škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Plaka Bastırma

Mert · 23 · 19249

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Böyle bir şey buldum ama...

1-Aracın satışı noterden gerçekleştirilirken plaka değişikliği isteyi  istemediğiniz soruluyor evet derseniz 140 tl toplam noter mastrafınız  oluyor.

2- Noter geçici ruhsatınızı ve satış sözleşmesini size veriyor.

3- Bağlı bulunduğunuz ilçe emniyetinden randevu alıyorsunuz. istanbul için randevu adresi https://e-randevu.iem.gov.tr/randevu/

4- Bir trafik muamalecisine ek-1 formu doldurtuyorsunuz. Randevu  formunda şöförler odasından dosyada isteniyor ama buna gerek kalmıyor.  trafik şubede bu dosya mevcutmuş.

5- Eski plakaya trafik sigortası yaptırıyorsunuz

6- Eski plakalarınızıda söküp,geçici ruhsat,trafik sigorta  poliçesi,satış sözleşmesi,yazıcıdan çıkardığınız erandevu formu ile   randevu tarihinde trafik şubeye gidiyorsunuz, trafik şube size yeni bir  plaka veriyor bu plakaya trafik sigortası yaptırmanızı istiyor tekrar  sigortacınıza gidip yeni plakaya zeyilname çıkartıyorsunuz. şehir  farkından dolayı ek bir ödeme çıkabilir. ben 80 tl fark ödedim.

7.Yeni sigortayla tekrar trafik şubeye gidiyorsunuz evraklarınızı ve  plakanızı alıyorlar. size yeni plaka basımı için bir evrak veriyorlar.  En yakın Türkiye Şöförler Odasına yönlendiriyorlar. 19 TL’ye yeni  plakanızı veriyorlar yaklaşık 30 dk da.

8. Bastırdığınız yeni plaka ile ertesi gün trafik şubeye gidiyorsunuz  yeni ruhsatınızı size veriyorlar ve plakanızı mühürlüyorlar.
 19 tl dışında bir ücret ödemedim. Tüm işlemlerimi kendim takip ettim 2  günümü aldı. Aracın muayinesi olduğu için ruhsata ilk muayine tarihi  olarak işlenmişti. Ekstadan tüve gitmeme gerek olmadığını bir kaç trafik  muamelecisi söyledi.

ALINTIDIR

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
cok hos olmus hayırlı olsun.

plakalık ıptalı ve sağdan da olmak sartıyla aynı sekılde yere dogru ufleye daha gösterıslı egzost ucu ve orjınal varsa spoyler.çok hos durur. :) sahsı fıkrım.

su sekılde bır egzost

« Son Düzenleme: 16 Ağustos 2011, 11:45:10 Gönderen: kerem61 »

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eyvallah abim,Plakaları yapıştırdım zaten... :)

Bu şekil mi diyosun ?

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet aynı o sekılde ama bu bırazıcık ıce kavıslı olmus.tam duz olacak azıcıkdaha kalın olacak :)

Çevrimdışı Fabia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Plaka hayırlı olsun. Bu arabalara hastayım!:rock1:

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fabia;258369
Plaka hayırlı olsun. Bu arabalara hastayım!:rock1:

Eyvallah abim sağolasın...

Çevrimdışı wildermess

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
yeni plaka bastırmak için hangi şubeye gitmemiz gerekiyor en yakın şubeyemi yoksa işlem yapılan şubeyemi ?

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İstediğiniz Trafik Şubesine Gidebilirsiniz...