škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Gündüz farı yanmaması problemi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar,

Sanırım kullanma kılavuzunda atlamışım bu kısmı ki farlar otomatik moddayken gündüzleri sis farlarım yanmıyordu bir süredir. Ben de yazılım problemi falan olduğunu düşündüğüm için servise gittim. Meğer bu nane özellik açılıp kapatılabiliyormuş.

Kapatmak için önce kontağı açın, soldaki selektör kolunu kendinize ve aşağıya çekin bir süre bu şekilde bekleyin. Açmak için de kolu bu sefer kendinize ve yukarı doğru çekin ve bir süre bu şekilde bekleyin. Bunu da öğrenmiş oldum, bilmeyenler vardır belki benim gibi :ok:

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: fastbreak79;259798
Merhaba Arkadaşlar,

Sanırım kullanma kılavuzunda atlamışım bu kısmı ki farlar otomatik moddayken gündüzleri sis farlarım yanmıyordu bir süredir. Ben de yazılım problemi falan olduğunu düşündüğüm için servise gittim. Meğer bu nane özellik açılıp kapatılabiliyormuş.

Kapatmak için önce kontağı açın, soldaki selektör kolunu kendinize ve aşağıya çekin bir süre bu şekilde bekleyin. Açmak için de kolu bu sefer kendinize ve yukarı doğru çekin ve bir süre bu şekilde bekleyin. Bunu da öğrenmiş oldum, bilmeyenler vardır belki benim gibi :ok:

Bir bilinmeyen, yada benim bir süre önce öğrendiğim bir özelliğini daha yazayım..Öncede yazmıştım zaten...

Araçta kontak kapatıldığında sinyal kolunu hangi tarafta bırakırsanız o tarafın ön ve arka park lambası yanıyor...Örneğin solda bırakırsanız sadece aracın ön ve arka sağda bırakırsanız sağ..Aracın iç aksamındaki lambalar da yanmıyor bu durumda..

Çevrimdışı kutluhan83

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
hocam ben dnedim defalarca klavuzda yazanıda okudum ama bir türlü olmadı ne yapmalıyım acaba ?

Çevrimdışı er6n

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
selamlar, aynisi su an benim de basima geldi. tampon degistikten sonra gunduz farları yanmıyor. arkadasin dedigi sekilde yapiyorum ama hic bir hareket yok. nedendir acaba.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: er6n;277530
selamlar, aynisi su an benim de basima geldi. tampon degistikten sonra gunduz farları yanmıyor. arkadasin dedigi sekilde yapiyorum ama hic bir hareket yok. nedendir acaba.

Sigorta sağlam mı?

Tampon değişiminde far bağlantısı düzgün yapılamamış, gevşek kalmış da olabilir.

Çevrimdışı er6n

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;277532
Sigorta sağlam mı?

Tampon değişiminde far bağlantısı düzgün yapılamamış, gevşek kalmış da olabilir.

o zaman ağrıza ışığı yakması gerekmez mi? kaza yaptıktan sonra 2 gün daha o şekilde kullanmak zorunda kaldım, o zaman yanıyordular. acaba hareketi mi yanlış yapıyorum diye şüpheye düştüm. ya da comfort ve elegance arasında fark mı var acaba?

şimdi tekrar denedim ve oldu. nedendir bilinmez. kontak açılıp hemen yapınca oluyor. selektörü kendinize çekip 3sn yukarı itince, uyarı verip  gündüz farlarını devreye sokuyor.
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2011, 13:13:31 Gönderen: er6n »

Çevrimdışı kutluhan83

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: er6n;277604
o zaman ağrıza ışığı yakması gerekmez mi? kaza yaptıktan sonra 2 gün daha o şekilde kullanmak zorunda kaldım, o zaman yanıyordular. acaba hareketi mi yanlış yapıyorum diye şüpheye düştüm. ya da comfort ve elegance arasında fark mı var acaba?

şimdi tekrar denedim ve oldu. nedendir bilinmez. kontak açılıp hemen yapınca oluyor. selektörü kendinize çekip 3sn yukarı itince, uyarı verip gündüz farlarını devreye sokuyor.

bnim aracımda komfort ama ben çok dnedim ve kapatamadım gündüz farlarını.

Çevrimdışı er6n

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kutluhan83;279235
bnim aracımda komfort ama ben çok dnedim ve kapatamadım gündüz farlarını.

kontağı açıp selektörü kendinize çekip aşağıya doğru itin ama tam değil yarım şekilde, hani şerit değiştirme sinyali gibi, 3 saniye bekledikten sonra uyarı veriyor ve kapanıyor.

Çevrimdışı kutluhan83

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: er6n;279254
kontağı açıp selektörü kendinize çekip aşağıya doğru itin ama tam değil yarım şekilde, hani şerit değiştirme sinyali gibi, 3 saniye bekledikten sonra uyarı veriyor ve kapanıyor.

teşekkürler hocam denedikten sora gene yazarım olup olmadığıını ..

Çevrimdışı ultraoyuncu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bende gündüzleri sis farı yanıyor sadece,gündüz farından kastınız sis farı mı yoksa ayrı bi far mı ?

Çevrimdışı hekimoglu78

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende hazır far denmişken bir şey sormak istiyorum,

Farlarım AUTO mod dayken gündüzleri farlarım yanmaz, tünele alışveriş merkezine karanlık bir ortama girince yanardı. Şimdi dikkat ettim AUTO mod da olmasına rağmen hep yanıyor. Ayarları değiştirdim, aracı kapadım açtım güneşe çıktım farlarımda açık yolumda... Dedim bunun bir ayarı olmalı, forumdaki arkadaşlara önce bir sorayım.

Ayrıca gündüz farı denilen şey küçük park lambası gibi lambalar değil mi bahsettiğiniz...

Tşk.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: hekimoglu78;290099

Ayrıca gündüz farı denilen şey küçük park lambası gibi lambalar değil mi bahsettiğiniz...

Tşk.

Evet, düşük wattlı, araba çalışır çalışmaz yanan, park ve kısa farlar açıldığında sönen farlar  ;)

Çevrimdışı hekimoglu78

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Şu güzelim farda bir led aydınlatma olsaymış tadından yenmezmiş :)

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hekimoglu78;290099
Bende hazır far denmişken bir şey sormak istiyorum,

Farlarım AUTO mod dayken gündüzleri farlarım yanmaz, tünele alışveriş merkezine karanlık bir ortama girince yanardı. Şimdi dikkat ettim AUTO mod da olmasına rağmen hep yanıyor. Ayarları değiştirdim, aracı kapadım açtım güneşe çıktım farlarımda açık yolumda... Dedim bunun bir ayarı olmalı, forumdaki arkadaşlara önce bir sorayım.

Tşk.

Gündüz farları sis farlarının olduğu yerde sis farının daha dış kısmındaki küçük ampüller. Aydınlık ortamda farı kapatıp tekrar auto ya aldığınızda yanmaya devam ediyorsa bunu servise göstermenizde fayda var.