škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Cam bozuldu

sama · 16 · 5974

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sama

• Meraklı ST Üyesi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar özür dilerim uzun bir süre foruma giremedim.Ev taşıma işimiz vardı o yüzden.Soruma gelince aracımın ön sağ camı bozuldu.Açma düğmesine bastığımızda kendi kendine açılmadı.Yani hiçbir müdahale yokken kendi kendine açılmadı.Şimdi düğmeye bastığımızda takır tukur sesler geliyor ve bir aşağı bir yukarı ufak hareketler yapıyor.İçerden tel sesi yada kum dökmüş gibi sesler geliyor.Bunu kendim yapma gibi bir çözüm olabilirmi.O bölmeye nasıl ulaşabilirim.Sökme takma işleminin bir riski var mıdır?Yada ben sökebilir miyim?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Büyük ihtimalle teli saran makara parçalanmıştır skodaların en baba sorunudur aynı sorun octidede var ya teli tutan tırnak kırılılar yada makara yerinden kopar. 50 tl sıkışmış sizin anlıyacağınız.Sökmeye kalksanız çok zamanınızı alır tekrar toplamak sıkıntı olabilir..

Çevrimdışı cnydn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Müjde! Yakında o takır tukur eden cam hiç ummadığınız bir anda aşağı düşecek!
Ama büyük ihtimalle kırılmayacak içiniz rahat olsun, tek parça olarak düşecek kapının içine.
Adi makara sağolsun..
Bu süreci uzatmak için, camı bir kez kapattıktan sonra hiç açıp kapatmamak geçici bir çözüm olabilir.
Tüm vw grubunun ortak sorunudur.
Camdan, makaradan tıkırtılar gelmeye başladı mı, bilin ki 1 aydan az vakit kaldı :)
ABD'deki bir Audi a6 da bile yaşandığını birinci ağızdan duymuştum!
Son yıllardaki modelllerde durum değişmiş olabilir ancak, benim 2001  model octimde 4 cam da farklı zamanlarda bu şekilde inmişti. Hatta bir  durumda bu akşam vakti olmuştu, tamir edecek servis de bulamamıştık.
Neyse ki ucuz bir çözümü var.

Çevrimdışı sama

• Meraklı ST Üyesi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
O zaman özel servis yolu gözüktü.Çünkü arka sağ camda bozulmuştu camcıya gitmiştim yaptığı cam bozuldu.Özel servis yaptı taş gibi olmuştu.50 normal fiyat gibi.

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
çelik halatın liflerinden birkaçı kopup sağa sola sürterek ve dolanarak hareket etmeye başlamış ama bunun öncesinde tam açılıp kapandığı günlerde mutlaka bunun sinyalini vermiştir size... ben gidiciyim demiştir... gece geç saatte başınıza camın düşmesi gibi bir iş gelirse, kapı döşemesini söküp bir tahta parçası ile destekleyebilirsiniz camı, aracı bırakacak kapalı otoparkınız yoksa, güvenlik için yani...

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
cok oynamadan, yani daha fazla parcayı bozmadan yapmanız veya yaptırmanız lazım, yapması zor bir is,
ilk basta raya gelen plastik kırılır, asagı yukarı oynamaya devam ederseniz tel makaranın arasına girer ve makarayı bozar, dahada oynarsanız tel bozulur,
ve bu parcaları bulmak cok kolay degildir,

Çevrimdışı sama

• Meraklı ST Üyesi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Adresteki arkadaşın yaptığı işe bakılırsa bayağı zor bi iş.Ben bu riske pek giremiyeceğim galiba.

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?1015107

Çevrimdışı denizc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
felaket zor bir durum bu camın bozulması eniştemin cipinin bozulmuştu kışın ortasında karda yağıyor bana zorla sürdürtmüştü cipi allahtan sizde öyle bir durum yok :).

Çevrimdışı sama

• Meraklı ST Üyesi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hayır Allahtan lojmandayızda araç güvende çok şükür.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sama;262372
Hayır Allahtan lojmandayızda araç güvende çok şükür.
benim octi a4 arka sağ cam düşmüştü büyük bir sesle irkildim.doooooğru snayinin yolunu tuttuk ve kaportacının önüne park ettik.yarım saat uğraştı 20 tl vermiştim bana çok gelmişti doğrusu,50 tl size ucuz gelmiş gibi görünüyor.sıkı bi pazarlıkla aşağı fiyatlarda yaptırın ama daha sağlam oluyor kesinlikle düşmez demişti eleman.dediği gibi çok sağlam oldu.skodaların kronik sorunudur.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;262470
benim octi a4 arka sağ cam düşmüştü büyük bir sesle irkildim.doooooğru snayinin yolunu tuttuk ve kaportacının önüne park ettik.yarım saat uğraştı 20 tl vermiştim bana çok gelmişti doğrusu,50 tl size ucuz gelmiş gibi görünüyor.sıkı bi pazarlıkla aşağı fiyatlarda yaptırın ama daha sağlam oluyor kesinlikle düşmez demişti eleman.dediği gibi çok sağlam oldu.skodaların kronik sorunudur.

Hocam küçük şehirlerde öyle bizde ayvalığa giderken düşmüştü Burhaniye sanayide bi camcıya yaptırdık o 20 tl almıştı ama İstanbulda yaptırmak istersen 50 tl yi gözden çıkarman gerekiyor..

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

ben kendim yapmıstım, üye atölye bölümünde resimli anlatmıstım sanırım, fakat öyle kolay bir is degil, 2-3 gün ugrasmıstım, yedek parcasını bulmanız zor olabilir, öyle 20 tl yede yapılacak is degil, zahmetli biraz,

Selamlar,

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;262542
Merhaba,

ben kendim yapmıstım, üye atölye bölümünde resimli anlatmıstım sanırım, fakat öyle kolay bir is degil, 2-3 gün ugrasmıstım, yedek parcasını bulmanız zor olabilir, öyle 20 tl yede yapılacak is degil, zahmetli biraz,

Selamlar,
vallahi benim usta kaşla göz arasında yapmıştı 40 tl mi ne demişti 20 tl çıkar benden dedim ona bile razı olmadı.ben gazeteden kesmiyorum dedim.olur madem dedi.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;263026
vallahi benim usta kaşla göz arasında yapmıştı 40 tl mi ne demişti 20 tl çıkar benden dedim ona bile razı olmadı.ben gazeteden kesmiyorum dedim.olur madem dedi.

bu iyiymiş.. :++::++:

Çevrimdışı sama

• Meraklı ST Üyesi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bugün camı yaptırdım sonunda ama fiyatını sormadım.Olay şöyle gelişti; Yağ değişimi için Bosch Car servisine gittim.Castrol 10-40 yağ + Hava Filt. + Yağ Filt. + 4 adet Bosh buji +  Cam tamiri (camcıda yaptırıldı) = 230 TL. Sizce fiyat nasıl acaba ?