škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kapalı garajın arkasına araba park etmek yasak degılmı?

Fabia · 39 · 11439

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ne olursa olsun,başkasının malına,hatalı olsa bile zarar vermek bana göre ADİLİK'tir.

Çevrimdışı bloodmoney

• Gran Turismo
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;265641
Ne olursa olsun,başkasının malına,hatalı olsa bile zarar vermek bana göre ADİLİK'tir.

doğru diyorsun da bu şekilden anlamayacak olsalar zaten yapmazlar.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yaptığı doğru olmayabilir,belki farkında belki farkında değildir.Farkındaysa Allaha havale edersin,çok ail bir işin varsada bir şekilde bulursun,bulamazsan çektirirsin. Ama gidipte lastik patlatmak,arabayı çizmek adiliktir. Ayıptır,günahtır. Çözüm bu olmamalı.

Çevrimdışı Fabia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;265657
Yaptığı doğru olmayabilir,belki farkında belki farkında değildir.Farkındaysa Allaha havale edersin,çok ail bir işin varsada bir şekilde bulursun,bulamazsan çektirirsin. Ama gidipte lastik patlatmak,arabayı çizmek adiliktir. Ayıptır,günahtır. Çözüm bu olmamalı.

orası işin birazda gırgır kısmı, kolay degıl baskasının arabsına zarar vermek kımseye kaporta hasarını gordugumdekı hıssı yasatmak ıstemem, baskasınında yasatmasını ıstemem:uhu:  ama lift hakikaten guzeldi kafama yattı:D

Çevrimdışı bloodmoney

• Gran Turismo
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;265657

çözüm değil tabii ki canım. ama insan şöyle bi geçiresi geliyo:kafa:. adamları bi inerken binerken görsem zaten güzelce söyleyeceğim de denk gelmiyo işte:D

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arabanın günahı yok zaten. Suç şoförde ona ne yapsan farz bana göre.

Ben arabamı park ederken, kaldırımı işgal etmiş biri olmamak icin iyice binaya sıfır yanaşıyorum. garaj çıkışına park edene ne demeli o zaman :)

2dk koymak istese bile, izin vermiyiceksin. Rahmetli dedemi hastaneye aceleyle yetiştirirken koşarak acile girdik, yatırdık 2dakika döndüm yakınlarımı almaya gidicem, arabamı çekmişlerdi.2 semt ileride buldum :) Dolayısıyla hiçbirşey maazeret değil.

Hee. Aklıma gelmişken birde şöyle birşey var, o çok sevgili kişiler, markete giricek ya, marketin yanındaki garaj çıkışına park ederler, halbuki 4 adım mesafe yürüse park alanı var. Ama yürüyemez,gavat çünkü,öyle görmüş etmiş.
-------------------------------------------------

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;265697
Arabanın günahı yok zaten. Suç şoförde ona ne yapsan farz bana göre.

Ben arabamı park ederken, kaldırımı işgal etmiş biri olmamak icin iyice binaya sıfır yanaşıyorum. garaj çıkışına park edene ne demeli o zaman :)

2dk koymak istese bile, izin vermiyiceksin. Rahmetli dedemi hastaneye aceleyle yetiştirirken koşarak acile girdik, yatırdık 2dakika döndüm yakınlarımı almaya gidicem, arabamı çekmişlerdi.2 semt ileride buldum :) Dolayısıyla hiçbirşey maazeret değil.

Hee. Aklıma gelmişken birde şöyle birşey var, o çok sevgili kişiler, markete giricek ya, marketin yanındaki garaj çıkışına park ederler, halbuki 4 adım mesafe yürüse park alanı var. Ama yürüyemez, çünkü,öyle görmüş etmiş.

:lol::lol:

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Açıkcası: Gizlice,arkadan dümen çevirmek,vb şeyler ADİLİĞİN tanımına girer.

Günümüz büyükşehirlerinde,herkesin kapalı garajı yok,herkesin özel alanlı park alanı yok,oturduğumuz yerlerin çoğu modern site tarzı yerler değil.

Elin oğlu: günümüzde çokça rastlanılan ve artmaya devam eden: Şirket Araçları, Filo Araçları, Kiralik Araçlar dan ediniyor, araba nasılsa onun değil; siz sokakta güvenli bir yere çektiğinizi sanıyorsunuz veya en lüks sitede olsun, yanınıza paldır küldür girdi, ve bammm diye kapıyı sizin,kapınıza gömdü...

Bu şimdi,Allaha havale edilecek bir durum mudur ? Bu bir...

