škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni ford focus'un facia bagaj hacmi!

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kısaca Yeni Ford Focus’un iç mekanı, direksiyon sistemi ve bagaj hacmi nasıl?

Focus’un iç mekanı bu sınıfın en iyisi olamayacak kadar vasat. Bunun en büyük nedeni Türkiye’ye getirilmeyen Sony müzik sisteminin eksikliği yüzünden aracın büyük bir Fiesta gibi hissettirmesi. Sony ses sisteminin müşteri talepleri doğrultusunda bu yılın dördüncü çeyreğinde getirilebilecek. Aracın iç mekanında kullanılan yumuşak yapılı malzemelerin kalitesi oldukça memnun edici. Yeni Focus yalıtım anlamında da ciddi mesafeler kat etmiş ve bu sayede konfor önemli ölçüde artmış. Yakıt tasarrufu amacıyla elektrikli hale getirilmiş yeni direksiyonun kullanımı çok rahat.
Türk otomobil müşterisinin Focus’ta eleştireceği kısım ise bagaj hacmi olacaktır. Hatcback modelin 277 litrelik bagaj hacmi küçük kardeşi Fiesta’dan bile daha az.  Focus II sedanın 526 litrelik devasa bagaj hacmi yeni jenerasyon Focus Sedan’da 372 litreye düşmüş. Tam boy stepne kullanılması sebebiyle bu kadar daralan bagaj hacmi Türk tüketicisinin tercihlerini etkileyebilir.

Dün showroom'da inceledim.İnanın bagaj kapağını açtığınızda 2 karışlık bir açıklık var sadece..Çok komik gerçekten..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fiestanın büyüğü kısmına katılıyorum. Sedanı tam bir sedan denilemez aslında ufak duruyor, Clio SW gibi birşey söyleyemiyosun :D HB kasası güzel ama ben beğendim. Bagaj hacmini gözümle görmedim ama arabaya bakınca anlaşılıyor zaten, Türk'lerin en dikkat ettiği husus kullanışlılığı olduğu için bagaj hacmi çoğu insanı focusdan uzaklaştırıcak. özellikle Focus II 'nin bagajı roomster'dan bile geniş.

Karşınızda k fabiadan çıkan bagaj 300LT :D

-------------------------------------------------

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
277 lt ne ya :D palionun bagajı bile 280 lt :D

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

fabialife

• Ziyaretçi
bu arabanın aslında her tarafı facia. arabayı incelerken ilk bagajını açtım ve öyle sert ve hızlı yukarı kalktı ki nerede ise suratımı dağıtacaktı.
adamlar şahin doğan gibi yaylı sistem yapmışlar ve açar açmaz fişek gibi yukarı kalkıyor.
hem eski hem yeni fokusta şöför koltuğunda ayaklarımı sağa sola açamıyorum. ölçtüm benin corsadan 7-8 cm. daha dar.
bir kaç arkadaş yeni fokus almak için gitti eski kasa fokus alıp çıktılar.
trafikte 1 tane yeni kasa gördüm o da 34 plakalı idi buraya gezmeye gelmişler.
bana göre ford'un parasını hak eden bir tane arabası yok.

Çevrimdışı my_lord

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mertozbek;259025
söylemesi ayıp 560 lt :)

OCTAVİA'nın yeri ayrı canııım...

Çevrimdışı HakanAltunay

• ®
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.kizilay.org.tr
Alıntı yapılan: mertozbek;259025
söylemesi ayıp 560 lt :)

Gururla söyle :) :ok:

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben Bagajımdan Hiç Bahsetmim O Zaman :D
Ford Otosan Bu Focusda Çok Ayıp Etti Türkiyeye.. Hem Fiyatlar Olarak Hemde Donanım Olarak.. Resimlere Bakıyoruz Dışardaki Focuslara Resmen Uçak Gibi Ama Trdeki Konsola Bakıyoruz Alakası Yok.. Sony Teyp Yok O Yok Bu Yok..

