škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lastik Sertleşmesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı eshkia47

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar iyi günler,

Sizlere danışmak istediğim 2010 Model VW Transporter aracımda son zamanlarda araçta hiç esneme kalmadığı. Lastiklerim orjinal VW çıkışı olan Goodyear Marathon Serisi ve üretim tarihleride 32-09 Lastiklerin diş durumu oldukça iyi fakat lastiklerde kemikleşme diye tabir edilen durum söz konusu. Bu durumda ne yapılabilir arkadaşlar bilgi ve desteklerinizi bekliyorum.

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sanırım yapabileceğiniz tek şey lastikleri değişmek :(

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sertleşmenin hiçbir çözümü yok maalesef değişimden başka, diş durumları iyiyse lastikte kopmalar ve çatlamalar başlayana kadar bir süre daha idare edebilirsiniz. Sertleşmeden sonra parça kopmaları ve çatlamalar olacak çünkü. Lakin önümüz kış ayları ıslak zeminde dikkat edin, sertleşen lastiğin tutunma katsayısı hızla düşer.

Çevrimdışı eshkia47

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hepinize verdiginiz cevaplar için ayrı ayrı teşekkür ederim.
Latikleri değişmekten başka çare yok.Aracın üzerindeki lastikler C serisi yük lastigi lakin benim araca en fazla 4 kişiden çok yük görmüyor.Lastikler 205/65/16 bunların yerine 215/65/16 ebatlarında lastik taksam artısı ve eksisi ne olur.Birde benim araca uygun hangi marka hangi seri lastik kullanmalıyım ?

Çevrimdışı burock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: eshkia47;266468
hepinize verdiginiz cevaplar için ayrı ayrı teşekkür ederim.
Latikleri değişmekten başka çare yok.Aracın üzerindeki lastikler C serisi yük lastigi lakin benim araca en fazla 4 kişiden çok yük görmüyor.Lastikler 205/65/16 bunların yerine 215/65/16 ebatlarında lastik taksam artısı ve eksisi ne olur.Birde benim araca uygun hangi marka hangi seri lastik kullanmalıyım ?

Taban genişleyeceği için bir miktar yol tutuşu artar,bununla birlikte yakıtta artar ama gözle görülecek kadar olmaz bence. Lastiğin yanakları genişleyeceğinden konfor bir miktar artar ama lastiğin çevre uzunluğu değişeceği için kadranda bir miktar sapma olur yani gerçek hız ve km değeri görülmez