škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Mekatronik arıza

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı octiva05

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
octavia DSG 7 ileri triptonik aracımı alalı 7 ay oldu 7000 KM de maalisef bayramdan önce arıza yaptı ve servis mekatronik arızası olduğunu söyledi 10-15 günden önce servisten çıkmazmış parça yurtdışından geliyormuş.Bu arızanın oluşma sıklığı nedir internette konuyu araştırınca canım çok sıkıldı.Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim
« Son Düzenleme: 31 Ağustos 2011, 08:45:17 Gönderen: octiva05 »

Db1

• Ziyaretçi
dsg konusunda en sik karsilasilan sorundur. benim aracim yeni geldi ama teslim almadim. eger uzatilmis garati alabilirsem alicam sirf bu yuzden. ne kadar skoda sorunsuz da olsa uzerinde dsg varken bu aracin mutlaka sikintilari olacaktir.

Çevrimdışı ogulcanatmaca

• 1.6 TDI ELEGANCE
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aracı alırken otomatik seçeneği üzerinde baya düşündüm daha sonra yaptığım araştırmalarda bu dsg sistemiyle ilgili birçok şikayet okudum (şikayetvar-dsg) bunun üzerine düz vitesi tercih ettim. sorununuzun kısa zamanda çözüleceğini düşünüyorum sonuçta bu sistemi sadece skodada değil vw gurubu tüm araçlarında kullanıyor arızanın oluşma sıklığını sadece skoda olarak değil tüm vw modelleri için araştırmanızı ve vw servislerine de danışmanızı tavsiye ederim.
OCTAVİA ELEGANCE 1.6 TDI CR

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
DSG'nin kronik sorunudur. Lakin yeni jenerasyonda düzeltilmişti diye biliyordum, ilgnç. Garanti yoksa onarımı fazlasıyla cüzdan yoran bir sorundur.

Çevrimdışı octiva05

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bu arıza ile ilgili fazla bir paylaşım olmadı acaba bu arızanın internette ileri sürüldüğünün aksine az rastlanılmasından mı kaynaklanıyor

fabialife

• Ziyaretçi
öncelikle geçmiş olsun, bu vitesten volkswagen grubundaki tüm markalarda sıkıntı var.
hatta bu vitesin amerikada sıkıntı olan tüm araçlarda garanti kapsamında değiştirildiği falan yazılmıştı.
burada servislerin ve doğuşun keyfine kalmış bir durum. canı isterse garanti kapsamına sokuyor istemezse kullanıcı hatası deyip süründürüyor.
sizinkisi garanti kapsamımnda hallolacaksa şanlısınız.
üstelik Euro 1.700 lira civarında iken bu şanzumanın yenisinin 12-13.000 lira olduğu söyleniyordu. şimdi kimbilir kaç para.
mekatronik mekanik+elektronik+yazılımın uyum içinde çalışması gereken bir sistem, bunlardan birisinde aksama oldumu sıkıntı başlıyor.
7 ileri dsg kuru kavrama olduğu için çok şikayet var ve potansiyel arıza kaynağı gibi duruyor.
bu vitese sahip araç sahiplerinden çok sayıda; özellikle ses gelmesi konusunda şikayetler var.
bazılarının sırf bu yüzden araçlarını sattıklarını duyuyoruz.
ben şahsen 7 ileri dsg araç alarak bu riski almam. bir çok arkadaşımda sırf bu yüzden manuel aldı.
ama volkswagen, audi,seat skoda da kullanılan bu vitesin sıkıntılarının 2 yıldır giderilememesi de garip bir durum.
yağlı kavrama 6 ileri dsg bu güne kadar gelmiş geçmiş en sağlam ve konforlu otomatik vites iken 7 ileri kuru kavrama vitesi çıkarıp firmanın da böyle bir sıkıntıya girmesini de anlamış değilim. keşke sorunsuz 6 ileriyi geliştirselerdi, şimdi 8 ilerisini yaptılar bakalım onda neler çıkacak.

