škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Vites değişim göstergesi ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabiacı olduk artık konu açmak lazım değil mi :++:

Şimdi dikkat ettim Gökçen'in arabasında sanırım vardı vites değişimini ekranda gösteriyordu.Bende yok o olay.Hani çok elzem bişey değil ama acaba merak ediyorum olsa nasıl vites değiştirtirecek bana diye..

Yazılımsal bişey diye tahmin ediyorum.VAG-COM'da açılan bişey mi acaba?Daha bugün memlekete ayak bastık:D servise sormadan size sorayım istedim..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Olması lazımdır abi. Bende şaşırdım şimdi :) Dizellere özgü birşey olduğunu zannetmem. bencede yazılımsal birşeydir. :) Ben arabayı aldığımda herşey aktifti. hatta araba 66km de idi. Dedim ne ayak hafif gülerek kullanılmış bu deyince, bayi sahibi,kendinden çok emin bi şekilde çok yoldan geliyorlar ondandır,dedi. Bir tek işte gündüz farı aktif değildi. onuda yazılımla hallettiler.
-------------------------------------------------

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Passatlardada var. Şöyle ki; Otomatik şanzuman ne zaman  vtes değiştirirse,manueldede o aralıklarda vites değiştirmen gerektiğini söylüyor. Ben 3.vites redline'a yaklaşmış 130 la giderken o arkadaş bir ok ve yanında kocaman ''6'' rakamıyla uyarı vermeye çalışıyor :lol:
Şaka bir yana ekonomik kullanım için konulmuş bir gösterge abi.Ona bakarsan çok acayip ekonomi yaptırıyor.Ama 70 le giderken 6.vtese atmanı söylüyor vs...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;264358
Fabiacı olduk artık konu açmak lazım değil mi :++:

Şimdi dikkat ettim Gökçen'in arabasında sanırım vardı vites değişimini ekranda gösteriyordu.Bende yok o olay.Hani çok elzem bişey değil ama acaba merak ediyorum olsa nasıl vites değiştirtirecek bana diye..

Yazılımsal bişey diye tahmin ediyorum.VAG-COM'da açılan bişey mi acaba?Daha bugün memlekete ayak bastık:D servise sormadan size sorayım istedim..
gökhan fabia aldın sanırım hayırlı olsun kazasız belasız inş.araçla ilgili bilgileri nerede bulabilirim,resimler falan nerde ?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;264396
gökhan fabia aldın sanırım hayırlı olsun kazasız belasız inş.araçla ilgili bilgileri nerede bulabilirim,resimler falan nerde ?

Evet abi teşekkür ederim..Fotoğrafları çektim ama makina evde kaldı..Bu akşam olmazsa yarın ekleyeceğim :ok:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;264405
Evet abi teşekkür ederim..Fotoğrafları çektim ama makina evde kaldı..Bu akşam olmazsa yarın ekleyeceğim :ok:
hayırlı olsun yine skoda'sız yapamadın değil mi,bu bir hastalık değilmi.peki kaça aldın kaç km de.motorun cinsi cibilleti nedir,kaça aldın,rengi nedir.?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tabiiki yine 1.2 HTP...
Ama bu defa mavi değil, beyaz.
O kadar kötülüyorlar gitmez, basmaz, çıkmaz diye...
Bakın 3. HTP sini kullanıyor bilen adam...
Allah kaza, ceza vermesin...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;264419
hayırlı olsun yine skoda'sız yapamadın değil mi,bu bir hastalık değilmi.peki kaça aldın kaç km de.motorun cinsi cibilleti nedir,kaça aldın,rengi nedir.?

Öyle valla başka arabalar baktım ama aklım skoda' da kalır diye skodaya odaklandım yine..Bildiğin araba sonuçta, uygun fiyata kaliteli bir otomobil alıyorsun..İsteyen bakabilir benim aldığım fiyata benim aracın modeli kadar yüksek, km'si kadar olan daha donanımlı olan, daha iyi olan bir araç yok..Bulan varsa söylesin..:)

Araç 2011 model 1.2 HTP 70 HP 5000 km'de Ambiente dinamik.(Şu ankilerin en fulü)
Şeker beyazı renginde..23200 TL'ye aldım.Tamamen hatasız bir otomobil..

Alıntı yapılan: hetepe;264430
Tabiiki yine 1.2 HTP...
Ama bu defa mavi değil, beyaz.
O kadar kötülüyorlar gitmez, basmaz, çıkmaz diye...
Bakın 3. HTP sini kullanıyor bilen adam...
Allah kaza, ceza vermesin...

Valla abi ben 1.2'den memnunum..Adamlarda güveniyorlar ki hala satıyorlar..KAldı ki be Roomster'da kullandım 1.2'yi..Roomster 'ın rüzgar direnci daha fazla ve daha ağır olmasına rağmen gayette güzel gidiyordu..Katalog üstünden fabia 1.2 daha az yakıyor elbet..Göreceğiz...

