škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Cam tikirtisi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı umutaras

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar selam, ön camların ikisinde de camı yarı açınca tıkırdıyor. Sanki sallanıyor gibi. tam kapatınca ses kesiliyor yarı açıkken elimle şöyle bi tutum camı ses kesildi muhtemelen sallanıyor. Başına gelen varmı ? nerde sıkıntı vardır sizce

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octaviaların kronik sorunu kapalıykende zaman zaman kıcırdama yapar camı biraz aşağı bastırın o zaman keser ama çok bastırmayın telini koparabilirsiniz :)

Çevrimdışı 01ocak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benimkinin geçen camı hiç açılmaz oldu.Üstüne bir de kapı açma yerinde ki telide çıkmış kapı da içerden açılmıyodu.Götürdüm.Camın teli paramparça olmuş.Onu değiştiler.O ne karışık bi sistem öyle.Kapı telini de değiştiler.Hallettik.Para sıkışmış biraz:)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 01ocak;251699
Benimkinin geçen camı hiç açılmaz oldu.Üstüne bir de kapı açma yerinde ki telide çıkmış kapı da içerden açılmıyodu.Götürdüm.Camın teli paramparça olmuş.Onu değiştiler.O ne karışık bi sistem öyle.Kapı telini de değiştiler.Hallettik.Para sıkışmış biraz:)

Geçmiş olsun en çok baş ağrıtanda bu camlar zaten servise gitsen komple değiştirmek istiyorlar o da dünya para.. Ya tel kopar yada teli tutan plastik mandal :)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Camlarınız açıkken kapılarınızı açıp kapamayın, kapanma şiddeti sırasında o cam mekanizmaları zarar görüyor. Camları kapayın öyle kapıları açıp kapatın, ufak naçizane bir tavsiye :)

Çevrimdışı fozcann

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben sol camdan aynı sorun nedeniyle yolda kaldım açtım kapanmadı bir daha.100 tl ye takınık yardımı ile yaptırabildim.Bütün mekanizma filan dağılmıştı.Ak oto daki üç kağıtçı elektrikçi bir şey yapmaz abi merak etme demişti.Şİmdi niye öyle dediğini başıma gelince anladım.Aslında mekanizmalar zarar görmeden yaptırırsanız çok ufak bir maliyet tutuyor ama yapanların işine gelmiyo.Bence ihmal etmeyin eninde sonunda bozuluyo.

octaviaman

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;251775
Camlarınız açıkken kapılarınızı açıp kapamayın, kapanma şiddeti sırasında o cam mekanizmaları zarar görüyor. Camları kapayın öyle kapıları açıp kapatın, ufak naçizane bir tavsiye :)

:+1:  Yetkili servis komple mekanizma değiştiriyor.Sanırım 500TL civarı.

Benim sağ ön cam da da cam aralık bırakıldığında hafif bir tıkırdama var.Bu durumda olanın gittiği yere kadar idare edip,sonrasında özel servis de uygun rakamlara olayı çözme şansı var.

Çevrimdışı Seronet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tunerlifeturkey.com
Camın kapı içinde geçtiği kanalın fitilleri var, muhtemelen onlar eskimiş yada yerinden çıkmış olabilir.

Çevrimdışı fozcann

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviaman;277987
:+1:  Yetkili servis komple mekanizma değiştiriyor.Sanırım 500TL civarı.

Benim sağ ön cam da da cam aralık bırakıldığında hafif bir tıkırdama var.Bu durumda olanın gittiği yere kadar idare edip,sonrasında özel servis de uygun rakamlara olayı çözme şansı var.
walla ben çorumda 100 lira yaptırdım.komple fitiller filan dağılmıştı.serviste sanırım çok tutar.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet yarı açıkken kapıyı kapattığınızda kuş serisi araçlardaki gibi ses geliyor.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