Bagaj İse Ortak Sorun

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/Perfectotobakim
Yani sadece Sony ses sistemi olmadığı için o aracın iç mekanına vasat denilebilirmi ?

Hangi C sınıfı araç Standart olarak Sony veya Bose gibi ses sistemleri sunmakta ?

Aracın fiestayla hiçbir ilgisi bulunmamakta.. Belki hatları benzetilebilir oda bakılan göz ile ilgili bir durum.

Araç tamamen bor şaseden üretilme,global focus anlayışıyla Amerika ve Avrupada aynı şekilde üretilmekte. 10% Hafifletilmiş şase ve fren sistemleri ve hala sınıfının en iyi yol tutuşunu sunmasıda cabası.

Sony ses sisteminden dem vurulmuş ancak söylemek isterim,Focusdaki yeni donanımların birçok E sınıfı araçta bile olmadığını.

3. Nesil Otomatik Parkı kullanan ilk firmalardan biri olduğunu,AKtif ön ızgaralık ve Powershift şanzıman ile mükemmel bir teknoloji ortaya koyduğunu.

Varsın bagajı 100 LT az olsun,Sporttourer i yolda bagaj isteyen onu tercih eder :)

Ford araçlar daha çok sürüş özellikleriyle ünlüdür.. Bu aracı alanlarda genelde buna bakarak tercihini kullanır,Bu araç Ford değilde Hyundai olsa inanın bende tartışırdım niye şu şu donanımlar yok diye.. Ancak zaten yüksek donanımlar sunan ve Üstündeki Teyp gayet yeterli olan bir araç birde mükemmel sürüş özelliklerine ve malzeme kalitesine sahipse pek önemsemem.

@Fabialife

isimli arakadaşım.. Yorumunun 90% ın fanatik ve kötüleme amaçlı olduğunu düşünüyorum.

Yeni Focusun geldiğinden itibaren satış rakamlarını incelemeni tavsiye ederim.. Senin 1 tane görmüş olman koca Türkiyede o araçtan 1 tane satılmış olması anlamına gelmiyor :)

Şimdi ben sana desem bana görede Opelin parasını hak eden 1 tane arabası yok,Almanların en kötü arabası Opel,Onlar orda opele şahin doğan niyetine biniyo diye. Sende şuan benim düşündüğüm gibi düşünürsün değilmi :)
« Son Düzenleme: 21 Ağustos 2011, 12:05:59 Gönderen: Perfect »

Çevrimdışı gmmert

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Duratec;259059
Yani sadece Sony ses sistemi olmadığı için o aracın iç mekanına vasat denilebilirmi ?

Hangi C sınıfı araç Standart olarak Sony veya Bose gibi ses sistemleri sunmakta ?

Aracın fiestayla hiçbir ilgisi bulunmamakta.. Belki hatları benzetilebilir oda bakılan göz ile ilgili bir durum.

Araç tamamen bor şaseden üretilme,global focus anlayışıyla Amerika ve Avrupada aynı şekilde üretilmekte. 10% Hafifletilmiş şase ve fren sistemleri ve hala sınıfının en iyi yol tutuşunu sunmasıda cabası.

Sony ses sisteminden dem vurulmuş ancak söylemek isterim,Focusdaki yeni donanımların birçok E sınıfı araçta bile olmadığını.

3. Nesil Otomatik Parkı kullanan ilk firmalardan biri olduğunu,AKtif ön ızgaralık ve Powershift şanzıman ile mükemmel bir teknoloji ortaya koyduğunu.

Varsın bagajı 100 LT az olsun,Sporttourer i yolda bagaj isteyen onu tercih eder :)

Ford araçlar daha çok sürüş özellikleriyle ünlüdür.. Bu aracı alanlarda genelde buna bakarak tercihini kullanır,Bu araç Ford değilde Hyundai olsa inanın bende tartışırdım niye şu şu donanımlar yok diye.. Ancak zaten yüksek donanımlar sunan ve Üstündeki Teyp gayet yeterli olan bir araç birde mükemmel sürüş özelliklerine ve malzeme kalitesine sahipse pek önemsemem.

