu geçmiyor. Ank - Didim arasıda yine aynı şekilde 90-110 hızım genelde  4 kişi 12-13 kuruş civarlarında yakıyorum.  Fabia II 1.2 HTP (LPG OMVL)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;584397
sahilkentte yazlık kiraladık ama gidince gördük güzel oteller de varmış. internetten ulaşamamıştık. kumlucada güzel bir uygulama oteli var. bir daha gidersek orada kalmayı düşünüyoruz.

finike ile demre arasında çok güzel koylar var, denizden çıkmak istemedim cam gibi maşallah.

Kardeş rez. yaptırdıımız yere haciz mi ne gelmiş iptal olunca ani rota değişikliği ile finike tarafına geldik, senin bu msj aklıma geldi okudum. Uyg. oteline yerleştik. Aslında favorimiz finike dsi ama şu an kamp dönemiymiş burası iyi oldu, teşekkür edeyim dedim ;)

Karabük bilecik söğüt eskişehir kütahya adyon derken 1 haftada buraya geldik. 1205 km 5.2 ort görünüyor, pompa ile pek fark olmasa gerek. Tomlamda 300 km gibi ş.içi olması lazım gerisi ş dışı 100-120. Klima hep açık.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;588147
Kardeş rez. yaptırdıımız yere haciz mi ne gelmiş iptal olunca ani rota değişikliği ile finike tarafına geldik, senin bu msj aklıma geldi okudum. Uyg. oteline yerleştik. Aslında favorimiz finike dsi ama şu an kamp dönemiymiş burası iyi oldu, teşekkür edeyim dedim ;)

estagfurullah. biz de o otele gitmediğimize pişman olduk. dışardan düzgün görünüyor , içerisi nasıl iyi mi?

gökliman plajına falan gittiniz mi? demre'de de kayadibi var. En çok orayı beğendim, balıklar insanın ayağını gıdıklıyor , çok temiz. Seneye direkt demre yaparız belki

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;588293
estagfurullah. biz de o otele gitmediğimize pişman olduk. dışardan düzgün görünüyor , içerisi nasıl iyi mi?

gökliman plajına falan gittiniz mi? demre'de de kayadibi var. En çok orayı beğendim, balıklar insanın ayağını gıdıklıyor , çok temiz. Seneye direkt demre yaparız belki

İçi de güzel, zaten 2014te açmışlar yeni sayılır. Yarım pansiyon hizmet veriyor fena değil f/p olarak. Her yer mi böyle bilmiyorum ama tenha,3-5 aile var o kadar. İyi yani.

Demre yılundaki koylara gittik daha ileri geçmedik. Öyle takılıyoruz dinleniyoryz işte maksat hasıl oldu yeter :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nan ben yazmayınca bu konu yerlerde sürünüyor :rm:

12 günde 2360 km, Bunun 450-500 km'si ş.içi, geri kalanı ş.dışı. Genel ortalama 5.3.

12 günün 1 hafta öncesinde de 1200 km yapmıştım onda da karışık ort 5.3 civarı idi yanlış hatırlamıyorsam.

Toplam 3500 km 5.3 diyebiliriz yani.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=23]turker[/MENTION] İlker abi kızıyo ben de yazayım [emoji23]

İki arabaya düşünce ben[emoji23] anamız ağlıyo az yakacaz diye. Batıkent-çukurambar tüketimim. Bayağı açık yol bayağı sakin sürüş anca bu kadar oldu. İbişle gelseydim bu şekilde muhtemelen 4 lt falan yakardı[emoji23]

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşımın 85 lik lpg li fabia 2 si ile geziyorum dünya varmış emine hak verdim motordan daha az yakıyor :D

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Son 3000km hep Ş. İçi klima açık. Kısa mesafe,  olabilecek en ağır şartlar. 14lt/100km LPG

A0001 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;589032
[MENTION=23]turker[/MENTION] İlker abi kızıyo ben de yazayım [emoji23]

İki arabaya düşünce ben[emoji23] anamız ağlıyo az yakacaz diye. Batıkent-çukurambar tüketimim. Bayağı açık yol bayağı sakin sürüş anca bu kadar oldu. İbişle gelseydim bu şekilde muhtemelen 4 lt falan yakardı[emoji23]

Tucsona bunu yaktırdıysan helal derim. Rakım farkı var mı?

Alıntı yapılan: kadir_;589042
Arkadaşımın 85 lik lpg li fabia 2 si ile geziyorum dünya varmış emine hak verdim motordan daha az yakıyor :D

Tüpünen mi Kadir :) LPg'yi de 1.9x'lerden alabiliyorsan kralsın zaten.

Alıntı yapılan: Akif Hoca;589049
Son 3000km hep Ş. İçi klima açık. Kısa mesafe,  olabilecek en ağır şartlar. 14lt/100km LPG

Max 30 kr yani, gayet iyi hocam :ok:

Artık hiç ortalama sıfırlamadan, şu sadece genel ort ile gezenlerden olmayı düşünüyorum. Yapabilen var mı :++:

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet max. 30krş. Kabaca Ortalama 26krş. Min. 22krş diyebilirim..

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;589088
Tucsona bunu yaktırdıysan helal derim. Rakım farkı var mı?

Tüpünen mi Kadir :) LPg'yi de 1.9x'lerden alabiliyorsan kralsın zaten.

Max 30 kr yani, gayet iyi hocam :ok:

Artık hiç ortalama sıfırlamadan, şu sadece genel ort ile gezenlerden olmayı düşünüyorum. Yapabilen var mı :++:

Aynen lpg ile lpg 1,96-1,99-2,09 arası değişiyor 18-19 kr yakıyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
bu da benim yakıt rekorum
Bartın'a giderken yeniçağadan itibaren 100 km boyunca 90la gitmeye çalıştım cc ile "sadece 1 duraklama ve 1 dk yüksek hızlara çıkma durumum oldu" rotanın elverişli olması ile ve arabada 2 yolcu olarak kendi rekorumu kırmış bulunuyorum :)

100 km'yi 3.1 l/100km ortalama ile 81 km/h ortamala hız ile tamamladım.