škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

V6 buldum :-)

Ziyaretçi · 71 · 20781

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
eyvallah saolasın, demin bi benzin fiyatlarına bakayım dedim 20TL lik de benzin aldım, gösterge milim oynamadı ama olsun ''range'' bi 35-40 km kadar arttı :++: :++:

kavşakta dönerken yüklenince ciyak ciyak ne yanlıyor ya be... ortalamayı 20 nin altına çekemiyorum ses çıldırtıyor adamı, acilen ''V'' motorlu bi otomobil bulmam lazım.

V motor ayrı bi dünya, çok dik diyebileceğim rampaları, fabiamla 3. viteste 2750 devir ve üstü çıkmam gereken veya 2 ye çekmem gereken rampayı, 2 tona yakın cüssesiyle 1500 devirde otomatik şanzımanda güç kaybetmeden çıkıyor...

aman neyse ben çıldıracam, V motor bakiyim :hanz::hanz:

Çevrimdışı uğur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;21715
eyvallah saolasın, demin bi benzin fiyatlarına bakayım dedim 20TL lik de benzin aldım, gösterge milim oynamadı ama olsun ''range'' bi 35-40 km kadar arttı :++: :++:

kavşakta dönerken yüklenince ciyak ciyak ne yanlıyor ya be... ortalamayı 20 nin altına çekemiyorum ses çıldırtıyor adamı, acilen ''V'' motorlu bi otomobil bulmam lazım.

V motor ayrı bi dünya, çok dik diyebileceğim rampaları, fabiamla 3. viteste 2750 devir ve üstü çıkmam gereken veya 2 ye çekmem gereken rampayı, 2 tona yakın cüssesiyle 1500 devirde otomatik şanzımanda güç kaybetmeden çıkıyor...

aman neyse ben çıldıracam, V motor bakiyim :hanz::hanz:

abi en uygun v motor sanırım opel vectralardaki :) 2.5 v6 96 yada 97 den itibaren geldi ve 12 bin tl ye falan var sanırım hatta 10 bin tl ye verenlerde var sanırım....170 hp lik gücü var bide lpg takıldımı çok güzel olur :) anlık yüklenmelerde güzel sesi çıkıyor :)

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı uğur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;21721
arkadan itiş lazım :D

geri geri git:hanz::hanz::hanz::kus2::rm:

hakanerdogan

• Ziyaretçi

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Demin teslim aldım. Tıkalı emme maifoldu değişti ve LPG takıldı. MTM diye bi marka, BRC ürünü. LPG resmen motoru katletmiş, 0 km den başlayıp 80-90 kms lere kadar burnunu indirmeden asfaltı dalgalandıran makine ölmüş. 4000 de şişiyor, inanılmaz berbat. Hani tamam hala V6 3.2 lt ama sadece alt devirlerde. LPG kullanıcılarını tenzih ederim ama vay efendim performans farkı yok, aynıda, yok LPG yararlıda fasa fiso, diyene kıs kıs gülerim. Benzine alınca motor bi kendine geliyor, ses değişiyor, üst devirlerde harrrrr diye pampikliyor takometreyi 6000'e, yahu LPG de kavşakta yan veremedim ya? Ölü ölü ötüyor resmen. Benzine alır almaz ciyak sesleri geliyor arka lastiklerin. (RWD'de)

Yalnız arabayı teslim alırken sinir oldum, benim bildiğim mekanda değil bişi diyemedik tabi, bi haline bakın, bide üstüne üstlük içinde 1 gıram LPG vardı, Benzin ''0'' idi, 3 km gittim ama CMYLMZ diyor ya içeriye mıçmak neymiş anladım, ışıklarda falan kontak kapıyorum. :lol:

170 falan yaptım ama fabiamla 0-170-0-170 yapacak yol gitti :D :D Benzindeyken la belki benim davşana çakar diyodum ama bu ayı LPG lenince anladım ki cık, gaz maz yemiyo eskisi gibi, resmen benzinde bulutlara kaldırırdı kafayı.

Velhasıl, Allah'a büyük sölemeyim tabi ama ileriki yaşamımda ben LPG'nin yanından geçmem. Ama şu olay güzel bi tek, Ostimden 5 TL lik EuroLPG aldım, LPG zamazingosu ötmeyi kesti, ama son kademesi hala yanıp sönüyordu :lol:

Ama eve gelene kadar bitmedi, 15 km falan gidiyor 5 TL ye :++: :++: buna sevindim, belki tek tercih sebebi olur :D :D :D

ama gidiyor ha :D

gazda yok :D geçiyorum atmıyor :D

buda hali, yıkamaycam. akşam köydeyim, yine batacak :D

ne mal enjektör bilemedim, hiç ağnaman

ÖNEMLİ NOT:Herkesin bayramını en içten dileklerimle kutlarım, forumda bayramlaşma esnasında bulunamayabilirim, yola çıkıyorum bu kocayakla bakalım iliğimi çekmeden gidecek mi, herkese iyi bayramlar, sevgilerimle :D
« Son Düzenleme: 25 Kasım 2009, 15:08:47 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun... iyi bayramlar...:ok:
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://renault9.wordpress.net
Hakan;

Muhtemelen LPG yi takanlar pek bu işlerden anlamıyorlar. LPG montajı yapmak ve gerekli kalibrasyon ve soft tune işlerini yapmak bilgi ve tecrübe gerektiriyor.