@Fabialife

isimli arakadaşım.. Yorumunun 90% ın fanatik ve kötüleme amaçlı olduğunu düşünüyorum.

Yeni Focusun geldiğinden itibaren satış rakamlarını incelemeni tavsiye ederim.. Senin 1 tane görmüş olman koca Türkiyede o araçtan 1 tane satılmış olması anlamına gelmiyor :)

Şimdi ben sana desem bana görede Opelin parasını hak eden 1 tane arabası yok,Almanların en kötü arabası Opel,Onlar orda opele şahin doğan niyetine biniyo diye. Sende şuan benim düşündüğüm gibi düşünürsün değilmi :)
Alper kusura bakma ama senin yazdıklarında ford fanatıklıgınden baska bırsey degıl....Her marka heerr zaman guzel bır model cıkaracak dıye bırsey yok...Arac kotuyse kotudur.Arkadas fazla gormemesını belkı bır oncekı kasayı her yerde gormesıyle karsılaştırmış olabılır.

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/Perfectotobakim
Alıntı yapılan: gmmert;259076
Alper kusura bakma ama senin yazdıklarında ford fanatıklıgınden baska bırsey degıl....Her marka heerr zaman guzel bır model cıkaracak dıye bırsey yok...Arac kotuyse kotudur.Arkadas fazla gormemesını belkı bır oncekı kasayı her yerde gormesıyle karsılaştırmış olabılır.

Tabiki öyle her marka herzaman güzel bir model çıkarmaz.. Benim söylemeye çalıştığım şey Orta sınıf bir araçta Sony ses sistemi yok diye (Ki olmaması tamamen Otosan Türkiyenin işgüzarlığı) o araç kötü bir araç olarak nitelendirilemez. :ok:

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Duratec;259059
...@Fabialife

Yeni Focusun geldiğinden itibaren satış rakamlarını incelemeni tavsiye  ederim.. Senin 1 tane görmüş olman koca Türkiyede o araçtan 1 tane  satılmış olması anlamına gelmiyor :)

Şimdi ben sana desem bana görede Opelin parasını hak eden 1 tane arabası  yok,Almanların en kötü arabası Opel,Onlar orda opele şahin doğan  niyetine biniyo diye. Sende şuan benim düşündüğüm gibi düşünürsün  değilmi :)

sen niye işkillendin onu anlamadım, ben düşüncelerimi yazdım. senin gibi düşünmek zorundamıyım ya da sen Ford'un avukatımısın?
beğenmiyorsan güler geçersin.
ford'u beğenmek zorundamıyım? sen beğenmişsin almışsın ben beğenmiyorum ve bir çok markada olduğu gibi fordunda hiç bir arabasının o paraları hak ettiğini düşünmüyorum.
opel konusunda da ben senin düşündüğün gibi falan düşünmem.
opel almanyanın en kötü arabası doğru ama fordun esamesi bile yok avrupada
ben bu güne kadar bir tane gördüm o da yabancı plaka idi. buralarda görünmüyor, başka yerlerde çok satıyordur bilemem.
satış rakamları falan beni hiç ilgilendirmiyor.
zaten altın kaplama olsa o paralara almam. onun için ilgi alanımın dışında.
o parayı verdikten sonra octavia alırım bölsen 5 tane ford çıkar.
benim yaşım 50 çok araba geldi geçti bizden. hayatımda hiç fanatik olmadım, yeri geldiğinde opeli, skodayı veya herhangi bir markayı benim kadar acımasız eleştiren olmadı.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ford 'da bir tek C-Max hoşuma gider.Hatta param olsa şimdi gider alırım. :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Şöyle birşey olacak tadından yenmez valla:rm::rm::rm::rm: