škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

superb benzin deposu&göstergesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TATMACA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
benzini hep aynı yerden aynı pompadan alırım. son 2 defadır dolduruyorum ve 5 km geçmeden ibre ilk çubuğa iniyor.
pompa ilk attığı zaman durduruyorum, zorlamıyorum.

dün ilk uyarı gelirgelmez istasyona girdim. kitapçığa göre depoda 9 lt benzin olmalıydı. 47 lt daha benzin aldı fakat kitağçığa göre 51 lt benzin almalıydı. superb deposu 60 lt diye biliyorum.

51 lt alsaydı göstergede arıza var diyecektim, fakat 47 lt alınca arıza ya depoda yada pompada. hesabıma göre 4-5 lt daha almalıydı, alsa ibre bu kadar çabuk inmezdi diye düşünüyorum.

düşüncelerinizi payşalırsanız sevinirim.

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: TATMACA;266312
benzini hep aynı yerden aynı pompadan alırım. son 2 defadır dolduruyorum ve 5 km geçmeden ibre ilk çubuğa iniyor.
pompa ilk attığı zaman durduruyorum, zorlamıyorum.

dün ilk uyarı gelirgelmez istasyona girdim. kitapçığa göre depoda 9 lt benzin olmalıydı. 47 lt daha benzin aldı fakat kitağçığa göre 51 lt benzin almalıydı. superb deposu 60 lt diye biliyorum.

51 lt alsaydı göstergede arıza var diyecektim, fakat 47 lt alınca arıza ya depoda yada pompada. hesabıma göre 4-5 lt daha almalıydı, alsa ibre bu kadar çabuk inmezdi diye düşünüyorum.

düşüncelerinizi payşalırsanız sevinirim.

Aslında pompa kendisini otomatik olarak attıktan sonra 2-3 litre daha depoya yakıt konabiliyor.

Arada 1-2 lt. fark var yani.

Çevrimdışı cafer superb

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aynısı başıma geldi tabanca durduktan sonra zorlayıp birazdaha doldurduk ve ibre full göstermesi gerekirken bir diş aşağı düştü biraz kullanımdan sonra full göstermeye başladı

Çevrimdışı TATMACA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cafer superb;266386
aynısı başıma geldi tabanca durduktan sonra zorlayıp birazdaha doldurduk ve ibre full göstermesi gerekirken bir diş aşağı düştü biraz kullanımdan sonra full göstermeye başladı

tahmini kaç lt almıştı?

Çevrimdışı TATMACA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
en iyisi benzin biraz azalsın başka bir istasyondan fulletim.

Çevrimdışı TATMACA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
başka bir istasyondan fulledim. aynı şekilde olmadı. sanırım önceki istasyonun pompası çok hassastı hemen kesiyordu. depoda herhangi bir arıza yokmuş. normale döndü.

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cafer superb;266386

böyle bir erken boşalma sorunu hiç yaşamadım :++::++:
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adorno;278026
böyle bir erken boşalma sorunu hiç yaşamadım :++::++:
:++::++::++:ben bir kaç defa yaşadım:knp:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: TATMACA;278016
başka bir istasyondan fulledim. aynı şekilde olmadı. sanırım önceki istasyonun pompası çok hassastı hemen kesiyordu. depoda herhangi bir arıza yokmuş. normale döndü.

hangı ıstasyondan aldınız hatırlıyormusunuz arıza oldugunda?

bız trabzonda hep aynı ıstasyonu kullanırız ve hıc bır problem yasamadık bu gune kadar.bı kaç defa samsuna gıttık geldık bu sene.samsunda depo doldururken ıstasyonu hatırlamıyorum adı neydı ama tam doldurmuyordu depoyu buyuk ıhtımal tabancadan.bu yaz bodruma gıttık aynı sıkıntıyı aynı ıstasyonda yasadık. dedıgım ıstasyon samsunda sahıl yolu uzerınde yanında hondamı vardır mazdamı vardı yoksa hatırlamıyorum tam olarak.bılmedıgımden de tam tarıf edemıyorum.ama PO da hıc bır sıkıntı olmuyor.hazır yerı gelmısken sorayım madem bu tarz sıkıntı yasayanlar oldumu baska ıstasyonda tam dolmama gbı..? superb kullanıcılarınadır bu sorum

Çevrimdışı TATMACA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
adana-ceyhan yolu üzeri adana girişinde petrol ofisi.
pompaları çok hassastı sanırım. pompa tam ful olmadan atıyordu.

Çevrimdışı kutluhan83

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bende yol bilgisayarı 5 km daha daha gider diyene kadar mazotu sonuna kadar kullandım ve araç 55 litre mazot aldı ,yedek depo muhabbetini halen anlamış değilim.

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bunun için yeni konu açmak istemedim.

Arkadaşlar benim depo 60 lt. diye biliyorum. Kalan menzil 20 km. iken sabah mazot aldım. 53 lt. aldı. Muhtemelen depoda da en fazla 1 lt. mazot vardı. Kalan 5-6 lt. neden hiç dolmuyor? Acaba genleşme deposunu da mı dahil ederek 60 lt. olduğu yazılıyor teknik özelliklerde?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Fabia'dan örnek vereyim. Depo hacmi 45 litredir katalogda, ama zorlarsan gırtlağa kadar 52 veya 53 litre alıyor. Çokça deneyen olmuş, oradan aktardım (Alman Skoda forumu).

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Biz zorlamıyoruz tabii hiç fakat öğrenmek istediğim acaba pompalar çok erken mi atıyor, yoksa depo 55+5 şeklinde mi?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Pompanın atması demek pompaın ucuna yakıt gelmesi demek, hava aldığı 2. bir kanal var, yakıt gelince oraya otomatik atıyor, o seviyenin biraz yukarısında genleşme tankının girişi var. Yani 55 + 5 litre gibi