Araç standart bir motora sahip olmadığı için LPG kalibrasyonunda özel ilgi istemektedir. Tabi en iyi dediğin usta bile maalesef o ilgiliyi gösteremiyor. Ben basit clio motoruna bile istediğim ayarı yaptırana kadar epey uğraştım, ki bu yaptırdığım yer zavoli markasının türkiye distribütörüydü :)

Enjektör seçimi, montajı, regülatör seçimi, ve kalibrasyonuyla ilgili problem yoksa benzindeki performansa hemen hemen eşit bir değer çıkar karşınıza.

Eski aracım R9 Springde bile birçok R9 sahibinden daha performanslı ve az yakıt tüketen bir sisteme sahiptim, hemde aynı model kit ve parçalar ile. İş birazda ustayı bulabilmekte ;)

Alıntı yapılan: hakanerdogan;50912
Demin teslim aldım. Tıkalı emme maifoldu değişti ve LPG takıldı. MTM diye bi marka, BRC ürünü. LPG resmen motoru katletmiş, 0 km den başlayıp 80-90 kms lere kadar burnunu indirmeden asfaltı dalgalandıran makine ölmüş. 4000 de şişiyor, inanılmaz berbat. Hani tamam hala V6 3.2 lt ama sadece alt devirlerde. LPG kullanıcılarını tenzih ederim ama vay efendim performans farkı yok, aynıda, yok LPG yararlıda fasa fiso, diyene kıs kıs gülerim. Benzine alınca motor bi kendine geliyor, ses değişiyor, üst devirlerde harrrrr diye pampikliyor takometreyi 6000'e, yahu LPG de kavşakta yan veremedim ya? Ölü ölü ötüyor resmen. Benzine alır almaz ciyak sesleri geliyor arka lastiklerin. (RWD'de)

Yalnız arabayı teslim alırken sinir oldum, benim bildiğim mekanda değil bişi diyemedik tabi, bi haline bakın, bide üstüne üstlük içinde 1 gıram LPG vardı, Benzin ''0'' idi, 3 km gittim ama CMYLMZ diyor ya içeriye mıçmak neymiş anladım, ışıklarda falan kontak kapıyorum. :lol:

170 falan yaptım ama fabiamla 0-170-0-170 yapacak yol gitti :D :D Benzindeyken la belki benim davşana çakar diyodum ama bu ayı LPG lenince anladım ki cık, gaz maz yemiyo eskisi gibi, resmen benzinde bulutlara kaldırırdı kafayı.

Velhasıl, Allah'a büyük sölemeyim tabi ama ileriki yaşamımda ben LPG'nin yanından geçmem. Ama şu olay güzel bi tek, Ostimden 5 TL lik EuroLPG aldım, LPG zamazingosu ötmeyi kesti, ama son kademesi hala yanıp sönüyordu :lol:

Ama eve gelene kadar bitmedi, 15 km falan gidiyor 5 TL ye :++: :++: buna sevindim, belki tek tercih sebebi olur :D :D :D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hakan bu frontera güzel duruyor be :) Uzaktan falan bakınca pek hoş geldi gözüme..Biraz az yaksa ne güzel düşünülür bu jeep! :)

İyi bayramlar....
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;51277
Hakan bu frontera güzel duruyor be :) Uzaktan falan bakınca pek hoş geldi gözüme..Biraz az yaksa ne güzel düşünülür bu jeep! :)

Frontera cidden çok güzel bir jip zaten. Hatta performansı fazla önemsemeyenler için 2.2 litrelik seçeneği son derece mantıklı. Zira bu motorun çok daha insancıl bir yakıt tüketimi var. LPG uygulaması ile de rahatça kullanılır bir değere inilecektir.:ok:

İyi bayramlar Hakan. LPG konusunda Symbol'e katılıyorum. Bu kadar belirgin bir fark oluşması LPG uygulamasının doğasından olamaz. Çünkü benim LPG'den performans anlamında oldukça memnun bazı tanıdıklarım var.
« Son Düzenleme: 27 Kasım 2009, 21:57:24 Gönderen: SEAHAWK »
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Aslında ben en son benzinde öttüre öttüre terör saçtığım için biraz sinirlendim ilk bindiğimde. Çankırıya kadar her haltını denedim, video çektim, hala benzin gibi değil ama ne yaparsın, 3.4 TL :lol:

eklerim foruma :D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yok abi o kadar kötü değil lpg bence sistemden kaynaklı bizim atikerde aynen dediğin gibiydi regülatörü 8 silindir taktılar gene arıza yaptı besleyemedi o yüzden keşke iyi bir marka seçseydiniz şu an milano var memnunuz landi felan olsa o dediklerin bence olmazdı aşırı bir fark yok lpg ile benzin arasında..