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fabialife;261966
öncelikle geçmiş olsun, bu vitesten volkswagen grubundaki tüm markalarda sıkıntı var.
hatta bu vitesin amerikada sıkıntı olan tüm araçlarda garanti kapsamında değiştirildiği falan yazılmıştı.
burada servislerin ve doğuşun keyfine kalmış bir durum. canı isterse garanti kapsamına sokuyor istemezse kullanıcı hatası deyip süründürüyor.
sizinkisi garanti kapsamımnda hallolacaksa şanlısınız.
üstelik Euro 1.700 lira civarında iken bu şanzumanın yenisinin 12-13.000 lira olduğu söyleniyordu. şimdi kimbilir kaç para.
mekatronik mekanik+elektronik+yazılımın uyum içinde çalışması gereken bir sistem, bunlardan birisinde aksama oldumu sıkıntı başlıyor.
7 ileri dsg kuru kavrama olduğu için çok şikayet var ve potansiyel arıza kaynağı gibi duruyor.
bu vitese sahip araç sahiplerinden çok sayıda; özellikle ses gelmesi konusunda şikayetler var.
bazılarının sırf bu yüzden araçlarını sattıklarını duyuyoruz.
ben şahsen 7 ileri dsg araç alarak bu riski almam. bir çok arkadaşımda sırf bu yüzden manuel aldı.
ama volkswagen, audi,seat skoda da kullanılan bu vitesin sıkıntılarının 2 yıldır giderilememesi de garip bir durum.
yağlı kavrama 6 ileri dsg bu güne kadar gelmiş geçmiş en sağlam ve konforlu otomatik vites iken 7 ileri kuru kavrama vitesi çıkarıp firmanın da böyle bir sıkıntıya girmesini de anlamış değilim. keşke sorunsuz 6 ileriyi geliştirselerdi, şimdi 8 ilerisini yaptılar bakalım onda neler çıkacak.

8 ileri olani da kuru sistem diye biliyorum.

Çevrimdışı cnydn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sırf bu DSG korkularımdan DSG li almadım aracımı.
Zaten bahtsız bedeviyim. Dünyada 10 tane olsa sorunlu araç, birisi bana gelir kesin.
O yüzden manuel alarak doğru seçim yaptığımı düşünüyorum.
Öte yandan sıkışık dur-kalk lı trafikte DSG nin konforunu yaşayamamak ise kahrediyor..

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: cnydn;262098
Sırf bu DSG korkularımdan DSG li almadım aracımı.
Zaten bahtsız bedeviyim. Dünyada 10 tane olsa sorunlu araç, birisi bana gelir kesin.
O yüzden manuel alarak doğru seçim yaptığımı düşünüyorum.
Öte yandan sıkışık dur-kalk lı trafikte DSG nin konforunu yaşayamamak ise kahrediyor..

Bugun bayiiye evraklari birakmaya gittim. donerken muthis trafik vardi. iyi ki almisim dedim dsg'yi arac gelmeden :) ben +2 yil uzatilmis garanti aldim dsg yuzunden.

Çevrimdışı cnydn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ulysses;262100
Bugun bayiiye evraklari birakmaya gittim. donerken muthis trafik vardi. iyi ki almisim dedim dsg'yi arac gelmeden :) ben +2 yil uzatilmis garanti aldim dsg yuzunden.

Hayırlı olsun güle güle kazasız belasız kullanın aracınızı :) Garantiyi uzattığınız iyi olmuş, ben de uzatmıştım. Biraz maliyetli oluyor ama 4 sene içimiz rahat.

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ulysses;262095
8 ileri olani da kuru sistem diye biliyorum.

evet 8 ileri de kuru sistem.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Her araç ya da makinada olabilecek kadar arızalanabileceği kanısındayım aracım 60.000 km de en ufak dsg ya da başka sorun yaşamadım.

Çevrimdışı octiva05

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
parça hala gelmedi 10-15 günlük süre şimdi 20 güne çıktı anlamadım gitti

Çevrimdışı Sefa_61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende 2011 7 ileri dsg var..peki bu arızanın olduğunu nasıl anlayabiliyoruz yada önceden anlamak için ufak püf noktaları varmıdır..Araçtan çok memnundum ta ki bu yorumları okuyana kadar aklıma kurt düştü yardım edin...

Çevrimdışı octiva05

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
öncelikle aracınız hayırlı uğurlu olsun,güle güle kullanın.Araçtan bende çok memnundum.Arızadan önce kuşkulandığım bir durum olmadı.Belki de ben fark edemedim.O gün çalıştırdığımda araç direk 2.viteste çalıştı ve bu vitesten başka vitese geçmedi.can sıkıcı bir durum.Özellikle parçanın hala gelmemiş olması bıkkınlık verici firmanın bu işi daha çabuk çözmesi lazım.Şu anda bile tam ne olarak zaman geleceği belli değil.Umarım kimsenin başına gelmez.Acaba firma bu forumları izliyor mu bu endişeleri giderecek bir şey  yapmayı düşünüyor mu keşke açıklama yapsa.
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2011, 13:05:24 Gönderen: octiva05 »