škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araba yıkatma anılarım :)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ''V/RS''

• Felicia 1.6 MPI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;264298
Sar distribütörü sağlam bir naylonla, sar çamurluktaki ateşleme ünitesinin parçalarını da sağlam bir naylonla; sonra motoru soğukken basınçlı suyu bastır gitsin. Korkacak çok bir şey yok.
Ha distribütöre su giderse ne olacak?
1- Birinci silindirin buji kablosunu buji tarafından çıkart.
2- Diğer buji kablolarını distribütör tarafından çıkart.
3- Böylece birinci bujiye ait kabloyu işaretlemiş oldun.
4- Şimdi distribütör kapağını yanlarındaki çıtçıtlarını açmak suretiyle çıkart. Çıkartırken birinci bujinin kablosu ne konumda duruyor kesinlikle unutma. Hatta çek cep telefonuyla fotoğrafını ki unutursan bakasın.:wnk:
5- Bu arada distribütörde takılı kabloyu asla yerinden çıkartma.
6- Distribütörün içini saç kurutma makinasıyla iyice kurut.
7- Distribütör kapağını çıkartmadan önceki konumunun aynısı olacak şekilde yerine tak.
8- Şimdi diğer kablolar takılacak yerlerine. Distribütöre tam tepeden bak. Birinci buji kablosu işaretli zaten. Sırası saat yönünde olacak şekilde buji kabloları takılacak. Favorit' in ateşleme sırası 1-3-4-2' dir. Birinci kablodan sonra saat yönünde ilerle ve ilk kablo boşluğuna 3. bujiyi, sonrakine 4. bujiyi, en sonda kalana da 2. buji yi bağla.
9- Bobinin ara kablosunu tak.
10- Marşa bas.
11- Çalışmadıysa, başka yerde sorun vardır.
12- Bunları yapmayı gözün kesmiyorsa hiç başlayıp da sentesini kaçırma motorun.

Atmıyoruz forumdan, direkt girişiyoruz.:haha:

pazar günü bizim oraya başka bi forumdan bi abi gelecek motoru yıkarız onunla iyi olur sağol abi :)
SKODA FAVORIT 136L VRS

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;264490
:uhu::uhu::uhu::uuu::uuu::uuu:
Niyekine?

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;264642
Niyekine?

Bence Baki abi yazıcaktı dediklerini yazamadı diye üzüldü :++::++::++:
-------------------------------------------------

Çevrimdışı ozencan43

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;264703
bence baki abi yazıcaktı dediklerini yazamadı diye üzüldü :++::++::++:

:+1::+1::+1:

:++::++::++::++:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: gokcen59;264703
Bence Baki abi yazıcaktı dediklerini yazamadı diye üzüldü :++::++::++:
Favorit' in her yerini istediği gibi bızıklayabiliyordu. Fabia' ya geçince yapamıyor. Asıl ona üzüldü o.:wnk::D

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mitsubishiclubtr.com
4 kattan sarkıtılan 30 metre yeşil hortumla yıkıyorum arabamı.. Koçtaştan uç almıştım basınçlı yıkama için. Şimdi basınçlı mak. kullanamıyorum ama o nozzle uç ile ister aç ister kapa.. al süngeri, başla keselemeye..

Ben yıkarken yan komşuların bakması süper.. çeşit çeşit bezler.. meguuiars havlular, carnaubalı mis gibi kokan şampuanlar falan :D üstüne de UQD ile bi kese daha :D

Millete bakıyorum 2 tane benzinci beziyle çevir çevir heryeri siliyor.. simsiyah bezi günün sonunda asfaltta çitileyip asmaları da cabası :D

Saolsun skodaturkey ;)

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Colt54;264734
4 kattan sarkıtılan 30 metre yeşil hortumla yıkıyorum arabamı.. Koçtaştan uç almıştım basınçlı yıkama için. Şimdi basınçlı mak. kullanamıyorum ama o nozzle uç ile ister aç ister kapa.. al süngeri, başla keselemeye..

Ben yıkarken yan komşuların bakması süper.. çeşit çeşit bezler.. meguuiars havlular, carnaubalı mis gibi kokan şampuanlar falan :D üstüne de UQD ile bi kese daha :D

Millete bakıyorum 2 tane benzinci beziyle çevir çevir heryeri siliyor.. simsiyah bezi günün sonunda asfaltta çitileyip asmaları da cabası :D

Saolsun skodaturkey ;)

Aynen :):)

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
valla 1996'da arexons'un özel süngeriyle araba yıkamış biri olarak yıkama konusunda herkesten öndeyimdir zannımca :bnn:

ama 2007'de turtle wax'ın nanotech katı-sıvı cilasını spiralle atmaya çalıştığımı düşünürsek iyi detailingyturkey ile tanışmışım :hanz:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: a_tansel;264759
valla 1996'da arexons'un özel süngeriyle araba yıkamış biri olarak yıkama konusunda herkesten öndeyimdir zannımca :bnn:

ama 2007'de turtle wax'ın nanotech katı-sıvı cilasını spiralle atmaya çalıştığımı düşünürsek iyi detailingyturkey ile tanışmışım :hanz:
1993' ten beridir torpidoya Armor-All sürmekteyim.:hih: Bu sene değiştim markayı ancak.:huh::bnn:

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı lastdkilly

• Zetec-S
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Colt54;264734

Saolsun skodaturkey ;)

Aynısını yapmayı istiyorum. Hatta içimde kaldı kendi arabamı kendim yıkamak. Ama uzaylı muamelesi görmekten korkuyorum :knp: :D

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: a_tansel;264905
1993ten beri.. 2 kere mi abi :haha: :hanz:

Yok nan! Önceki Favorit' e hep sürerdim. Neredeyse her yıkamada.:wnk:

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ortaokul yıllarında sahip olduğumuz yegane Tofaş marka arabamızı Avrupai ölçüde özen gösterilip yıkıyordum dahası yıkıyorduk :++:

Gerekli malzemeler olarak:
Yancı olarak ve sohbet edebilecek birkaç arkadaş genellikle sokaktan,
Bir kova su (o zaman hortum yoktu,maharet bir kova suyla araç yıkamak :++:)
Bakkallarda satılan, yeşil ağartıcılı bingo krem, bol köpüklü olanından,
Lastikler ve tampomlar için naylonda satılan arap sabunu (favaromdi)
Torpido ve iç plastiklerin bakımı,sütü,uv falan koruması için vanilya kokulu silikon sprey, (direksiyon simidi hariç her yer,2 hafta yapış yapış kullanırdık)
Camlara özel bir ilgi gösterirdik, birkaç günlük gazete kağıdı :++: cam sil uyumu ile pırıl pırıl (çizik çizik) camlar... su kaydırıcı özelliği o zaman bilinmiyordu tabi
Ve bomba olarak;
Beyaz atletten bozma, genel bezimiz ile,hem kurulama,hem parlatma hem de iç mekan silinmesi ile bir temizliğimizin daha sonuna gelirdik,

Mahallede bir iki tur attıktan sonra, yine tozlanan aracı,el yordamı ile yıkadığımız atletten bozma bez ile yeniden bir temizlik ile akşam ederdik :++:

Tabi ozamanlar metalik boya olmadığı için; kılcal çizikler falan çok fazla bilimseldi bizler için :kork2:

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arabayı benzin istasyonunda yıkayıp dandik cilayı sürüp parlaklığı seyreylerdim palio da :D

skoda almasaydım da böyle sürecekti :) şimdi az çok bişeylerden anlıyorum.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 19tumen;265222
Ortaokul yıllarında sahip olduğumuz yegane Tofaş marka arabamızı Avrupai ölçüde özen gösterilip yıkıyordum dahası yıkıyorduk :++:

Gerekli malzemeler olarak:
Yancı olarak ve sohbet edebilecek birkaç arkadaş genellikle sokaktan,
Bir kova su (o zaman hortum yoktu,maharet bir kova suyla araç yıkamak :++:)
Bakkallarda satılan, yeşil ağartıcılı bingo krem, bol köpüklü olanından,
Lastikler ve tampomlar için naylonda satılan arap sabunu (favaromdi)
Torpido ve iç plastiklerin bakımı,sütü,uv falan koruması için vanilya kokulu silikon sprey, (direksiyon simidi hariç her yer,2 hafta yapış yapış kullanırdık)
Camlara özel bir ilgi gösterirdik, birkaç günlük gazete kağıdı :++: cam sil uyumu ile pırıl pırıl (çizik çizik) camlar... su kaydırıcı özelliği o zaman bilinmiyordu tabi
Ve bomba olarak;
Beyaz atletten bozma, genel bezimiz ile,hem kurulama,hem parlatma hem de iç mekan silinmesi ile bir temizliğimizin daha sonuna gelirdik,

Mahallede bir iki tur attıktan sonra, yine tozlanan aracı,el yordamı ile yıkadığımız atletten bozma bez ile yeniden bir temizlik ile akşam ederdik :++:

Tabi ozamanlar metalik boya olmadığı için; kılcal çizikler falan çok fazla bilimseldi bizler için :kork2:

Aynen bende, forumun 4te 3ü eminim bu şekilde yıkamaya başlamıştır. :)  Ben akşam etmezdim ama. 1 saatte yıkardım. Mahallede 3-4 saat kova-fırça-aklet bez ile akşam edenlere kılıbık diyordum, şimdi bana diyolar,nihayetinde şu an doğru işi yapıyorum sıkıntı yok.Zaten artık yavaş yavaş imrenmeye kıskanılmaya başlandı mahallede. :)  Geçen baktım mahallede ptt memuru bir abimiz, 93 astrasının lastiklerine parlatıcı sürüyordu, az bişey süngeri dokunduruyor kalkıyo benim lastiğe bakıyo bide kendikine, tekrar devam ediyo, yarım saat oyalandı öyle :++:

Alıntı yapılan: Uğur@k@r;265218
Yok nan! Önceki Favorit' e hep sürerdim. Neredeyse her yıkamada.:wnk:

Uğur abi seninki metalik boyaydı dimi ?