škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ilk türk otomobili "devrim"

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MadeN

• Virüs Yemiş Masum Köylü
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bunlar ıyı guzelde hep olldugu yerde durmasalar.işleyen demır pas tutmz sonucta :D

Çevrimdışı Fabia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: takara34;258480
belki torunlarımız görür ha?

yok ya olurmu hala helıkopter pesınde kosuyoruz adamlar ucan daıre yapacak hıbrıt arac cıkardılar bız daha yenıyenı yapalım dıye demecler duyuyoruz torunlar zor gorur benım endısem o:D

Çevrimdışı takara34

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kerem61;258501
bunlar ıyı guzelde hep olldugu yerde durmasalar.işleyen demır pas tutmz sonucta :D

durmasalar derken? zaten bir devrim var!

Çevrimdışı takara34

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fotoğrafların linkleri öldüğünden yeniledim..

devrimin yanısıra ilk buharlı loko olan  KARAKURT u da ziyaret ettik.  ihtişamı yerinde fırsat verilsede çuflasam diyorcasına bakıyor insana uzaktan uzağa...

karakurtun arkasındaki  sarı yapı  1800 lü yıllardan kalmış. almanlar yapmış halen sağlam halen aktif olarak kullanılıyor...

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir sempozyum için bildiri hazırlayalım dedik, neyse ne yazalım filan konular havada uçuşuyor, tabi bende otomobil sevgisi had safhada olduğundan Türk Otomotiv sektörü hakkında yapalım dedim, neyse konu zaten gündemde üstümüze düşen görevi yapıp birşeyler yazmaya çalışıyorum ama ilginç bilgiler buldum, bunlardan bazıları Anadol; ilk defa seri üretime geçen, ilk defa çarpışma testi yapılan, meşhur kaportası saman değil polikarbondan yapılan ve petrol fiyatlarının artmasından dolayı yine yerini Otosan fabrikalarında üretilecek tanusa bırakan yerli otomobilimizmiş.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: sipartacus;330453
...Anadol; ilk defa seri üretime geçen, ilk defa çarpışma testi yapılan, meşhur kaportası saman değil polikarbondan yapılan ve petrol fiyatlarının artmasından dolayı yine yerini Otosan fabrikalarında üretilecek tanusa bırakan yerli otomobilimizmiş.
Yıllar yılı herkese bunu söyledim durdum ama hâlâ "Anadolu eşekler yiyo yav! Ehiehi kikiki kikiri" şeklinde espri yapanlar var. Ulan bizim gibi yaptığı bir şeyi bu kadar kötüleyen bir ulus daha yoktur he!...:sopa:

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Zaten biz markamıza sahip çıkıp geliştirmediğimiz için bu haldeyiz.Devrim filmi her aklıma geldiğinde kahroluyorum....

Çevrimdışı Yunus İBİŞ

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
biraz çılgınca olcak ama şu devrimler bolca üretilip tofas 131 in yerini almış olsaydı bi cam filmi helezonlardanda 3 er bakla kesildimi özellikle arkadan cok hoş dururmuş yav :D
"Biz Türk\'üz!Tarihimize ve en yakın mazimize bakarak Türk\'üz der ve bundan haklı bir iftihar duyarız."

^^^^^^^^^^^|___
|...:SAGOCUYUZ::....| |;\\___.
|_..._.....__===|=_=__=...,]|
(@)***(@)**(@)**(@)(@)

Çevrimdışı McOğuz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Devrim için benzer hikâye Amerika'da Tucker için engelleme olmuş.
Bazı engellemeler oluyor, işte mesele o an geldiğinde doğruyu yapabilmek.
Sorsalar sahip olduğumuz cep telefonumuzun markalarını, kaçımız Aselsan'ı da sayacak?
İlk CRT televizyonum Vestel idi şimdi LED/LCD ne ise satın almayı düşündüğüm yerli değil.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Yunus İBİŞ;330799
biraz çılgınca olcak ama şu devrimler bolca üretilip tofas 131 in yerini almış olsaydı bi cam filmi helezonlardanda 3 er bakla kesildimi özellikle arkadan cok hoş dururmuş yav :D
131, Taunus, ...vb. üretilsin diye engellenmedi mi Devrim zaten?!:wnk:

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;330937
131, Taunus, ...vb. üretilsin diye engellenmedi mi Devrim zaten?!:wnk:
Cumhuriyet'in ilk yıllarında kurulan uçak fabrikalarını kapatan ve demiryolu'nun gelişmesini engeleyen zihniyetin ürünü, buna istediğiniz şekilde adlandırabilirsiniz.