škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Renk körlüğü testi

0 Üye ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;39335
Bir yakınımız ehliyet için rapor alırken renk körü olup olmadığını bu siteden öğrenmişti.Site sağlam olmasa hastaneler kullanmazdı.

Valla hastane(ler)deki bilgisayarların güvenliğine ne kadar çok önem verdikleri meçhul. İsteyen siteye girer istemeyen girmez. Zaten firefox sadece uyarıyor.
Neden güvenli olmadığını buradan okuyabilirsiniz :
http://safebrowsing.clients.google.com/safebrowsing/diagnostic?client=Firefox&hl=tr&site=http://www.cihannet.com/cnet/yasam/saglik/renktest/test1.htm

ahmettatlı

• Ziyaretçi
valla maalesef ben renk körüyüm arkadaşlar

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Babam da renk körüdür.

bana  herşeyin normal olduğunu  kırmızı ve yeşili ayırt edebildiğini  ancak  bunların  alt tonlarını  anlayamadığını  hepsinin  aynı gibi göründüğünü söylemişti..

yani bir ormanda  farklı  yeşil tonları göremiyor

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu yüzden cerrah olamadığını söyledi kendisi doktor.

çok kötü bişey   biliyorum benim çocuklarım olursa onlarda da olma ihtimali var genetik bişey :(

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: AhmetH;40235
bu yüzden cerrah olamadığını söyledi kendisi doktor.

çok kötü bişey   biliyorum benim çocuklarım olursa onlarda da olma ihtimali var genetik bişey :(

eşini ona göre seç, baskın mı olacak renk körü geni, yoksa dominant mı, ona baktır, hangi olasılık daha yüksek, baktın yüzde (%) fazla, çocuklar renk körü olacaksa bitir ilişkiyi :hanz::hanz::hanz:

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kıza gel teste götürcem  seni mi diyecem :D
valla  işler zor hakanım  baba tarafından  ne kadar cinslik varsa ECU ya yazmışlar  uzun yola gitmeye korkuyorum  diyeyim sana :D

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: AhmetH;40241
kıza gel teste götürcem  seni mi diyecem :D
valla  işler zor hakanım  baba tarafından  ne kadar cinslik varsa ECU ya yazmışlar  uzun yola gitmeye korkuyorum  diyeyim sana :D

değecek biriyse bas gaza çık yola, değmeyecekse sonun hayrola :kiki:

hakikaten ilginçlikler mevcut, ailede, koca familyada, bi tek akdeniz anemisi ben varım, nalet olsun, demek ki bizim eski atalarda domine ya da resesif halde mevcutmuş, ve böle yaşamak zorundayım.

genetik ilginç bi olay ya.

ahmettatlı

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hakanerdogan;40243
değecek biriyse bas gaza çık yola, değmeyecekse sonun hayrola :kiki:

hakikaten ilginçlikler mevcut, ailede, koca familyada, bi tek akdeniz anemisi ben varım, nalet olsun, demek ki bizim eski atalarda domine ya da resesif halde mevcutmuş, ve böle yaşamak zorundayım.

genetik ilginç bi olay ya.
allah sana kolaylık versin hakan

hakanerdogan

• Ziyaretçi
saol abi napalım işte pek zararı yok ''talasemi minör'' benim ki ama açlık 1 numaralı düşmanım. asla tahammülü olmuyor insanın.

ahmettatlı

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hakanerdogan;40858
saol abi napalım işte pek zararı yok ''talasemi minör'' benim ki ama açlık 1 numaralı düşmanım. asla tahammülü olmuyor insanın.
aman aç kalma burdan sana meze kargo yapıp göndereyim mi biraz da künefe

hakanerdogan

• Ziyaretçi
eyvallaaaah dur ben masayı hazırlayım :lol: