škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

iLK TRAFİK CEZAMI ALDIM.

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı medmania

• Garajperest
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 13 yıllık ehliyetim ve 10 yıllık şöförlüğüm sonrası bayram tatilinde 2600 km lik serüvenimde radarın önünde sollamaya çıktığımda 120 km sınırda 123 km ile 140 TL para cezası yedim.
 Şimdi internet vergi dairesinden beyanlı ödeme yapayım diyorum çünkü henüz sisteme geçmemiş ceza ama erken ceza ödeyince %5 indirim olmuyor mu orada 140 TL girip hesapla diyorum yine 140 TL çıkıyor ödemem gereken bedel. Ne yapmak lazım acaba :confused:

Çevrimdışı hypetrax

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende 1 ay önce 110 sınırda 128 ile girdim hala ödemedim ama %5 ten  fazla indirim oluyor 105 TL demişti galiba polis 140da 4 taksit olarakta  ödüyebiliyormuşuz...

Çevrimdışı burock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İndirim %20 veya 25 civarında diye biliyorum.

Çevrimdışı medmania

• Garajperest
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Banada 105 TL ödersin dedi polis ama nasıl ödeyeceğim bilimiyorum. Henüz kayıtlara geçmediği için indirimde gözükmüyor sanırım.

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Benim bildiğim indirim %15 bize öyle yapmışlardı 2 sene önce 149 ile radara girip 275 TL ceza yazmıştı
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tebligat tarihi önemli, sisteme girmese de, cezanın kesildiği tarihi ve tebligat tarihini aynı girince indirim verir...

Çevrimdışı medmania

• Garajperest
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertan_c;262298
tebligat tarihi önemli, sisteme girmese de, cezanın kesildiği tarihi ve tebligat tarihini aynı girince indirim verir...
Tebligat yapılmamışsa tebligat tarihi bugünün tarihidir diyor. Yani cezayı elden aldığım için tebligat tarihi olarak aynı tarihi girip ödeme yaparsam sorun olmayacak öyle mi?

Çevrimdışı medmania

• Garajperest
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
:++:
Aynı tarihi girince daha yüksek çıktı bu sefede ücret

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
4 ağustos :) 1 aydan fazla olmuş..
4 eylül yapmak lazım :) :ok:

Çevrimdışı medmania

• Garajperest
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertan_c;262307
4 ağustos :) 1 aydan fazla olmuş..
4 eylül yapmak lazım :) :ok:
oyyy:knp:

Çevrimdışı ''V/RS''

• Felicia 1.6 MPI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
trafik canavarları sizi :D
SKODA FAVORIT 136L VRS

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun:(
-------------------------------------------------

Çevrimdışı medmania

• Garajperest
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;262335
Geçmiş olsun:(

Sağlık olsun. Aslında hep dikkat eder öyle pek hız sınırlarını aşmam. Tabi bu söylediğim dikkatli ve kurallara uyma ne yazık ki Urfa'da geçerli değil. Burada kurallara tam olarak uymaya kalksam her gün kaza yaparım ve her gideceği yere 3 katı zamanda gidebilirim ne yazık ki... Ne kadar anlatsam boş. Gelip görmek lazım burası resmen trafiğin Teksas bölgesi. Sanırım ehliyetsiz şöförlerin çokluğundan kaynaklanıyor. Çok ilginç şeyler yaşanabiliyor.
Örnekler:
1-Her an önünüzden sağınızdan tepenizden üzerinde 1-5 kişiye kadar binilen motorsiklet çıkabilir
2-bir tex gelip sizin arabanıza çarpar. şöförü arabayı terk edip gidebilir.
3.Döner kavşakta ters yönden dönenler olabilir
4.önünüzde giden araba yolda aniden durup. içindeki şöför arabayı kitleyip gidebilir.
5.Tüm yol boş olsa bile gidipte tam yol ağzına araç parkedilir.
6.yolun soluna da araç parkedilir.
7. Kırmızı ışık 5 saniye kaldığında hareket edilir ama kırmızı yandıktan 2 saniye sonra da geçmeye devam edilir ki böylece tüm halkımız yolu boş bırakmayıp tasarruf eder.
8.IQ seviyesi yüksek olanlar sola dönüş şeridinde devam edip sonra sinyal verip önünüze sağa kırıp devam ederler siz akıl edemediğiniz için öylece beklerseniz sağdaki arabalarla birlikte.
9.Kaza yaparsanız şöför ben arabanın sahibini çağırayım benim ehkiyetim yok diyebilir.
10. Ters yönde karşınızdan gelen şöför sizin geri geri gitmeniz için vucüt dilini kullanabilir.
11. Cep telefonu ile sol şeritte 40 km ile itina ile gidilir.
12.bir tex bir kamyon kamyonet vb kombinasyonlar biri sağda biri solda olmak üzere kilometrelerce arkalarında kuyruk oluşturup özgüvenli bir şekilde seyredebilir.
13. Kırmızıda erken(!) durursanız arkanızdakiler zincirleme girebilir. Abi ben duracağını tahmin etmemiştim diyebilir.
14. Selektörle yol isteme silahla vurulma nedeni olabilir.
15.İstisnasız her gün trafik her hastanenin aciline en az 1 adet trafik kazası gelir.
16.Hemen hemen hiç bir araba çiziksiz bırakılmaz.
Not: Hepsi yaşanmış ve yaşanmakta olan şeylerdir.
« Son Düzenleme: 07 Eylül 2011, 23:10:08 Gönderen: medmania »