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Bununla gittim, fabiamla geldim. Böylece bir otomobil ile bir aygır arasındaki farklar konusunda ciddi tecrübe edinmiş oldum, tabi ilk değil ama LPG falanda takılınca iyice inceledim didik didik, az bi zaman farkıylada geri otomobille dönünce tam oldu.

Valla deri koltuk gece gitmeme rağmen yapış yapış etti, nalet bişi, asla önermem. Yol tutuş desen yer yer eşşek cenneti gözüküyor ama o kadar beter değil, yerli arabalardan falan iyi yol tutar, o kesin. Fabiamla 170 le giderken CD seçip içecek açıp içerken, hatta kısa metrajlı kadran filmi çekerken bu jipte eşşek cennetinden önce son çıkıştan çıkmam gerekiiyor, ben makineyi tanıyınca anlarım, bununla 200 kadran videosu çekemem, çekilmez, fabia o toleransı üstün pilotajımla :kiki: bana tanıyordu ama bu 150 den sonra sefere çıkmış Yavuz'un atı gibi atlaya zıplaya gidiyor :D

220 yi yatıracağına şüphem yok, ama bizide yatırabilir :D

İnanılmaz off-roadlar yaptık, iki jip çıktık çaya, bir müteahhitle köye gelen çayın devamına gittik, baraj gölü yapılacak, proje için. Adamın 5.7 lt V8 Cherokee'si vardı. :)

Sesine gurban V8'in, bizim Frontera 1.4 araba gibi kaldı yanında :D

Bildiğin akıntıya karşı taşlı taşlı çayın içinde katır kütür gidiyoruz. :) Baya alt vurdum, durum o kadar kötü ki, 4WD'de olan makine gitsin diye değil gaza basmak, daha yavaş gitsin diye ayağım ya boşta ya frende idi. :D

Birde baktık arkamızdaki vatandaş yok, anaaa borudan geçerken çayın orda kalmış :D (köye gelen suyun borusu :D) El ayak battı ite kaka çıkardık, adamda şeroke var ama pilotaj yok, ulen çaprazlamasına geçsene işte, burundan dalmış :kiki:

Hiç abartısız söylüyorum 3000 devirde tam 155 km/s yapıyordu, len 6000 e getirsem en kötü 300 le, hadi 280 olsun, öle gider :D Motor Japon olunca tabi :D :D :D

Ama konvertör onu enteresan bir şekilde dengeli ayarlıyor, yeri geliyor devir aynı kalırken hızınız artabiliyor, yada ''Sport'' tuşuna basılı iken aynı devirde daha düşük hızlara denk gelebiliyor iyi ivmelensin diye.

Zaten kirli idi, birazda off-road yapınca (ki altını çok vurdum, Ranger'ı almadığıma pişman oldum) baya kirlendi, bizim sitenin Araç Bakım bölümünde ibretlik durabilir :D :D

Yıkandığı yerde bi bostan oluşturur :D

Yolculuk boyunca hiç üzmedi, ama rampa çıkarken benzin-LPG bariz fark ediyor, Samsun yolundan Havaalanı istikametine tam o Mevki Hastanesinin ordan çıkınca diyim, yolu devam edince temiz bi rampa başlar, orda Sport'a aldım, gazı yere kodum, 100 ün üstüne çıkmıyordu, gaz kök. Attım benzine, bi kick daha çektim, (LPG yaptığımda yemiyordu) abbbaaaooooovvvvvvvv 6000-6500... bi ara konrolümden çıktı sanki, 2 ye mi aldı naptı bilmiyorum :D 150-160 a kadar sardı ama viraj dönemiyorum maalesef, fren kaçınılmaz.

Burdada genel gidişim, 1500 rpm sabit 80 km/s 5. vites. anlık 10-12 çekiyor düzde, pek ekonomik. Kick-down ettim, 2 vites birden düşürüyor görüldüğü üzre ve 3. viteste 80 den 140 a kadar sardı, maalesef LPG de olduğu için dandirik bi ivmelenme ama yinede minibüs kadar bi jip için hoş, cidden kamyon kullanıyormuş hissi veriyor sonuçta :hanz:

http://www.dailymotion.com/video/xbbj2a_frontera-32-v6-80-to-140-kmh-roll_auto

Yolculuk bittiğinde ise uzun yolda o kadar ürkünç bişey olmadığını anladım, gayette LPG de binilebilir bu tip araçlara. 1.6 benzinli kadar yakıyor işte...

221 km de 15.4 ort., LPG de hadi tut ki 17 litre olsun, litresi 1.50 mi ne tamda bakmadımdı, km de 25 kuruş civarı bişey, gezdirdiğin makine trafikte otomobillere nazaran oldukçada heybetli. Değer bence, yani, galiba.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
action bi bayram gecirmişssim Hakanım, sonuçta jip, güzel gözüküyor.