škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

subap ve avans ayarı

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kor_ay

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba sevgili arkadaşlar. aramızda aracının performansından ve yakıt tüketiminden hiçbir şikayeti olmadığı halde, belirli aralıklarla subap ve avans ayarı yaptıran arkadaşlarımız var mı? soruyu şöyle sormak gerekirse, dediğim gibi herhangi bir şikayet yokken belirli aralıklarla bu ayarları yaptırmak gerekir mi? malum pahalı yakıttan dolayı hep düşük seviyedeki depodan yakıt çektiği için sübaplarda sorun oluşur mu? teşekkürler iyi günler.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Favorit' te yapılması gerekiyor ancak Fabia I ve üzerindeki modellerde hidrolik supap iticileri kullanıldığı için gerek yok supap ayarına. Sanırım silindir kapağı açıldığında ayarlanıyor o kadar.

Çevrimdışı kor_ay

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında yazımdaki bir eksiği anımsattınız bana. Aracım 2005 model 1.4 101 bg. 46 bin km. de Bbz motor kodlu. Ve lpg var aracımda. Subap ve avans ayarlarının ciddi anlamda yakıt ve performansa katkısı olduğu söyleniyor. Benim hiçbir şikayetim omadığı halde, daha da verimli bi hale getirilebilir mi diye öğrenmek istemiştim. Ama dediğinize göre hidrolik sistemler sayesinde buna gerek kalmıyor.
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2011, 17:21:00 Gönderen: kor_ay »

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Otomatik herşey, bu arabalarda hiçbir ayar yapılmıyor, sistem kendi otomatik ayarlıyor. Ha ama özel bir işlem yapılır edilir o başka ama normal şartlarda yeni jenerasyon hiçbir motorda o ayar işleri tarihe karıştı artık. LPG'de bilmem, ama Benzinde araba zaten en verimli şekilde yakıtı kullanmaya çalışır.

Çevrimdışı rnabs

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bence hiç uğraşmayın arkadaşların dediği gibi otomatik yapıyor aracınız. bende sanayiye gittiğimde avans ayarı yapılması lazım dediler hiç inandırıcı gelmemişti ustanın söyledikleri güven vermedi servise sordum bu araçlarda avans ayarı yok herşeyi otomatik yapıyor dedi

Çevrimdışı asigolu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ben sibop ayarı yaptırmıştım, usta sboplar çok sıkı dedi sbop ayarı yaptı hiçte sorun yaşamadım çok şükür.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
enjeksiyonlu arabalarda sübap ve avans ayarları yapılmıyor. o sıkıntı sona erdi. ben de eski arabamda rektifiye yaptırdığımda sormuştum cevap aynen bu oldu. bazı ustalar para alma ayağına bunu yapmaya çalışıyor. bilmediklerinden değil. işi itliğe vuruyorlar.

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kesinlikle yalandan iki vida gevşetip tekrar sıkıyorlar iş tamam deyip gönderiyorlar.

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: c@n77;429916
Sanayide tanidik sart...:D

Kesinlikle , aksi taktirde anında tokatlarlar...   :)