İkincisi; Elbette araba çizmek,cam kırmak,lastik patlatmak doğru bir davranış değilse bile kaba kuvvete başvurup ev basıp,adam dövmek hiç doğru bir davranış değil ki ayrıca hukuki yaptırımı vardır. (başınız belaya gidebilir.)

Parasını verip,aracını traktör gibi kullanan istisna kişilikleri elersek; geriye ya baba parası yiyen apaçiler, diğerleri de filo araçlarına binenler kalıyor. Kimse tutupta 20-30 bin Tl. veripte aracı sağa sola dikkat etmeden futursuzca kullanmaz.

Olan sizin yıllarca biriktirdiğiniz,gözünüz gibi baktığınız araçlara olur, Cana geleceğine mala gelsin,standart gaz cümlesinden sonra
"mal,canın yongasıdır" atasözü ile çok rahat çürütebiliriz.

Allah bu tür dengesizleri,Detainling ile uğraşanlardan uzak tutsun, :)

Kişisel ceza yorumum ise: %100 emin olduktan sonra lastik havasını gidemeyecek derecede indirmek,araca zarar vermez  fakat dingil sürücüsüne külfet olur. Ben lastiğinin havasını indirecek kadar eğilmem diyenlere de bir önerim olur  :)

Şöyle: Kırtasiyeden bir adet kalın uçlu asetatlı kalem alınır, istediğiniz panelde çalışma özgürlüğünüz olduğundan temiz bir yere şair kişiliğini ön plana çıkararak içinizi dökebilirsiniz. :rock1:
Altına da not diye alkollu mendil ile çıkarın yazın, yoksa tiner kullanıp çıkarmaya kalkarsa :++: akıl sağlığı bozulabilir.

NOT: bu yazı genel maksat Trafik Magandalarına ithaf olunur.

« Son Düzenleme: 20 Eylül 2011, 01:41:23 Gönderen: 19tumen »

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 19tumen;265711
siz sokakta güvenli bir yere çektiğinizi sanıyorsunuz  veya en lüks sitede olsun, yanınıza paldır küldür girdi, ve bammm diye  kapıyı sizin,kapınıza gömdü...

Burda yalnız değilmişim demekki. Favoritte benimi buluyolar derdim. Kalın pastayla rütuşlar bırakırdım. Şimdi ise 2 defa başıma geldi, kapıyı açışından farkettim dişlerimi sıktım tak vurdu. suratıma bakıyordu birde,yüzüne karşı sağlam bir şekilde rencide edici laflar söyledim. Özür bile dilemedi. Kendini savundu.

Ayrıca kapıyı açan yolcuyuda uyarmak lazım ! benim kapılar ağır mesela, biraz kuvvet uygulayınca 2.kademeye kadar açılıyor çok dikkat ediyorum. Eski arabamda öylemiydi elinin ayarına göre konumlanıyordu her hafta wd-40 sıkardım, ah be ! :D

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
AVM lerden ve genişliği 2.5-3 mt. olmayan işaretli park alanlardan uzak durun?  

Sol tarafında küçük, sağ tarafında küçük araç var diyip ortasına girersiniz.
Gönül rahatlığı ile çayınızı,çorbanızı içersiniz, alışverişinizi yaparsınız  geldiğiniz de bir de ne görürsünüz; Sağınız daki miniğin yerinde Renault Fluence :++: (namı diyar UFO kasa) sol tarafınız dakinde ise WV Touareg :++: :++: ve siz aracınızın yanından yanlamasına iki kapıya değmeden geçmeye çalışıyorsunuz.

İki saat bunlar buraya nasıl girdiler, kaç kişiydiler kaç kişi indiler diye aracınızın etrafını tavaf edersiniz, ortam hafif loş olduğundan da göçük,çizik taraması yaparsınız ama farkedemezsiniz... Mühendisseniz hesap kitabı çabuk yaparsınızda, değilseniz o ruh haliniz tadınızı kaçırmaya yeterlidir.
:krk:

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 19tumen;265722
AVM lerden ve genişliği 2.5-3 mt. olmayan işaretli park alanlardan uzak durun?  

Sol tarafında küçük, sağ tarafında küçük araç var diyip ortasına girersiniz.
Gönül rahatlığı ile çayınızı,çorbanızı içersiniz, alışverişinizi yaparsınız  geldiğiniz de bir de ne görürsünüz; Sağınız daki miniğin yerinde Renault Fluence :++: (namı diyar UFO kasa) sol tarafınız dakinde ise WV Touareg :++: :++: ve siz aracınızın yanından yanlamasına iki kapıya değmeden geçmeye çalışıyorsunuz.

