škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Cam Film

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı wildermess

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
aracıma film yaptırmak ve yaptırmamak arasında karasızım , çünkü daha önce aracımda film olduğu için ceza yedim , fakat yazın cam filmi olmadan bayağı zor oluyor uzun seyahat ettiğim için güneş ışıkları devamlı aracın içinde , film olsa nispeten güneş ışıklarını kırar ama sütten ağzım yandığı için , yoğurdu üflüyorum halen :)

Gearbox

• Ziyaretçi
hocam arkalar için perde iyide şöför ne yapacak ? film bence aracımızda var çok memnunuz

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ön kısım içinde perde istenirse siparişle yapılabiliyor..:ok:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Tulgar

• Ziyaretçi
Tercihler değişebilir elbette ama,yıllarca Ziebartta yaptırdığım filmi kullandım,dışarıdan koyu gözükmesine rağmen içeriden berrak bir görüntü oluyor.

Çevrimdışı wildermess

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bende eski aracıma bostancı sanayide yaptırmıştım çok memnundum , fakat ceza yiyince sahil yolunda biraz soğudum , sonrada sattım arabayı.şimdiki aracımda film yok ama hem istiyorum , hem istemiyorum.acaba 1 numara yaptırsam nasıl olur , sıkıntı yaşarmıyım ?
am aşunu söylemek isterim film olunca arabada çok güzel oluyor

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Gearbox;252191
hocam arkalar için perde iyide şöför ne yapacak ? film bence aracımızda var çok memnunuz

Daha 3 gün önce bizim buradaki hastane önünde çevirdi polis filmli arabaları, anında çizdirdi orada polis filmi, kızımı parkta sallarken takip ettim. Hem de açık ton.

Çatır çatır çiziyor ya da bağlıyor arabayı, 250 TL vermiş olsan çöp oldu işte para. Her poliste tedirgin olacağıma :) O kadar zengin değilim  :)

Çevrimdışı Cornelius09

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;252196
Ön kısım içinde perde istenirse siparişle yapılabiliyor..:ok:

Ön cam için perde..rulolu felanmı acaba gökhan bey..nasıl bir ürün ..fotosu varmı
Passat 1.6 _Ursus maritimus

Çevrimdışı wildermess

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;252242
Daha 3 gün önce bizim buradaki hastane önünde çevirdi polis filmli arabaları, anında çizdirdi orada polis filmi, kızımı parkta sallarken takip ettim. Hem de açık ton.

Çatır çatır çiziyor ya da bağlıyor arabayı, 250 TL vermiş olsan çöp oldu işte para. Her poliste tedirgin olacağıma :) O kadar zengin değilim :)

bende o yüzden tedirginim irfan abi , benimde açık ton'du ama yedik cezayı walla

Çevrimdışı ST-max

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Filmlerin yasak olmasının sebebi başka forumdan okuduğuma göre araç camları kaza anında tuz buz olucak şekilde yapılmıştır ve bu kazadan sonra araçtan çıkmanızı kolaylaştırır.Ama film çekilmiş cam tuz buz olur ancak dağılmaz film onu tutar.Buda araçtan çıkmanızı önlermiş.YAni sürücünün gözüküp gözükmemesiyle alakası yokmuş.
Peki benim aklıma birde şu takılıyor;
Diyelim güneşe alerjik bir tenimiz var ve gündüz araçta olmamız gerekiyor.Hastaneden bir heyet raporu(veya benzer bir belge) falan alırsak bu filmleri çektirebilirmiyiz?

Konuyla alakasız oldu ama görüşlerinizi merak ettim.

Çevrimdışı wildermess

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ST-max;252265
Filmlerin yasak olmasının sebebi başka forumdan okuduğuma göre araç camları kaza anında tuz buz olucak şekilde yapılmıştır ve bu kazadan sonra araçtan çıkmanızı kolaylaştırır.Ama film çekilmiş cam tuz buz olur ancak dağılmaz film onu tutar.Buda araçtan çıkmanızı önlermiş.YAni sürücünün gözüküp gözükmemesiyle alakası yokmuş.
Diyelim güneşe alerjik bir tenimiz var ve gündüz araçta olmamız gerekiyor.Hastaneden bir heyet raporu(veya benzer bir belge) falan alırsak bu filmleri çektirebilirmiyiz?

:) :ok:

Çevrimdışı akifgul

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ST-max;252265

Doktor raporu ile ile Araç Tescil belgesine işlenebiliyor.

Çevrimdışı akifgul

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2 yıldır kullanıyorum ama yasak...

16.03.2009 tarihli Bilgi Edinme başvuruma verilen 27.03.2009 tarihli cevap:

16.03.2009 tarihli bilgi edinme başvurunuz incelenmiştir.

Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca çıkartılan “Motorlu Araçlar ve Römorkları Tip Onayı Yönetmeliği” (MARTOY) kapsamında yürürlüğe konulan gerek “Motorlu Araçlar ve Römorklarının Emniyet Camları ve Cam Malzemeleri ile İlgili Tip Onayı Yönetmeliği (92/22/AT)” ve gerekse eşdeğeri olan “Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Komisyonunun R43 sayılı Regülasyonunda” tüm camların uyması gereken teknik şartlar belirtilmiştir.

R43 Regülasyonunun 2.13.1 ve 2.18.2 maddelerindeki tariflerin kapsamında olmayan emniyet camının; ışık geçirgenliği % 70’in altında ise muhtelif deney işleminden geçmesi ve buna Sanayi ve Ticaret Bakanlığından ulusal tip onayı alınması gerekmekte olup, tip onayı düzenlenen bu tür renkli camların “E” veya “e” işaretinin yanında “V” sembolü ile gösterilmesi zarureti bulunmaktadır.

Bu itibarla, araçlarda bulunan renkli camların yukarıda belirtilen teknik mevzuata uygun olması gerekmektedir.

2018 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun Araçların teknik şartlara uygunluğu başlıklı 30. maddesinde;

“Araçların, esasları yönetmelikte belirtilen şekilde ve tarzda teknik şartlara uygun durumda bulundurulması zorunludur.

a) Servis freni, lastikleri, dış ışık donanımından yakını ve uzağı gösteren ışıklar ile park, fren ve dönüş ışıkları noksan, bozuk veya teknik şartlara aykırı olan araçları kullanan sürücüler para cezası,

b) Diğer eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs, aksesuar, eşya ve çıkıntıları olan araçları kullananlarla, karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya görüşü engelleyecek ve çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran araçları kullanan sürücüler para cezası ile cezalandırılırlar.

Bu maddenin (a) bendinde belirtilen eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlar, teknik şartlara uygun duruma getirilinceye kadar trafik zabıtasında trafikten men edilebilir. (b) bendindeki şartlara uymayan ve uyumsuzluğu trafik emniyetini tehlikeye düşürmeyecek nitelikte olan araçların şartlara uygun duruma getirilmesi ihtar olunur, ihtarda verilen süre içinde teknik şartlara uygun duruma getirilmediğinin tespiti halinde, araç trafik zabıtasında trafikten men edilir.”

Ayrıca 2918 Sayılı Karayolu Trafik Kanunu’na bağlı Trafik Yönetmeliği’nin 63. Maddesinin son fıkrasında da, taşıtların camlarının görüntüyü değiştirecek seviyede renkli kullanımı veya camların üzerinde renkli film tabakaları yapıştırılması yasaktır. Hükmü bulunmaktadır.

Bilgilerinize rica ederim.

Alıntıdır.

Çevrimdışı Cornelius09

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kadtas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende alerji için alınmış heyet raporu var.. Bu filmde iş görür mü şimdi :)