Hem bu 1.2 'ler yeni versiyon.Daha sessiz, daha az tüketiyor!

160km/h hıza kadar o kadar rahat çıktı ki..Ben şaşırdım..3. vites 135'i görüyor..Bu da çok şaşırtıcı..90 ile giderken devir 2700^'lerde bu da çok iyi bence..80'le giderken 2000 devirde..Şaka gibi :) Roomide aynı hızda devir 2500 civarıydı..

ŞAhsen memnunum 1.2'den..Hem vergiden de avantaj..Katalog verisi 4.5 l/100 şehir dışı..

Hızlanmada 1.4'ler ile kapışırım bile :D Tek handikap fabia'daki 1.2 yüklü iken hiç çekilmiyordu..Bakalım bu yeni 1.2 'lerde öylemi göreceğiz..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;264419
Hocam sorulara cevap vermezse Hasdal' daki odasını hazırlatayım mı?:kiki:
Alıntı yapılan: mygokhan;264438
....80'le giderken 2000 devirde..Şaka gibi :) Roomide aynı hızda devir 2500 civarıydı....
Kısa seçilmiş olan diferansiyel oranıdır tek kabahatli.:wnk:

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Vag.Com dan aktif ediliyor en azından Passatlarda açılıyordu :)
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;264379
Olması lazımdır abi. Bende şaşırdım şimdi :) Dizellere özgü birşey olduğunu zannetmem. bencede yazılımsal birşeydir. :) Ben arabayı aldığımda herşey aktifti. hatta araba 66km de idi. Dedim ne ayak hafif gülerek kullanılmış bu deyince, bayi sahibi,kendinden çok emin bi şekilde çok yoldan geliyorlar ondandır,dedi. Bir tek işte gündüz farı aktif değildi. onuda yazılımla hallettiler.

Du azıcık kıllandırayım seni :rm::rm::rm:
O arabayla azcık gezmişler:rm: sıfır km'de 66 km ciddi rakam:rm: son yol testi, trene indi bindi depoya sok çıkar, galeriye sok çıkar, teslim öncesi yıkamak için galeriden çıkar ver= max 10 km olur:rm:
Ben alırken 4 km'de idi araba:rm:

Öyle valla başka arabalar baktım ama aklım skoda' da kalır diye skodaya odaklandım yine..Bildiğin araba sonuçta, uygun fiyata kaliteli bir otomobil alıyorsun..İsteyen bakabilir benim aldığım fiyata benim aracın modeli kadar yüksek, km'si kadar olan daha donanımlı olan, daha iyi olan bir araç yok..Bulan varsa söylesin..:)

Araç 2011 model 1.2 HTP 70 HP 5000 km'de Ambiente dinamik.(Şu ankilerin en fulü)
Şeker beyazı renginde..23200 TL'ye aldım.Tamamen hatasız bir otomobil..

Valla abi ben 1.2'den memnunum..Adamlarda güveniyorlar ki hala satıyorlar..KAldı ki be Roomster'da kullandım 1.2'yi..Roomster 'ın rüzgar direnci daha fazla ve daha ağır olmasına rağmen gayette güzel gidiyordu..Katalog üstünden fabia 1.2 daha az yakıyor elbet..Göreceğiz...

Hem bu 1.2 'ler yeni versiyon.Daha sessiz, daha az tüketiyor!

160km/h hıza kadar o kadar rahat çıktı ki..Ben şaşırdım..3. vites 135'i görüyor..Bu da çok şaşırtıcı..90 ile giderken devir 2700^'lerde bu da çok iyi bence..80'le giderken 2000 devirde..Şaka gibi :) Roomide aynı hızda devir 2500 civarıydı..

ŞAhsen memnunum 1.2'den..Hem vergiden de avantaj..Katalog verisi 4.5 l/100 şehir dışı..

Hızlanmada 1.4'ler ile kapışırım bile :D Tek handikap fabia'daki 1.2 yüklü iken hiç çekilmiyordu..Bakalım bu yeni 1.2 'lerde öylemi göreceğiz..

Denerük:hoh::hih::hoh::hih::rm::rm:

fabialife

• Ziyaretçi
hayırlı olsun, kazasız cezasız günlerde kullan. gönlüne göre araba bulmana sevindim.
boşuna demiyoruz Skoda bağımlılık yapar çoğu kişide diye.

Ugur A.

• Ziyaretçi
....Hızlanmada 1.4'ler ile kapışırım bile....

Alıntı yapılan: FF;264455
....Denerük:hoh::hih::hoh::hih::rm::rm:
1.4' lerle kapışırım dedi, Bâki ile değil.:kiki::utan::gach:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;264461
1.4' lerle kapışırım dedi, Bâki ile değil.:kiki::utan::gach:

:utan::utan::utan::utan::utan::uhu::uhu::uhu:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA