škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Laptop Tavsiyesi :)

Can · 23 · 7818

0 Üye ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bildiğiniz gibi bu yıl Üniversiteye başlıyorum hayırlısıyla.
Evde 2 adet masaüstü pc var.Bunlardan birini kaldırıp tek bilgisayara düşürücem.Ek olarak birde Laptop alıcam,çünkü eve çıkma gibi bir durumum olacak kısa süre içinde.Masaüstü pc taşımak yerine laptop almak daha mantıklı gibi.

Oyun oynayan biri değilim,hiç oynamam.
Aradığım alet hızlı olsun,disk alanı geniş olsun(500 gb-1 tb gibi),bunun dışında aradığım bir şeyi yok açıkçası.
Fiyat olarakta çok uçmamak kaydıyla maks 2000tl gibi bir şeyler olabilir diye düşünüyorum.Kullanan,anlayan varsa yardımcı olursa çok sevinirim :)

Çevrimdışı kadtas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Can;
O paraya güzel alternatifler var.. 400 tl daha üste çekebilirsen çıtayı macbook pro öneririm.. 1 aydır kullanıyorum son derece memnunum.. 4 yıl daha kullanırım minimum..
Max. 2000 TL dersen yine bir çok model var karşında.. Eğer o parayı verebiliyorsan mutlaka i7 işlemcili bir nb almalısın. Oyun oynamam diyorsan harici ekran kartına hiç gerek yok yukardaki arkadaşın verdiği ilk linkteki pc seni bağlamaz..

Kriterlerin şunlar olsun : i7 işlemci , max çözünürlük, sağlam kasa tasarımı, usb 3.0 desteği..

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben hp pavilion dv6-1235et kullanıcısıyım.intel core duo cpu işlemci var.2,5 ghz 3068mb ram var.ekran ati radeon HD 4650 2gb ekran kartı.gercı ekran pek önemlı degıl anladıgım kadarıyla senın ıcın..
ısın özu memnunum hacı :) sadece ılk acıldıgında toplayamıyo kendını okadar :)

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Can bizim laptop u biliyorsun 1.500 TL civarıydı sanırım canavar gibi alet geldiğinde incelersin ;) İşlemcisi olsun ramı olsun HDD si ekran kartı herşeyi ile yeterli ve artar bile ;)
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/asus-n53sn-sx365r-n53sn-core-i5-2410m-2.3ghz-4gb-ddr3-500gb-15.6-dvdrw-1024mb-gt540m-cam-bt-w7bas/productdetails.aspx?I_ID=56274

Bu iyiymiş. Fazlasına gerek yok bence. İhtiyacı fazlasıyla görür.

Bir de model bazında arama yapıp ısınma&gürültü olayına bakmak gerek. Kronik problemli modeller var. DH forumunda yeterli yorum bulunabiliyor.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim herkese.Vatan Bilgisayarda HP reyonunda çalışan tanıdık var,onlada bir görüşeyim,son kararımı veririm artık :)

Çevrimdışı kadtas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İlle de model istiyorsan bu laptopu alırsan bana dua edersin ;)
http://www.sanalmarketim.com/urun/ddaf929c3909446d8e15fe6c140451ac/MSI-CX640-097XTR-Core-i5-2410M-2GB-Ram-500GB-Harddisk-1-GB-Paylasimsiz-GT520M-Ekran-Karti-15.6#34;-FreeDos-%28Canta-Hediye%29

1000 TL ' de cebine kalır istediğin şekilde değerlendirebilirsin.. Bu arada MSI TR'de yaygın olarak kullanılan; Hp, Toshi, Acer,P.bell vs. gibi markalardan çok daha iyidir.. MSI ayrıca anakart yonga ve ekran kartı üreticisi..
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2011, 23:43:22 Gönderen: kadtas »

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Babam, Asus K52J laptop kullanıyor.1gb ekran kartı,4gb ram  ve 500gb hdd si var.Gayet memnun.Alalı 5 ay felan oldu.İ5 işlemcili.Şuan İ7 si satılıyor diye biliyorum tavsiye ederim:)

Çevrimdışı Safaks

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
casper , acer ve exper markalarından uzak dur gözünü sevim.. Bu markalar kadar dandik parça kullanan marka görmedim..

Çevrimdışı xxman

• New York Subesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/products.aspx?L2=PC_POR&br=LENOVO&qs=|19=98

Can bir lenovo kullanicisi olarak bunlardan birini tavsiye ederim...
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,
Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lenovo'nun taş gibi modelleri var.Ayrıca Macbook Pro alırsan uzun yıllar kullanırsın..Bende eski kasa siyah renk mecbook var.2. el almıştım hala daha format atmadan kullanıyorum.Sanırım 4 sene oldu :) Daha da gider sanırım..Kasada eskime ibaresi henüz yok :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese teşekkürler.
Lenovoyu herkes söylüyor ama benim aklıma şıu sıralar Hp ve Toshiba girmiş şekilde.
Hafta sonu Vatan'a gidip biraz inceleyeceğim bakalım :)

Çevrimdışı xxman

• New York Subesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Toshiba tamam ama HP konusunda cekinceleri olan bir insanim... Daha once karsilastigim sikintilardan dolayi.

Ben Lenovo Y560 kullaniyorum (i7 2630QM CPU, 8GB RAM DDR3, HD6570)

5 aydan beri cok memnunum, bir sikinti ile karsilasmadim.
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,
Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şuan benim için öncelikler Şarj süresi,bellek ve i5 işlemci olması.Gerisi zaten çoğu alette standart.Bunlar dışında birde kasanın sağlamlığı önemli. :)