škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

450km yolculuk,Bir kaç kare...

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kardeşimi Kırklareli Lüleburgaz MYO Kimya bölümüne yazdırmaya götürdük. Ailecek gidelim dedik, merak ettiler okulu,tamam dedim sabah erkenden gideriz.

Sabah olur gözler pörtlek pörtlek,arabanın yakıt değerini ve kmyi sıfırladım. Çalıştırdım, neyse yola çıktık arabayada el frenin arkasındaki bardak boşluğuna sığacak şeklinde ufak bir termos aldım sıcak su doldurdum. Ooooh trafik kuralları ihlal :++: ama kontrollü gittim, bu keyfi hiç birşeye değişmem;

Gidiş ortalamamı çekmeyi unutmuşum. 4.1-4.3 arası gidiyordum. Baktım geç kalıcaz kırklareli 99 tabelasını görür görmez dipgaz, sabah rüzgarda yok banamısın demiyor valla yarım saatte vardım. 5.3 oldu ortalama hemen. 200km hızda bile 5.5i geçmiyor namıssız :D

Neyse dönüş yolundayız. Birisi yakıt tüketimimi dedi :hanz: :

Uyku bastırmaya başladı benim keyif yine hazır. :)

Octiye bak dolapmı koymuş o öle ? ablacım çok kontrollü gidiyordu dörtlülerle helal.

Albeanın önü yere sıfırdı arkası vaziyet böle :D

Toplam yapılan yol aşağıda. Yaktığım yakıt ortalaması bu şekilde. Biraz bastım arada arabada 4 yetişkin klima en düşükde, trakyadan karpuz almadan dönmem dönüştede bagajda karpuzlar falan anca. :)

Bi ara basmama rağmen 4.6dan 1gıdım yükselmemişti, ne hikmettir deyip telefonun kamerasıyla çektim. Sizlere gösteririm dedim 4.7 oldu vidyoda :++:

[DM]xkxmjp_artmaz-dedik-artty_auto[/DM]
-------------------------------------------------

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün 1.6 TDI ları inceledim biraz.Ve şok oldum(5ileri 105için-belki 90larda böyledir) o nasıl bir 4 vitestir 200 vurulur 4. viteste:hanz:5. vitesi tamamen ekonomi çin koymuşlar belli:D

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen 4.vites süper. 5tede kaçıyo ya farketmiyo :D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gökçen ; 2. Fotoğrafta saatin yanındaki 5 rakamı nedir ? Yoksa vites mı? :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;262374

Aynen abim. Uygun vitesleri orda gösteriyor.Ayrıca devir az deyip vites rakamını söyleyip,rakamın yanında düşürmeni veya yükseltmeni göstermek icin yukarı-aşağı ok beliriyor. Ekonomide işe yarıyor :)

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Gökçen abim süper kareler ;)
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ne varsa makyajlıda var yav. :)

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gösterge camına meg sarı el pedi + ag srp
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;262374

Alıntı yapılan: gokcen59;262384
Aynen abim. Uygun vitesleri orda gösteriyor.Ayrıca devir az deyip vites rakamını söyleyip,rakamın yanında düşürmeni veya yükseltmeni göstermek icin yukarı-aşağı ok beliriyor. Ekonomide işe yarıyor :)
O 5 derse, ben 3' e alırım; 3 derse 6' ya alırım.:rm: Delirtirim o makinayı iki güne kalmaz.:++:

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yasin90;262411
gösterge camına meg sarı el pedi + ag srp

Attım attım, yok edemedim o çizikleri. Birtek aşındırıcı denemedim oda  benim çeyizde yok. SRP kapatmadı. Pırıl pırıl gösterge camı, flash  patlayınca ortaya çıkıyor işte :)

Alıntı yapılan: Uğur@k@r;262419
O 5 derse, ben 3' e alırım; 3 derse 6' ya alırım.:rm: Delirtirim o makinayı iki güne kalmaz.:++:

Senden korkulur abi. :++:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Artık TDI ın kralı sensin,ekonomi ile başlar kesici ile bu iş biter biliyorsun :D

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;262493
Artık TDI ın kralı sensin,ekonomi ile başlar kesici ile bu iş biter biliyorsun :D

Estağfrllah Kadir'im :) 6000kmdeki motor için, 4 yetişkin, klima, full bagajla anca bu kadar ekonomi :D  Artık sık sık gidicem oraya. birdahakine tek başıma,boş bagajla gidicem artık o zaman 3.2-3.3 hedefim. 200den yukarı 1 gıdım gitmiyor boşken 210-220 bulurum belki oda hız denemesi yaparsam, Ama ne fiestalar ne corsalar attım kenara başa çıkamadılar :D Edirne yolu çok tehlikeli pist gibi yol, arabası yeni olanlar deniyebilir orda. Tabi kısa matrajlı olsun can güvenliği önemli her zaman,yolda kazada vardı birtanesi bariyerden aşağı inmişti.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;262419

O zımbırtıdan benim arkadaşın Auris'te de var, yanımda otururken "abi 5 istiyor senden atsana" diyordu, lam dedim benden iyi mi bilecek 4'lük yer burası deyip atmazdım:rm: Deviri ne düşürecem lam :hoh::hih: :rm:Otoparka en son parkederken shiftlight saçmalamıştı en son, otoparkın içinde benden 3 istiyordu :adm::adm::adm: beni bozar bu tarz uyarılar, tutulurum direk:rm:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;262546
O zımbırtıdan benim arkadaşın Auris'te de var, yanımda otururken "abi 5 istiyor senden atsana" diyordu, lam dedim benden iyi mi bilecek 4'lük yer burası deyip atmazdım:rm: Deviri ne düşürecem lam :hoh::hih: :rm:Otoparka en son parkederken shiftlight saçmalamıştı en son, otoparkın içinde benden 3 istiyordu :adm::adm::adm: beni bozar bu tarz uyarılar, tutulurum direk:rm:
He ya! İyi ki bir mikroçipi var zibidinin, herşeye karışıyor ya!:rm::adm::kro: