škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Brc Lpg ?

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı HakanAltunay

• ®
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.kizilay.org.tr
Lpg takıldı aldım geldim sanayiden fena değil eskisi gibi değil ama ne bilim tasarruf işte öğlen haberlerinde gördüm benzine yine zam gelmiş iyiki taktırdık.

Çevrimdışı Fabia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
abi bende şimdi geldım servısınden kaportadakı ezıkler ıcın kaskonun mını onarımını aşan bır fiyat soyledıler 600-700 tl kadar yaptırtmadık kasko deldırmeyelım dedık. bagaj kapagının kılıdı ıcın 1 ay beklenecekmıs benım gıbı 8-9 kısı varmı sırada bekleyen ramazan usta sagolsun bagajı bana sıkıntı vermeyecek şekilde ayarladı:) ve ayrıca boyanın kalktıgı yere aynı renkte kucuk kucuk boya attı hava teması olmasın dıye ardından abc pougeot a gıttım (lpgyı orda taktırınca garantıden cıkmıyormus  zaten ata efe abc aynı aıleye ait) 1700 tl 5 taksıt brc kit taktırdık garantıden cıkmasın dıye eger garantı dısı takt8rsaydık 1450 tl tutacaktı aynı kit  satıs gorevlısı ıthal takıyoruz bız onların menşeyi türk dedı(Sanki italyadan gelen hatimle inmiş gibı)   son resımlerını cektım konu acıp eklıyorum:)  hakan abı lpgyı cok ıyı fıyata taktırmıssın garantı ugruna 400  tl kazık yıyecem ama saglık olsun aıle sagolsun:D

Çevrimdışı HakanAltunay

• ®
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
:) yani lpg'yi ucuz taktırmamdaki olay şudur.Brc Berlin mühendisliğe sürekli arac gönderiyorum oda sağolsun güzellik yaptı.
Bagaj kapağı arızası bizdede 2-3 aracta oldu sıkıntı yok parca gelince değişir hemen.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun ;) LpG taktirmakla iyi yapmışsınız ;)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Fabia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hakan abı memnunmusun lpgden nekadar yakıyor? tabı bıde motor 1.2 degılmı?

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun abi ;)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı HakanAltunay

• ®
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fabia;262675
hakan abı memnunmusun lpgden nekadar yakıyor? tabı bıde motor 1.2 degılmı?

Barış lpg'den memnunmusun derken performans eskisi gibi değil düşüş oldu yani düşmez diyen yalan konuşur belki büyük motorlu araclarda düşmez.Ne yaktığını bilemiyorum ilk depo devam ediyor arac 1.4.

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hakan performansta hissedilir bir düşüş varsa bence tekrar ayara götür.
1,4 motorlu 1den fazla araçta kullandım lpg ve gerçekten hissedilir bir düşüş olmayacağını biliyorum... düşmemesi için büyük motorlu olmasına gerek yok yani. hatta 106 da lastikler sıfır olmasına rağmen araç 1. viteste ve hareket halinde iken gazı aniden kökleyince patinaj yapardı. aynen arkası boş L100 lerde falan olduğu gibi... yani bence ayarlarını bir kontrol ettir...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim eski araçta LPG'de iken çekiş daha tatmin edici idi..LPG'nin oktanı yüksek olduğundan performansa etkisi olduğunu düşünüyorum.Kaldı ki ayarlarını normalden biraz fazla açtırmıştım..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benzinli 100 hp aracı lpg li 110 hp yapmak bile mümkün :)
tabi yakıt da ona göre artıyor ama neticede mümkün.
benzinle aynı performansı alacak gibi ayarlandığında %40 tasarruftan bahsedilir..

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: mygokhan;262793
Benim eski araçta LPG'de iken çekiş daha tatmin edici idi..LPG'nin oktanı yüksek olduğundan performansa etkisi olduğunu düşünüyorum.Kaldı ki ayarlarını normalden biraz fazla açtırmıştım..

Fabia'da ben de öyle hissediyordum...

Çevrimdışı Fabia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: HakanAltunay;262766
Barış lpg'den memnunmusun derken performans eskisi gibi değil düşüş oldu yani düşmez diyen yalan konuşur belki büyük motorlu araclarda düşmez.Ne yaktığını bilemiyorum ilk depo devam ediyor arac 1.4.

ıkısı acısındanda sormustum.:) bencede performansta dusus olmaması lazım 2000 astra ve clıoya taktırdık herhangı bır dusus olmamıstı. yani bariz bir şekilde...   abı sarfıyatını merak edıyorum :)

Çevrimdışı HakanAltunay

• ®
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Abi sarfiyatını ölçünce ilk sana söylicem söz :) :)

Çevrimdışı ALİ İLA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
YILDA 10.000 KM YAPAMAYAN ARACA LPG TAKILMAZ ARKADAŞLAR...

ayrıca lpg öncesi ve sonrası çok araç denedim, uygulayanlardan da  duyduklarım performans kaybı yaşanıyor ama hissedilir kayıp ÖZELLİKLE  araç YÜKLÜ iken...
:gut:

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ALİ İLA;262885
YILDA 10.000 KM YAPAMAYAN ARACA LPG TAKILMAZ ARKADAŞLAR... bu neden???

ayrıca lpg öncesi ve sonrası çok araç denedim, uygulayanlardan da  duyduklarım performans kaybı yaşanıyor ama hissedilir kayıp ÖZELLİKLE  araç YÜKLÜ iken... denedikleriniz karbüratörlü müydü acaba? sıralıda ustası düzgün takınca olmuyor öyle bişey de o yüzden sordum...

:kork1: :) :ok: :rock1: