škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

7900 km servis or 18 days

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
   Arkadaşlar bugün kontağı çevirdiğimde bu yazı çıktı karşıma.Servis uyarısı onu anladımda 7900km veya 18 days yani 18 gün sonraysa 7900km ne oluyor onu anlamadım.Daha önceki octi col.deki uayarı böyle değildi.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Son ayarlamada tarih veya yağ için gün aralığı yanlış girilmiş olabilir. Uyarıya göre km dolmadan yılı dolacak bakım için 18 gün sonra ;) Km olarak yağ ömrü dolmasına 7900 km var ama yılı doluyor, ikisi de görünüyor uyarı olarak biri yaklaştığında. Normalde benim araçta 30 gün kala geri sayıyor.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
size servis yolunu söylüyor km olarak yada süre olarak.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Günde 438 km'de yaparsanız iki kriterde tamamlanacak demektir :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben kanaatimce şunu anladım,eğer bir günde 530 km yol gidersen 18 gün dayanaırsın yada 7900 km gidersin anlıyorum.Yağ değişimi olalı 7000km olmuş demekk ki.o halde 10 000 değil 15000km ye ayarlanmış zaman olarak da yıl hesabı yapılmış olmalı.

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sonucta servıse gıtmen gerektıgını söyluyor :) hatıce degıl netice muhımdır :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kerem61;258215
sonucta servıse gıtmen gerektıgını söyluyor :) hatıce degıl netice muhımdır :)
netice de önemlidir ama hatice de önemlidir.

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;258265
netice de önemlidir ama hatice de önemlidir.

birazıcık para şıkışmış hocam, ver kurtul ve rahatla diyor.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabialife;258437
birazıcık para şıkışmış hocam, ver kurtul ve rahatla diyor.
:+1::+1::+1:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar 8 gün kaldı servis zamanına,şunu soracağım.bakımdan sonra pc göstergesindeki uyarıyı resetledikten sonra tekrar proğram yaoılacakmı yoksa kendisi zamanında yine uyarı verirmi?

Ugur A.

• Ziyaretçi
Bildiğim kadarıyla bir sonraki bakım kilometresi ve zamanı işlenmesi gerekiyor.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hocam size yorum yazdıktan 3 gün sonra benım octi de uyardı aynı senınkı gibi.ancak ben şaşırdım daha 10 bin bile olmamıştı.servisime sordum 1o bin km ye ayarlanmış.yağa suya baktılar sorun yok 5 bin daha gez dediler :)
sonuçta yol görünüyor.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fmaka;259862
hocam size yorum yazdıktan 3 gün sonra benım octi de uyardı aynı senınkı gibi.ancak ben şaşırdım daha 10 bin bile olmamıştı.servisime sordum 1o bin km ye ayarlanmış.yağa suya baktılar sorun yok 5 bin daha gez dediler :)
sonuçta yol görünüyor.
5 bin km gezebiliriz ama kontağı her çevirmemizde o malum uyarılar çıkacak,can sıkacak ona bi çözüm varmı?

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar nihayet bugün fethiye'de vw özel servisinde 10bin km bakımını yaptırdım.mobil 0/30 yağ koyduk 4lt tam aldı.yağ,polen,hava filtresi değişti.yakıt filtresi daha önce değişmişti.ayrıca daha önce şikayet ettiğim ön sağ tarafta gelen tıkırtı sesleri vardı onu söyledim elemana o da würt ürünü slikon spray öerdi 20 tl ona verdik ama henüz daha kullanmadım.onu şiddetle önerdi ve kesinlikle tıkırtıları çözdüğünü söyledi.motor bölümünü pas-kir sökücü wd-40 diye bir ürünü yani spreyi sıktı motor parladı geri kalanınıda bana verdi 6 tl imiş bir tane de yedek aldım.işçilikde dahil komple 205tl tuttu.slikon sprayi kullandığımda intibalarımı yazarım.ayrıca arka silecek su fiskıyesi tazyikli sıkmıyordu daha doğrusu hiç sıkmıyordu onuda halletti eleman.velhasıl bu yılki bakımıda hallettik.performans konusunda hissedilir oranda katkısı olduğunu düşünüyorum.yağın ses problemi konusunda katkısı olup olmadığını ise ilerki zamanlarda yazarım.
aldığım ürünlerden

http://shop.wurth.com.tr/silikon-sprey-500ml
http://www.hepsiburada.com/Liste/wd-40-cok-amacli-pas-sokucu-400-gram/ProductDetails.aspx?productId=hrwd40&categoryId=13003351
arkadaşlar ben daha hesaplı almışım demek ki.
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2011, 23:01:33 Gönderen: fenomen »

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;261141
Arkadaşlar nihayet bugün fethiye'de vw özel servisinde 10bin km bakımını yaptırdım.mobil 0/30 yağ koyduk 4lt tam aldı.yağ,polen,hava filtresi değişti.yakıt filtresi daha önce değişmişti.ayrıca daha önce şikayet ettiğim ön sağ tarafta gelen tıkırtı sesleri vardı onu söyledim elemana o da würt ürünü slikon spray öerdi 20 tl ona verdik ama henüz daha kullanmadım.onu şiddetle önerdi ve kesinlikle tıkırtıları çözdüğünü söyledi.motor bölümünü pas-kir sökücü wd-40 diye bir ürünü yani spreyi sıktı motor parladı geri kalanınıda bana verdi 6 tl imiş bir tane de yedek aldım.işçilikde dahil komple 205tl tuttu.slikon sprayi kullandığımda intibalarımı yazarım.ayrıca arka silecek su fiskıyesi tazyikli sıkmıyordu daha doğrusu hiç sıkmıyordu onuda halletti eleman.velhasıl bu yılki bakımıda hallettik.performans konusunda hissedilir oranda katkısı olduğunu düşünüyorum.yağın ses problemi konusunda katkısı olup olmadığını ise ilerki zamanlarda yazarım.
aldığım ürünlerden

http://shop.wurth.com.tr/silikon-sprey-500ml
http://www.hepsiburada.com/Liste/wd-40-cok-amacli-pas-sokucu-400-gram/ProductDetails.aspx?productId=hrwd40&categoryId=13003351
arkadaşlar ben daha hesaplı almışım demek ki.

hocam hayırlı olsun.yağı bende mobil kullanmayı düşünüyorum fullsentetik 0/30 yada 5/30 mobil önerdi bir arkadaşımda...gelecek ay(yani3000km sonra) servise gideceğim.
silikon spreyini ben servisten aldım skoda servisinden 2 haftada bir kullanıyorum kuru iken kapı fitil lastiklerine sıkıyorum. gıcırtı vs sesler kesiliyor.
ben asıl alt takımlara baktırmalıyım oda kafada soru işareti..
kazasız belasız kullan hocam.