škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yol Sesi Sorunu-Video linki eklendi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: enoktakenokta;254650
Lastikten olma ihtimali bayağı azaldı zaten; zira yaptığım araştırmalara sonucu gerek çeşitli kuruluşların yaptığı testlerde gerekse son kullanıcıların yaptığı yorumlar neticesinde "konfor" konusunda P7 Cinturato'nun çok beğenilen bir lastik olduğunu gördüm..

ben de bunu söylemek istiyorum. yol ve lastik konusunda en iyi lastik ile en kötü lastik arasında ( bu seri ve bu ebatlarda) en fazla %15-20 farkeder.
bu sesten rahatsız olan lastik değişse yine rahatsız olur.
bu işin iki çaresi var;
ya böyle kabullenilip binilecek ya da profesyonel bir ses izalasyonu yapılacak ses en az yarı yarıya azalır.

Çevrimdışı serkankucuk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bizim Superb'i AnkaMall'den İstanbul yoluna çıkışta şu an kazılmış, sıyrılmış durumda olan yolda denedim, müziği de susturdum camlar kapalıyken arabanın içine nerdeyse hiç ses gelmiyodu, şu an için ordan da daha kötü bi yol olacağını sanmıyorum Ankara'nın büyük yollarında...
[SIGPIC]http://www.skodaturkey.com/image.php?type=sigpic&userid=2314&dateline=1292406644[/SIGPIC]

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: serkankucuk;255666
Bizim Superb'i AnkaMall'den İstanbul yoluna çıkışta şu an kazılmış, sıyrılmış durumda olan yolda denedim, müziği de susturdum camlar kapalıyken arabanın içine nerdeyse hiç ses gelmiyodu, şu an için ordan da daha kötü bi yol olacağını sanmıyorum Ankara'nın büyük yollarında...

Ben Passat B6'dan SuperB'ye geçtim...
SuperB daha az ses alıyor içeriye...Her hafta bir çok otomobil ile yolculuk ediyorum..Ama burada söylenenler gibi bir ses problemi yaşamadım..Sanırım büyük ölçüde lastik ile alakalı bir durum..

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serkankucuk;255666
Araçtaki lastik marka-model ve ebatı nedir acaba?

Ben yaklaşık 3 hafta boyunca hafta içi hergün Yaşamkent-Batıkent arasında ilk başta belirttiğim güzergahı kullanacağım. Bugün o yoldan geldim, keşke desibel ölçen bir cihaz bulma şansım olsa da sayısal veri olarak verebilsem sizlere, araçtaki uğultuyu anlatamam; ya benim araçta üretim hatası var, ya algılarımız farklı, ya da sizin kullandığınız yolların hiçbiri benim bahsettiğim yol gibi değil...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı serkankucuk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
16'' jant-lastik orijinal, Continental marka lastik var daha 17.000 km'de...
Dediğim gibi neredeyse hiç uğultu yoktu içeride... Aynı yoldan kendi Linea'mla da geçiyorum o tırtıklara rağmen rahatsız edecek kadar ses almıyor...
[SIGPIC]http://www.skodaturkey.com/image.php?type=sigpic&userid=2314&dateline=1292406644[/SIGPIC]

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serkankucuk;255715
16'' jant-lastik orijinal, Continental marka lastik var daha 17.000 km'de...
Dediğim gibi neredeyse hiç uğultu yoktu içeride... Aynı yoldan kendi Linea'mla da geçiyorum o tırtıklara rağmen rahatsız edecek kadar ses almıyor...
Serkan Bey araç(Superb) sizinse müsait olursanız bir hafta sonu benim bahsettiğim güzergahta sizin araçla bir test sürüşü yapabilir miyiz? Ancak bu şekilde anlayacağım sanırım nedir ne değildir...

Çevrimdışı serkankucuk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Araç babamın ve araç yaklaşık 2 hafta kadar burda ama bahsettiğiniz tarafa yolumun düşeceğini hiç sanmıyorum maalesef :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serkankucuk;255777
Araç babamın ve araç yaklaşık 2 hafta kadar burda ama bahsettiğiniz tarafa yolumun düşeceğini hiç sanmıyorum maalesef :)
Eyvallah, sorun değil Serkan Bey..

Çevrimdışı serkankucuk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yanlış anlamanızı istemem, hayatım Bilkent-Emek arası geçiyor ve Superb.le pek dışarı çıkma fırsatım da olmuyor işten güçten..

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serkankucuk;255801
Yanlış anlamanızı istemem, hayatım Bilkent-Emek arası geçiyor ve Superb.le pek dışarı çıkma fırsatım da olmuyor işten güçten..
Rica ederim Serkan Bey, yanlış anlamadım tabiki, sadece işe daldığım için kısa yazdım, sanırım onun için yanlış anlaşıldı:ok:

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Akşam dönüşte durumun daha net anlaşılması için cep telefonuyla kısa bir video çektim.. Videodaki "uğultu"ların tamamı yol sesidir.. Zaten videonun %95'i bu şekildedir.. Özellikle 1.40 ile 1.45 arası ve 1.57 ile 2.08 dakikaları arası çok daha nettir..

Not: Burada birşeyi ispata falan çalışmıyorum; sadece durumu ve bence sorunu göstermeye çalışıyorum; bilmiyorum bulabilir miyim ama çözüm de arıyorum.. Bu nedenle kimsenin beni yanlış anlamamasını rica ederim...

[YOUTUBE]LzkAM4_oBtU[/YOUTUBE]
« Son Düzenleme: 08 Ağustos 2011, 20:39:07 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mükerrer mesaj..
« Son Düzenleme: 08 Ağustos 2011, 20:39:39 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı güvensüperb

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle michelin alt serisi haricinde yumuşak bir lastige geçiş ikinci edapta ise davlumbaz iclerine pütür yada dynamant veya bitüself tarzında ses emici rezonans etkisini azaltıcı kaplama bu söylediklerim golf 5 de denenindi ses hissedilir dercede azaldı

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Michelin lastiklere geçin,farkı çok iyi anlayacaksınız.Passatlardada var bu sorun,Bridgestone takılı bizlerde genelde,ve aşırı ses giriyor içeri.Micheline geçiyor herkes ve çok memnunlar.Bende eski araçta 3 yıl Bridgestone kullandım sonra Micheline geçtim,fark inanılmaz oluyor.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: güvensüperb;255892
Öncelikle michelin alt serisi haricinde yumuşak bir lastige geçiş ikinci edapta ise davlumbaz iclerine pütür yada dynamant veya bitüself tarzında ses emici rezonans etkisini azaltıcı kaplama bu söylediklerim golf 5 de denenindi ses hissedilir dercede azaldı

En iyi çözüm budur :ok: