škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Şeker Fabito...Yani kartopu :)

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mitsubishiclubtr.com
Alıntı yapılan: turker;265194
Şöyle söyleyim, arkadaşımda sizin Colt'tan var (1.3 motor),
Genelde 1.2 ile aynı yakıyorlar. Siz de bu değeri bazı şartlarda görüyorsunuzdur tahmin ediyorum...

Bendeki 1.5 Colt.. Eski aracım 2005 Corsa 1.2 Easytronic'ti şehir içi 6.5lt yakıt ortalaması vardı Sakarya'da..

Bu araçla 6.7lt ortalaması yakalıyordum Sakarya'da, artık İstanbul'dayım. Ortalamam 7-7,5lt

ki benim araç triptonik.

Ben manuel olduğu için ve güzergah da 12,5 km olduğundan sordum, yoksa yakıt karşılaştırmak için söylememeiştim.

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kazasız belasız kullan , bi motor hacmi değişmemiş senin için. renk 10 numara.

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

ne zamandır fantezi bende şu direksiyondaki krom aksesuar. yapıştırılıyor mu nasıl acaba kazalı octaviadan falan bulsak? :) görüntü güzel...
« Son Düzenleme: 17 Eylül 2011, 23:23:21 Gönderen: Birkan »

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: a_tansel;264848
Hadi hayırlı olsun güzel günlerde güzel yerlere götürsün inşallah :ok:

Ayrıca Uğur abi sen nası bi insansın
:hanz:
Tövbeee! Ne yapmışım ki gene?!

Çevrimdışı taner_octavia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
gaz takılıyomu gokhan araca senin.takılırsa düsünüyomusun taktırmayı

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;265156
Gökhan konforu sormadık, amortisör sertliği ve yol tutuşu F-I ve Roomi ile kıyaslar mısın?

Alıntı yapılan: mygokhan;265169
Sağol Sercanım :) İnşallah ilerde yaparız onlarıda..

FI'den daha yumuşak, Roomi'den daha sert..

Biraz zaman geçsin bakalım, fikrim daha netleşir..Ama bana şu an için böyle geldi..

Yol tutuş FI'de çok iyiydi..Roomster ise FII'ye göre daha güvensiz....Ama şu var FII daha pratik, arkasını kolay toplayabiliyorsunuz.Ama daha tam test etmediğim için kesin bişey konuşmayayım..Şöyle 1 hafta falan daha geçsin kulanayım tam net sonuçları yazarım..

Ama içi çok sessiz geldi bana..

:blm::blm::blm::blm::blm::blm::blm::blm:

:kork1::kork1::kork1::kork1::kork1::kork1::kork1::kork1::kork1::kork1::kork1::kork1::kork1::kork1::kork1::kork1::kork1:

Çevrimdışı cSKn

• Rockford Fosgate
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlısı olsun kazasız belasız günlerde :) Benimkinin fotokopisi :) tek farkı benimki 1.4 :)
Renault
Megane II Sedan
1.6 16V
Authentique

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: Colt54;265197
Bendeki 1.5 Colt.. Eski aracım 2005 Corsa 1.2 Easytronic'ti şehir içi 6.5lt yakıt ortalaması vardı Sakarya'da..

Bu araçla 6.7lt ortalaması yakalıyordum Sakarya'da, artık İstanbul'dayım. Ortalamam 7-7,5lt

ki benim araç triptonik.

Ben manuel olduğu için ve güzergah da 12,5 km olduğundan sordum, yoksa yakıt karşılaştırmak için söylememeiştim.

Basma durumuna göre yüksek ortalama olabiliyor babında söylemiştim. 1.5'le de iyi ortalama tutturmuşsunuz.

Çevrimdışı ''V/RS''

• Felicia 1.6 MPI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayılı olsun abicim gelin gibi gelin Maşallah kazasız belasız bin inşallah :)
SKODA FAVORIT 136L VRS

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;265229
:blm::blm::blm::blm::blm::blm::blm::blm:

:kork1::kork1::kork1::kork1::kork1::kork1::kork1::kork1::kork1::kork1::kork1::kork1::kork1::kork1::kork1::kork1::kork1:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdi bu tüketim degeri inanın dimdik Bursa rampalarında 1-3 km arası gidişler yüzünden kaynaklanıyor.Böyle bir kullanımda fabrika degerlerini kimse yakalayamaz bence...

Ama normal sehir İcin trafigindeki tüketimi iyice test edip paylaşırım müsait bir zamanda :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;265313
Şimdi bu tüketim degeri inanın dimdik Bursa rampalarında 1-3 km arası gidişler yüzünden kaynaklanıyor.Böyle bir kullanımda fabrika degerlerini kimse yakalayamaz bence...

Ama normal sehir İcin trafigindeki tüketimi iyice test edip paylaşırım müsait bir zamanda :)

Gökhan Bey bence yakıtı çok kafanıza takmayın.. Ama bir süre yakıttan kasıp direksiyonua ArtCar'da bi deri kaplatsanız dehşetül vahşet olabilir :++:

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konu harici ama VW grubunun derileri bir vw'cinin deyimiyle "bakire ceylan derisi" kalitesinde olduğu için deri direksiyonun araç maliyetine etkisi biraz fazla olduğundan kolay kolay koymuyorlar.

Mesela bir Astra 2005, Focus 2010, Avensis 2008 direksiyonunun derisi ile Octavia A5 elegance 2006 direksiyon derisini karşılaştırdığımda Octi haricindekilerin derileri sert, kalın ve kaltesiz kalıyor. Octininki çok farklı.

ArtCar ya da emsali yerlerde mesela kaça yapıyorlar?

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;265330
Konu harici ama VW grubunun derileri bir vw'cinin deyimiyle "bakire ceylan derisi" kalitesinde olduğu için deri direksiyonun araç maliyetine etkisi biraz fazla olduğundan kolay kolay koymuyorlar.

Mesela bir Astra 2005, Focus 2010, Avensis 2008 direksiyonunun derisi ile Octavia A5 elegance 2006 direksiyon derisini karşılaştırdığımda Octi haricindekilerin derileri sert, kalın ve kaltesiz kalıyor. Octininki çok farklı.

150-250 arası diye biliyorum. Ama konu ArtCar ise maliyette sınır olmaz :) Çünkü kalite konusunda sınırları yok.

Almanyadan gelen BMW'lerin koltukta renk değişimi için falan ArtCar'a gittiğini duymuştum. Adamlar çok temiz iş yapıyorlar. Mercedes ve BMW'nin fabrika çıkışlı orj derisinden bile yapabiliyorlar.

Tek dez avantajı taksit imkanı yok..

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;265330

DHden biliyorum bu VWciyi.1.4 TSI passatı olması lazım.

Bu passatıda maybach felan sanıyolar sanırım, benzetmeye bak ya bakire ceylan derisi:++::++:

Çok abartılıyor passat trde.