škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2002 octavia 1.6 sabahları ayarsız çalışıyor yardım

karda · 16 · 9020

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı karda

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar 2002 model lpg li aracım var sabahları çalıştırdığımda patırtılı çalışıyor ve gaz yemiyor  biraz ısındıkdan sonra düzeliyor conta yakmıştır dediler motor açtırdım genede düzelmedi bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun

Çevrimdışı demirhan

• Elegance Hastası
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Motor hararet yaparsa conta yakar.Lpg ile ilgili bi sorundur mutlaka ne zamandır  lpg takılı aracta ?

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: karda;246954
arkadaşlar 2002 model lpg li aracım var sabahları çalıştırdığımda patırtılı çalışıyor ve gaz yemiyor  biraz ısındıkdan sonra düzeliyor conta yakmıştır dediler motor açtırdım genede düzelmedi bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun
Aynı durum benim Favorit' te ve İrfan' ın Roomster' inde vardı. Bir şekilde ya benzin fazla sevk edilerek ya da hava alacağı kanal (veya aparat) çok fazla kapanarak motor boğuluyor. Benim Favorit' te jikle kelebeği fazla kapandığı için; İrfan' ın Roomster' inde ise fazla benzin nedeniyle boğulma oluyordu. Isındıktan sonra da bu tarz şeyler olmuyor haliyle. Ben jikle kelebeğini ayarlayarakçözmüştüm sorunu; İrfan ise depoda bulunan benzin pompasını değiştirerek.

Çevrimdışı karda

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
lpg ayarını yaptırdım filitre değişti herşey normal dediler sadece sabahları ilk çalışmasında sorun oluyor gaza basıyorum yemiyor istop edip tekrar çalıştırıyorum 5-10 sn gaza basılı tutuyorum düzeliyor üs kapağı açtırdım kelebeği temizlettim düzelmedi

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
olmadı bobin, varsa egr, varsa buji kablosu ve çözülmezse son olarak oksijen sensöründen de kaynaklı olabilir... doğru yakamıyor yakıtı belli ki...
durumun lpg ile ilgisi zaten yok, sabah soğukken ilk çalıştırma benzinle olur, lpg ye geçmeden sorunlar olduğuna göre ateşleme sistemi ile ilgili...

Çevrimdışı karda

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
buji kablosunda olduğu zaman makineye bağladığında hata veriyor bobinde olsa herzaman yapar diyolar benzin pompasında olsa niye sadece sabahları yapsın gaz bitiyor benzide kullanıyorum aracı motor sıcakken yapmıyor

Ugur A.

• Ziyaretçi
Sabahları çabuk ısınma için motorlar jikle sistemleri vasıtasıyla belli bir süre için zengin karışımla çalışırlar. Yani sıcakken 1:14 olan hava yakıt karışımı oranı, jikle sistemi ile 1:9 (rakamları örnek olarak kabul edin) karışım oranına yükseltilerek çalışır. Sadece soğukken bunu yaptığına göre bir şekilde motorun çektiği hava, mootora sevkedilen yakıta göre az kalıyor. Motor ya havayı az çekiyor ya da havayı normal çekiyor ama yakıtı gereğinden fazla sevk ediyor.

Benim Favorit' te jikle kelebeği olması gerekenden fazla kapanarak motorun yeterli havayı çekebilmesini engelliyordu. Kelebek ayarıyla düzelmişti.

İrfan' ın Roomster' inde de aynı belirtiler vardı. Serviste yapılan incelemede yakıt pompasının çok fazla yakıt sevk ettiği tespit edilmişti ve pompa değişimi sonrası hiç bir sıkıntı kalmamıştı.

Çevrimdışı karda

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı gezgin_24

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
karda kardeşim, aynı sorun benim aracımda da var.bir türlü arızayı gideremedim.Yaptığın işlemleri genişçe anlatabilir misin?Ben tüpe program attırdım.Değişen birşey olmadı.Formattan kastın program attırmak mı?

Çevrimdışı gezgin_24

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar benzin pompasının değişmesi ile aynı sorunu giderenler olmuş. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

Çevrimdışı fozcann

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Pompadan mı tüpten mi olduğunu anlamanız için arkadan tüpün vanayı kapatın benzinle kullanın biraz sorunu anlarsanız.bendede buna benzer sorun var araba benzini unutmuş diye birşey söyledi tüpçü ...

Çevrimdışı karda

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı hakangemini

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bende sabah ilk çalıştırmada 3-5 saniye motor sarsıntılı çalışıyor duracakmış gibi, pat pat birkaç saniye ses yapıyor. Sonra devir artıyor, sanırım jigle devreye giriyor. Düzeliyor. Sıcak motorda bu olay olmuyor. Bu ya benzin pompasından, ya hava kelebeğine giden ksnallarda kaçak olmasından yada gaz kelebeği kirliliğinden olur diye düşündüm bu sitedeki incelemem sonucu.
« Son Düzenleme: 23 Eylül 2012, 12:23:41 Gönderen: hakangemini »