İki saat bunlar buraya nasıl girdiler, kaç kişiydiler kaç kişi indiler diye aracınızın etrafını tavaf edersiniz, ortam hafif loş olduğundan da göçük,çizik taraması yaparsınız ama farkedemezsiniz... Mühendisseniz hesap kitabı çabuk yaparsınızda, değilseniz o ruh haliniz tadınızı kaçırmaya yeterlidir.
:krk:

Süper ! :++: Düşündüklerimin analizini yapmışsınız vallahi :D

Ugur A.

• Ziyaretçi
Heh işte! Bana Favorit' i değiştir deyip duruyorlar. Kapıları oldu kabartma harita gibi. Geçenlerde gene sol-arka kapının ortasından girip arka tampondan çıkmış sığırın birisi. "Aaa! Gene dokanmışlar" deyip yürüyüp gittim. Yalnız park alanında biri var hemen her arabada anasını anımsayıp duruyor insanlar. Denk gelirsem kötü şeyler olacak.

Çevrimdışı Fabia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ev basmak zaten eşkıyalıkla birdir tövbe haşa minel huzur işimiz yoktur:).Kaldıki bir hıyar yuzunden onca şeye gerek yok hepsinden ziyade o portatif liftler her yerde kullanılabılır. örneğin bir avmnin kapalı otoparkındasınız ücra bir yerden bir köşeden güç bela yer buldunuz ve arabanızın arkasına 'yer yoktu nabalım gardaş' bahanesiyle bir gerzek park eder. işiniz biter gelır gorursunuz durumu ve sinirinize yazık olur boyle bır durumda  lift hakıkaten işe yarayabılır. Gerzek geri geldıgınde 2 dirhemlık aklıda ucup gıdebılır:++:... yahut benım kapalı garajda bıraz gerıye almak ıcın uygulanabılır tabı daha bir çok yerde de uygulanabılır:)  

Dip NOT: Gokhan abi ufo kasadan bizdede var:D sol arka kapıyı torosun tekı ezmiş  forum kapadokyada bunlar insansa biz neyiz ya:hmm:  

Dip NOT 2: Nevşehire yolu düşen olursa ÇELİK bar ile arabanızı koruyun başak turlu 1 haftada ruh hastalıklarına yatarsınız. detailingciler için cehennem:++:

Çevrimdışı Fabia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Gülermisin ağlarmısın; Bugun kiraladıgım garajdan cıkıp en baştaki tam girişteki kapalı garaja arabayı tranfer etmek için dışarı cıktım,garaja bir geldimki 2 araba yana yana tam garajımın onunde işin ilginci apartmanda oturmayan bırının arabasıda orda:ddd:   neyse oğrendim ki 2 numarada oturan 2 ayağıda çukura inmek uzere olan teyzemın torununun arabasıymış duydugumda zaten anormal bir ses cıkardım. içimden sovuyordum. teyzeye gıttım. arabayı cıkarsınlar dıye. teyzemden beni çıldırtan cevap. oglan evde yok, işe gitti, geceye ancak gelir al sen cıkar...:kus2:   tamam dedım. binadan çıktık arkaya bır vardımkı bmw 3.20 1990 lardakı kasalardan kumandası var çalısmıyor. anahtarla actım bır bındımkı ne dızım sıgıyor ne kafam dogru duruyor dolmuşta ayakta gider gibiyim (boy:197 kilo 115) koltugu gerıye cekıyım falan derken vitesi tutunca farkettım otomatık vıtes:( ben bılmıyorum otomatık nasıl calısır:S adamın arabasına zarar vermek ıstemedım bıraktım. teyze aksam gelınce torunun cıkartsın dedım. Teyzemden 2. bomba itiraf"Oglan izmite gidecek bu gece" şok 2 ve silahları parlatmaya başladım....   Ben zannedıyordumkı torunu yanına tasındı falan uzun zaman once benım haberım yok torunuda yenı araba aldı. meger torunu fizanda oturuyormus park yerı bulamamıs babannesını aramıs babannesıde kapalı garajın arkasına gel parket demıs. o gerzekte park etmıs ve gıtmıs...:ban: o portyatıf lıftlerden nasıl ıstedım o an bılıyormusunuz ve sıze yemın olsun kımsenın degıl o torununun arabasını parcalamayı oyle bır ıstedımkı pişman oldum sonradan kendım cekmedıgıme zarar gelecekse gelseydı...........:cnv:

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle