škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Neler Yapilmali?

Ziyaretçi · 15 · 5661

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Db1

• Ziyaretçi
Aracim gelmis. Bayramdan sonra almaya gidecegim. Fakat aklima takilan bikac durum var. Arac elegance model ve dosemeler acik renk. Titiz bir insanim her hafta kuafore goturmek de istemiyorum acik renkler yuzunden. Benim aklima gelen koltuklari deri kaplatmak, diger dosemeler icin de temizlige gitmek. Deri doseme de pek kafama yatmiyor. Her turlu oneriye acigim, yardimlarinizi bekliyorum.

Bir de bayii trafik sigortasi, trafik seti hediye ediyor. Baska neler koparabilirim?

Yeni araca baska neler yapilabilir aklima gelmiyor.

Bu arada alinik Bolero.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nano koltuk koruma tavsiye ederim.Hatta araca komple bi nano koruma yaptırmanızı öneririm.Forumu araştırın zaten istemediğiniz kadar bilgi mevcut uzun süre kafanız rahat eder böylece.

Db1

• Ziyaretçi
Valla o korumadan ablamlar yeni araba aldiklarinda yaptirmislardi. Cok da dandik olmustu. Acikcasi cok da icime sinmiyor.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yavaştan okumaya başlayın derim.İstemediğiniz kadar bilgi var.Sitede bahsedilen korumalar dışardakiler gibi dandik değil okuyun anlayacaksınız.

Not:Bu işi 1 saatte felan olmaz, zaten okuyunca anlayacaksınız ne demek istediğimi:)

http://www.skodaturkey.com/forumdisplay.php?f=38

Misal araç nasıl yıkanır

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=91

Cila ne işe yarar?

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=128

Kil nedir?kil ile temizlik

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=79

Db1

• Ziyaretçi
Valla benim bunlara ayiracak vaktim yok. Yanlis anlasilmasin okumaya degil uygulamaya :) sitenin kapai garaji var ama benim buna ayiracak vaktim yok. O yuzden bunlari yapacak yer var mi? Deri dosemeyi yaptiricam karar verdim :)

Ayrica halen alinik Bolero.

Çevrimdışı theunforgiven

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben de aracımı deri kaplatmak istiyorum.. Eğer anlaştığınız bir yer varsa fiyat hakkında bilgi verir ve mümkünse uygulama fotoğraflarını da eklerseniz çok yararlı olur...

Db1

• Ziyaretçi
Ben donanimhaber'den buldum. Kaliteli isler yapiyorlar. http://www.artcar.com.tr/ adresleri. Ama sanirim siz Izmir'desiniz. Burasi Istanbul'da.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ulysses;260910
Valla benim bunlara ayiracak vaktim yok. Yanlis anlasilmasin okumaya degil uygulamaya :) sitenin kapai garaji var ama benim buna ayiracak vaktim yok. O yuzden bunlari yapacak yer var mi? Deri dosemeyi yaptiricam karar verdim :)

Ayrica halen alinik Bolero.

kusura bakmayında bunlara ayıracak vaktiniz yoksa hiç birşey yaptırmayın kirlensin gitsin satacağınız zaman bi koltuk kılıfı alın kamuflaj yaparsınız.

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle Hayırlı Olsun diliyorum...

Titiz birisi iseniz zaten açık renk döşeme almanız başta hata (!) olmuş. Ne kadar özen göstersenizde kirlenecektir, Düzenli olarak kaliteli döşeme temizleme aparatları ve sıvıları ile temizlerseniz kirlenmesini geciktirebilirsiniz ve olan leke,iz,kirlerin de iyice döşemeye tutunmasını engelleyebilirsiniz.

Alıntı

Bir de bayii trafik sigortasi, trafik seti hediye ediyor. Baska neler koparabilirim?

Sonax ya da Ziebart tan  iç-dış boya koruma kuponu kopartabilirsiniz. :)
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2011, 00:27:40 Gönderen: 19tumen »

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mdindas;260975
kusura bakmayında bunlara ayıracak vaktiniz yoksa hiç birşey yaptırmayın kirlensin gitsin satacağınız zaman bi koltuk kılıfı alın kamuflaj yaparsınız.

Herkesin vakti olmayabilir degil mi? Evdeki 2. sifir arac olacak, e bi tne daha var. 3 araca da mi yapicam bunlari? Kimin ne kadar vakti olabilir bunlar icin. Yani en fazla deri kaplatirim silince gecer ben rhatsiz olmam. Bnim amacim satarken duzgun satmak degil. Ucuz pahali mutlaka satarsin araci zaten. Binerken rahatsiz olmamak.
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2011, 09:53:59 Gönderen: Db1 »

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: 19tumen;260976
Öncelikle Hayırlı Olsun diliyorum...

Titiz birisi iseniz zaten açık renk döşeme almanız başta hata (!) olmuş. Ne kadar özen göstersenizde kirlenecektir, Düzenli olarak kaliteli döşeme temizleme aparatları ve sıvıları ile temizlerseniz kirlenmesini geciktirebilirsiniz ve olan leke,iz,kirlerin de iyice döşemeye tutunmasını engelleyebilirsiniz.

.

Sonax ya da Ziebart tan  iç-dış boya koruma kuponu kopartabilirsiniz. :)

Secenegim yok ki. Turkiye'de arac aliyoruz maalesef. Yerli uretim olmazsa secenek yok.

Tesekkurler.
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2011, 09:54:38 Gönderen: Db1 »

Çevrimdışı demirhan

• Elegance Hastası
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim arabamda elegance ve döşemeler acık renk meguiars,sonax gibi ürünlerin kumaş ve deri döşemeler icin temizlik ürünleri var.Bunladan bi tanesini devamlı arabada bulundurup kirli gördügünüz yerlere anında uygulayıp temizlemelisiniz.En temiz ve en kolay yolu budur.Ben böyle yapıyorum ve arabamın koltukları tertemiz.

Çevrimdışı ali222

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle gerçekten hayırlı olsun. Titiz bir insanım diyorsunuz ama bence kaplatmayın. Cünkü o kadar da iyi durmuyor. Kirlenmesinden korkuyorsanız Ziebart sizin için çözüm kaynağı olabilir. Çünkü koruma yaptırdıktan sonra garantisinde yağ ve su bazlı kalıcı kir ve leke oluşumuna karşı koruma maddesi var. Bu garanti işinize yarayabiliri tekrar hayırlı olsun..
« Son Düzenleme: 03 Ekim 2011, 14:15:30 Gönderen: ali222 »

Çevrimdışı Octavia26

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Geçen hafta Bursa Kestelli Bozkurt Skoda servisinde aracıma bakım yaptırdığım sırada oradaki arkadaşlarla konuşmamız arasında navigasyon taktıranlardan sökülmüş bolero olduğunu söylemişlerdi. İsterseniz bir bağlantı kurun derim.

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Octavia26;269499
Geçen hafta Bursa Kestelli Bozkurt Skoda servisinde aracıma bakım yaptırdığım sırada oradaki arkadaşlarla konuşmamız arasında navigasyon taktıranlardan sökülmüş bolero olduğunu söylemişlerdi. İsterseniz bir bağlantı kurun derim.

bolero'dan vazgectim :) olacaksa navigasyonlu bisey olsun diyorum artik.