škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Satayım mı? Ne dersiniz?

0 Üye ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1 seneyi aşkındır severek biniyorum fabitoya ama aldığımda benzinin litresi 3.60 larda gezerken bugün 4.50 leri görmekte. Haliyle ne kadar az da yaksa litre bazındaki fiyattan dolayı fazla para veriyorum benzine. tüp işini çok düşündüm ama sinmeyecek içime. napayım ben bu fabişi? rehinli değil ama 6 ay daha borcu var. 15-19 arası max 50 bin km yapmış temiz bir dizel almak mantıklı geliyor getz sandero vs. gibi. ne yapayım sizce?

ha bir de unutmadan; kaç yazayım buna ben. arabayı az çok biliyorsunuz. :) 15 bin km de...
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2011, 15:02:56 Gönderen: Birkan »

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bana göre:

Benzine vereceğin her bir litreyi eklersen zaten; zarar edeceğini göreceksin,kullanmasan da (koleksiyoncu değilsen,gereksizdir); Satıp,dizel bir araç almak en mantıklısıdır.

Ford Fiesta
Opel Corsa
Citröen C3
Wv Polo

2006 ve üstü modellerine bakabilirsin.
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2011, 20:29:02 Gönderen: 19tumen »

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben de öyle düşünmekteyim abi.

\'10 Skoda Fabia

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şahsi görüşüm borç bitene kadar binilmeli ve en az zararla satılmalı.Ne alacağınıda borç bitince konuşuruz abi:D

Çevrimdışı Trex

• An Humble Perfectionist
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bence biraz daha az binebilirsiniz( az km yapabilirsiniz) ve satmamalisiniz.

Çevrimdışı wolf123

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
"Tarih : 05 Nisan 2011  
Motorin ve benzin arasındaki makas daralırken ilginç bir iddia ortaya atıldı.

Benzine göre daha ucuz olan motorin fiyatlarının birkaç yıl içinde benzini geçeceği belirtildi. Akdeniz Ülkeleri Enerji Şirketleri Birliği (OME) Hidrokarbon Bölümü Direktörü Sohbet Karbuz, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) personeline 'Enerji Piyasaları ve Jeopolitiğinde Değişen Trendler ve Türkiye'nin Enerji Geleceği' konulu bir seminer verdi. EPDK konferans salonunda gerçekleştirilen seminere EPDK Başkanı Hasan Köktaş ile yönetim kurulu üyeleri de katıldı.
Enerji konusunda yakında Avrupa'yı vuracak önemli depremlerden birinin benzin ve dizel olacağını belirten Karbuz, Avrupa ve Akdeniz ülkelerinde dizel açığı olacağını ve söz konusu ülkelerin bunu nereden ithal edeceklerini bilemeyeceklerini söyledi. Avrupa ve Akdeniz ülkelerinde rafineri sektörünün yoğun bakımda olduğunu, bu bölgedeki ülkelerde doğru düzgün rafineri yatırımı bulunmadığını ve rafinerilerde benzin üretiminin fazla, dizel üretimin ise yetersiz kaldığını ifade eden Karbuz, "Birkaç sene içerisinde dizel fiyatlarının benzin fiyatlarından daha yüksek olacağını tahmin ediyorum." dedi. Son 5 yıldır petrol fiyatlarını arz-talep dengesinin belirlemediğine işaret eden Karbuz, şunları söyledi: "Dünya petrol üretimi 89 milyon varil/gün, bu da tarihi bir zirve. Üretim fazla, stoklar ağzına kadar dolu, fakat petrol fiyatları rekor kırıyor. Petrol fiyatlarıyla bazı entrikalar arasında korelasyonlar bulunuyor. Sıcak parayı kim takip ediyorsa petrol fiyatlarının nereye gideceğini az-çok tahmin edebiliyor. Sanal piyasada işlem gören petrol kâğıdı, üretimden yaklaşık 20 kat fazla." Petrol fiyatlarının 3 haneli rakamlarda kalacağını savunan Karbuz, "Petrol fiyatları düşmeyecek, 3 haneli hayata alışacağız. Ciddi bir ekonomik bunalım olmazsa düşse düşse 100 dolara düşer." diye konuştu."

