škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İstanbul-Konya

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Allah nasip ederse ayın 3.ünde izine çıkıyorum önce konya yapıp ordan giresuna memlekete gideceğim.

Size danışmak istediğim konyaya nasıl giderim gezip görmek istiyorum oraları gezilcek yerler vs yazarsanız sevinirim tavsiye ettiğiniz mekanlarda olur her türlü:hanz:

Konyaya nasıl gidileceğini tam bilmiyorum ankaraya giderken sapak vs varmı ankara yolunu biliyorum ama bana detaylı tarf ederseniz sevinirim elimde haritam olucak ondan yararlanacağım

hakanerdogan

• Ziyaretçi
ankaraya gel TEM'den hiç bi yere sapma dosdoğru gir ''Ankara'' ya dönme, Eskişehir-Konya falan yazar, ankara çevreyolunu dolaşacan, optimumun önünden geçecen çevreyolundan, ben siz geçerken bi el sallarım, sağına baktığında tam optimumu görünce, büyük sarı bloktayım :++:

sonra devam edecen çevreyolundan, eskişehir polatlı ayrımı var, dönme doğru git, incek-tuluntaş ayrımı görecen, yine dönme doğru git, Gölbaşı ayrımından dön iniverecen konya yoluna.

aman terse çıkma 2 kere slalomlar şeklinde sert inişli dönüşlerle ineceksin konya yoluna. yavaş gir hep tırlar devrilir oralarda.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yol kaç saat sürer tahminen?

Birda radar nerelerde var en önemlisi o benim için:hanz::hanz:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kadir_;21298
Yol kaç saat sürer tahminen?

Birda radar nerelerde var en önemlisi o benim için:hanz::hanz:

kaç saat süreceği kullanıma bağlı. ben TEM den gelirken 180-200 arası seyrederim ama Gölbaşı-Konya ayrımından çıkacaksın TEM'den.

ben kışın bi konyaya gidip gelmiştim, radar var, cidden ceza yiyebilirsiniz. tam böle ovaya çıkıyorsun yolun ucu bucağı gözükmüyor dümdüz çarşaf gibi, gazı yere koyup yardırmalık yerler var, tamda o tip yerlerde soteleniyorlar.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı yolculuklar
yolda 2-3 saatte bır moda verın skoda ve sız dınlenmıs olursunuz.
konya ankara arasnı 2,5 saatte alırsınız.yol duble ve düz amman dikkat düz yol uyku getirir+ radar.
konyada mevlana turbesı,akyokus(gece gidin)alaaddın tepesı,kule site alışveriş merkezi oranın gökdeleninde yemek yiyebilirsiniz,tavusbaba (meramda) gidilecek görülecek yerlerden belli başlıları.aklıma gelenler şimdilik bu kadar.
arkadaşlar daha değişik açıklamalarda bulunurlar.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
anakraya kadar basa bas gelip sonra demek yavaşlıcaz bolu ya kadar allah ne verdiyse boludan sonrada sağı solu dikizleyerek geliyorum

Ankaraya kadar bildğin radar yerlerini yazarsan sevinirim 100 tl yakıcağımız yola 250 tl de radar parası vermeyelim

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kadir_;21301
anakraya kadar basa bas gelip sonra demek yavaşlıcaz bolu ya kadar allah ne verdiyse boludan sonrada sağı solu dikizleyerek geliyorum

Ankaraya kadar bildğin radar yerlerini yazarsan sevinirim 100 tl yakıcağımız yola 250 tl de radar parası vermeyelim

kesin bir şey bilmiyorum. ama ben TEM de bugüne dek radarla tanışmadım henüz.

octaviaman

• Ziyaretçi
Git gel Konya 6 saat deyişi Ankara kaynaklı o zaman.Burdan 6 saat sadece gidiş sürer:)

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
Konuyu gördüm tam yolu tarif edecektim baktim arkadaşlar anlatmiş bana birşey kalmamiş.hayirli yolculuklar.kazasiz belasiz gidip gelirsiniz inşallah
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;21301

ist tem e girdikten sonra sadece radar bolu tünelde var... tünel girişinde hız ne yazıyosa ona dikkat edin.. tem ankara çıkışına 10 km kala çok dikkat edin... çıkışa doğru eğimli uzun bi yol var orda muhakkak oluyor... gişelerden çıkışta durduruyolar.. kemerleride kontrol ediyolar... gişelerden sonrasını ankaralı ark lar daha iyi bilir...
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı uğur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
toplam 700 km lik bir yol olması lazım :) ankaraya kadar sorunun olmaz sanırım ama ankaradan konyaya gelişte dikkat etmek lazım. kulu makasına kadar yol güzel fakat ondan sonra maalesef kalitesizleşiyor. kulu makasından sonra zaten polisler her an her yerde olabilirler :) konya girişe kadar radar olabilir. konyaya 20 km kala civarında özellikle oluyorlar :) bahsettiğin tarihte konyada olmayabilirim..orda olsam tanışmak isterdim..gidilecek yerler konusunda ise mevlana zaten garanti :) fatih abinin dediklerine katılıyorum.akyokuş özellikle gece :) merama gidebilirsin yaz aylarında oldukça dolu ve hareketli olur güzeldir ünlü meram bağları :) aslında söyleyecek bi çok yer var ama ne kadar zamanın var bilmiyorum.dünyanın en eski yerleşim birimi olan çatalhöyük gidilip görülmesi gereken bir yer bence.merkeze yarım saat neredeyse ama giderken kaybolabilirsin hatırlatıyım :) ayrıca konyaya gelip etliekmek yememek olmaz :) havzan etliekmek tavsiyemizdir :) ayrıca fırın kebabıda yemeni tavsiye ederim :) onun içinde adres hacı şükrü :) istersen adreslerinide gönderebilirimyada google earthden harita çıkartabilirim :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konya merkezde meşhur bir amca var.Tandır yapıyor.Onu yemeden sakın gitme..

Şehir merkezinde mevlana türbesinden ileri alattin tepesine doğru giderken sağda cami var.O  caminin oralarda tekrar sor.Ara sokakların birinde meşhur bir amca var.Saat 2'ye kadar gitmen lazım.Millet dolduruyor dükkanı hemen bitiveriyor.Şatafatlı bir dükkanı yok.Ama temiz ve leziz..Amca çok meşhur.Mutlaka git.Ama çatalda iste.Çatak vermiyor normalde.Ellerinle yemek istersen onu bilmem :D

Alattin tepesine çık mutlaka..Mevlana türbesine de uğra.Zaten yakın birbirine.Trafiğe dikkat et.Çok kötü araç kullananlar var o kadar geniş yollara rağmen üstünüze çıkabiliyorlar.

Meram bağlarına uğra.Hz.Mevlana'nın aşçısının türbesini bulacaksın.Oraya gitmeni öneririm.Ordaki maneviyatı, kokuyu mutlaka görmelisin.İnsanın içi titriyor inanki.

Daha çok şey var.

Yolda akşehir'e uğramayı unutma..Nasrettin hoca türbesi mutlaka görülmeli.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2 gün gezeceğim oraya 3temmuz gece çıkmayı düşünüyorum radar açısından genelde gece yolculuk tercih ediyorum ona göre ayarlayacağım sabah 8-9 konyada olurum sanırım tavsiyeleri not alıyorum gece 12-1 e kadar gezmeyi düşünüyorum zamanım az olduğundan tek tek gezebildiğim kadar gezeceğim ilk mevlana türbesini düşünüyorum başlangıç olarak..

Yemek konusu zaten vaz geçilmez benim için kilo zaten 140 görüntü belli ediyor kendini:D:D

Etli ekmek kafadan garanti onu yemeden gitmicem böyle yöresel şeyleri varsa onlarıda tatmak isterim..

Umarım kaybolmadan bulurum bu yerleri :)

Dönüşte tekrar kaaradeniz yoluna nasıl girerim daha doğrusu ankaradan karadanize giden eski yola diyeyim ?

hakanerdogan

• Ziyaretçi
konyadan dönerken gölbaşından geri çıkın çevreyoluna indiğiniz yerden, havalimanı-samsun tabelalarını takip edin. çevreyolundan ineceksiniz havaalanı yoluna. ordan zonguldak, çankırı, samsun hepsine gidilir. tabelalar yönlendirir.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yardım için herkese teşekkürler olmadı kaybolursam gps e başvurcaz