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: medmania;262343
Sağlık olsun. Aslında hep dikkat eder öyle pek hız sınırlarını aşmam. Tabi bu söylediğim dikkatli ve kurallara uyma ne yazık ki Urfa'da geçerli değil. Burada kurallara tam olarak uymaya kalksam her gün kaza yaparım ve her gideceği yere 3 katı zamanda gidebilirim ne yazık ki... Ne kadar anlatsam boş. Gelip görmek lazım burası resmen trafiğin Teksas bölgesi. Sanırım ehliyetsiz şöförlerin çokluğundan kaynaklanıyor. Çok ilginç şeyler yaşanabiliyor.
Örnekler:
1-Her an önünüzden sağınızdan tepenizden üzerinde 1-5 kişiye kadar binilen motorsiklet çıkabilir
2-bir tex gelip sizin arabanıza çarpar. şöförü arabayı terk edip gidebilir.
3.Döner kavşakta ters yönden dönenler olabilir
4.önünüzde giden araba yolda aniden durup. içindeki şöför arabayı kitleyip gidebilir.
5.Tüm yol boş olsa bile gidipte tam yol ağzına araç parkedilir.
6.yolun soluna da araç parkedilir.
7. Kırmızı ışık 5 saniye kaldığında hareket edilir ama kırmızı yandıktan 2 saniye sonra da geçmeye devam edilir ki böylece tüm halkımız yolu boş bırakmayıp tasarruf eder.
8.IQ seviyesi yüksek olanlar sola dönüş şeridinde devam edip sonra sinyal verip önünüze sağa kırıp devam ederler siz akıl edemediğiniz için öylece beklerseniz sağdaki arabalarla birlikte.
9.Kaza yaparsanız şöför ben arabanın sahibini çağırayım benim ehkiyetim yok diyebilir.
10. Ters yönde karşınızdan gelen şöför sizin geri geri gitmeniz için vucüt dilini kullanabilir.
11. Cep telefonu ile sol şeritte 40 km ile itina ile gidilir.
12.bir tex bir kamyon kamyonet vb kombinasyonlar biri sağda biri solda olmak üzere kilometrelerce arkalarında kuyruk oluşturup özgüvenli bir şekilde seyredebilir.
13. Kırmızıda erken(!) durursanız arkanızdakiler zincirleme girebilir. Abi ben duracağını tahmin etmemiştim diyebilir.
14. Selektörle yol isteme silahla vurulma nedeni olabilir.
15.İstisnasız her gün trafik her hastanenin aciline en az 1 adet trafik kazası gelir.
16.Hemen hemen hiç bir araba çiziksiz bırakılmaz.
Not: Hepsi yaşanmış ve yaşanmakta olan şeylerdir.

Allah sabır versin. Oturduğum semt eski bir kentleşme değil. Tarihi 93lere falan dayanır. O yüzden doğu tarafındaki çok saygın insanlar şehirde hiç değişmeden geldikleri gibi yaşıyorlar burda. Sabır diyorum sabır diyorum bazen çok patlamışımdır. O bir anda önünde durup arabayı kilitleyen tipleri bilirim. Sizi iyi anlıyorum. Siz birde merkezindesiniz orda gavat çok İstanbul trafiğide apayrı birşey abi araba sayısı arttıkça bütün şehirler artık İstanbul gibi olmaya aday maalesef :(
-------------------------------------------------

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hakkaten allah sabır versin... :(
ne diyelim eğitim şart...