Kaynak:http://www.hurriyetoto.com/haberler şu anda bu yazıyı bulamıyorum

Bu yazıyı okuduğumda kafamdaki acaba aracımı satıp dizel almalımıyımı kafamda bitirmiştim.Zaten sıfır araçta dizel ile benzinli  arasındaki min 4-5 bin liralık farkın senede 10-15 bin km yol yapan bir araç için avantajı dizel avantajını yitiriyor , ikinci elde ise nerdeyse tanıdığım herkesin dizelde problem yaşaması  sonucunda dizele hiç bulaşmayayım diyorum.Bir haftadır lpg de prins vs gaz dönüşümlerini inceledim hem fiyatları 3000 tl hemde 2 kişiden biri bu marka olmasa bile problem yaşıyor , ayrıca garantisi 2 sende daha olan bir araca uygulatmakta ne kadar mantıklı ayrı bir sorun

Çevrimdışı ozencan43

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
5000 veya 10000 km deki yakıt masrafını ve rutin bakım masraflarını (yağ filtreler vs vs )topla ve km ye böl. mazotun litreside 4 e dayandı. bakım masraflarıyla beraber pek fazla farketmez gibime geliyor. fabişi sıfır  aldıysan zarar etmeye değmez bence.......
gene de sen bilirsin...........

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozencan43;263463
5000 veya 10000 km deki yakıt masrafını ve rutin bakım masraflarını (yağ filtreler vs vs )topla ve km ye böl. mazotun litreside 4 e dayandı. bakım masraflarıyla beraber pek fazla farketmez gibime geliyor. fabişi sıfır aldıysan zarar etmeye değmez bence.......
gene de sen bilirsin...........
:+1::+1:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
LPG tak bin bence..Tabi fabisten sıkılmadıysan :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Trex;263448
Bence biraz daha az binebilirsiniz( az km yapabilirsiniz) ve satmamalisiniz.

valla öyle yapıyorum abi, 20-25 gündür çok dikkat ediyorum sağa sola araba yerine yürümeyi tercih ettim kilom 79 dan 76 ya düştü :D

gökhan abi bilmiyorum lpg ye ısınamam gibi geliyor bir de kendini amorti etmesi kara geçmesi durumu olana kadar da sıkılırım gibi geldiğinden sıcak bakamıyorum.

arabadan memnunum aslında içi ferah güvenli iyi araba yani. bakalım kısmet temiz dizel bahsettiğim araçlardan bulursam affetmeme olayına gideceğim yalnız. :++:

\'10 Skoda Fabia

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Bence de sıkılmadıysan LPG,

Sıkılma belirtileri varsa o başka...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence sıkılmış :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Birkan;263358
1 seneyi aşkındır severek biniyorum fabitoya ama aldığımda benzinin litresi 3.60 larda gezerken bugün 4.50 leri görmekte. Haliyle ne kadar az da yaksa litre bazındaki fiyattan dolayı fazla para veriyorum benzine. tüp işini çok düşündüm ama sinmeyecek içime. napayım ben bu fabişi? rehinli değil ama 6 ay daha borcu var. 15-19 arası max 50 bin km yapmış temiz bir dizel almak mantıklı geliyor getz sandero vs. gibi. ne yapayım sizce?

ha bir de unutmadan; kaç yazayım buna ben. arabayı az çok biliyorsunuz. :) 15 bin km de...

fabia kullanmadım ama okuduklarıma ve vw bilgime dayanarak ondan sonra bu ikisi asla araba gibi gelmez... :)

Alıntı yapılan: 19tumen;263412
Bana göre:

Benzine vereceğin her bir litreyi eklersen zaten; zarar edeceğini göreceksin,kullanmasan da (koleksiyoncu değilsen,gereksizdir); Satıp,dizel bir araç almak en mantıklısıdır.

Ford Fiesta
Opel Corsa

Citröen C3
Wv Polo

2006 ve üstü modellerine bakabilirsin.

bu üçü keser ancak fabia dan sonra... :)