škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yakit

Ziyaretçi · 30 · 9069

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Db1

• Ziyaretçi
Bu yakit ne zaman duzelir? arac daha 300kmde. bugun umraniye-besiktas-taksim gittim sabahtan. otomatik konforu oldugundan cok yormadi. ama sigara icemedigimden cok daraldim. aksam ayni yoldan geri dondum. 8.8lt ortalama cikti.  bana gore fazla dizel araba icin. ama duzelecegini de dusunuyorum. ama ne zaman?

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ulysses;266835
Bu yakit ne zaman duzelir? arac daha 300kmde. bugun umraniye-besiktas-taksim gittim sabahtan. otomatik konforu oldugundan cok yormadi. ama sigara icemedigimden cok daraldim. aksam ayni yoldan geri dondum. 8.8lt ortalama cikti. bana gore fazla dizel araba icin. ama duzelecegini de dusunuyorum. ama ne zaman?
aracınız henüz rodaj döneminde olması
kısa mesafe olması
sürüşe bağlı olması
otomatik olması bakımından normaldir.
Bunların hepsi yakıtı etkileyen faktörlerdir.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Db1

• Ziyaretçi
bu rodaj donemi 1.500 km degil mi? ben su anda zaten zorlamiyorum, 120yi de gecmiyorum. gerci istesem de gecemiyorum trafikten. surus olarak skain kullanirim, hirs yapmam. devri takip ederim. fabrika verileri cok dusuk, onlari tuttururum insallah. fiat linea var bi de. onda fabrika verilerinin 0.5lt altindayim :)

Çevrimdışı Sefa_61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.6 dizel dsg depomu 190 tlye fulledim şuan 390 km oldu ve yarım depo bitti ortalama deponun 800km de biteceğini hesapladım ve çıkan 230 kuruş bence çok yaktı..sizin fikriniz..
« Son Düzenleme: 23 Eylül 2011, 23:54:40 Gönderen: Sefa_61 »

Db1

• Ziyaretçi
ben depoyu fulledim. ama ne kadara fulledim hatirlamiyorum. 300km gittim su anda kadar. range yol bilgisayarinda 670 gosteriyordu inerken. 970km yapiyor yani 1 depo ile.

Çevrimdışı acapunco

• Superbaby
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
21-22 kuruş normaldir şehiriçinde.

Çevrimdışı theunforgiven

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sefa_61;266866
1.6 dizel dsg depomu 190 tlye fulledim şuan 390 km oldu ve yarım depo bitti ortalama deponun 800km de biteceğini hesapladım ve çıkan 230 kuruş bence çok yaktı..sizin fikriniz..

dsg olmasını hesaba katarsak bence çok değil. Zira benim aracım da dsg uzun yolda 1000 km gittim 1 depoyla ama şehir içi 800 - 850 yapıyor bence normal

Çevrimdışı Sefa_61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben aracı alırken daha az yakar diye düşünerek yani hiç olmazsa şehir içi 190 kuruş diye düşündüm ama yakıt beklediğimden çok çıktı bana göre 1.6 dizel bir araca 230-240 kuruş fazla..
Alıntı yapılan: theunforgiven;266906
dsg olmasını hesaba katarsak bence çok değil. Zira benim aracım da dsg uzun yolda 1000 km gittim 1 depoyla ama şehir içi 800 - 850 yapıyor bence normal

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sefa_61;266951
Ben aracı alırken daha az yakar diye düşünerek yani hiç olmazsa şehir içi 190 kuruş diye düşündüm ama yakıt beklediğimden çok çıktı bana göre 1.6 dizel bir araca 230-240 kuruş fazla..
aracı nasıl kullandığınıza,devirli kullanmanızdan tutunda,ş.i yoğunluğuna kadar hepside öemlidir.benim aracın aynısından olupta ist.ş.i de 4.9 tutturanlar var.km 46  krş yaktıranlarda var.nasıl kullanıldığı bence çok önemlidir.

Çevrimdışı maisiyah

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar fabrika verileri 88 km hızla düz yolda kayıt altına alınıyor ve bu kayıt araç kalkarken değil 88 km ye geldikten sonra tutuluyor diye biliyorum. fabrika verileri çok sağlıklı değil. ben 55 litre dolduruyorum şehir dışı 110-120 hızla 1150 şehir içi ise 950-1000 km yapyorum. manual tdi. fakat klimayı kapatırsın veya açarsın etkiler bagajda sürekli atıyorum 20-30 kg lık bir yükün vardır etkiler, kaç kişiyle yolculuk yaptığın etkiler; hatta fabrika verileri sürücü ağırlığını bile sanırım 70-75 kg olarak kabul ediyor.ayrıca kaç lira yaktığına değil 1 litre yakıt ile kaç km gittiğine bakmak gerekli. 55 litre motorin 1000-1050 ortalama götürüyor beni daha ne olsun ben memnunum.

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ortalama düşer, biraz devirli biraz sakin kullanın, bir süre sonra düştüğünü göreceksiniz... 300 Km lik bir araçtan az yakmasını beklemeyin

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 19tumen;267170
Ortalama düşer, biraz devirli biraz sakin kullanın, bir süre sonra düştüğünü göreceksiniz... 300 Km lik bir araçtan az yakmasını beklemeyin
:+1::+1:

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: 19tumen;267170

ben zaten kac km sonra duser diye soruyorum. ilk rodaj donemi zaten, fazla yakar. sorun degil. ama iste atiyorum 10kmden sonra, 5000kmden sonra normale doner gibi.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;266846
aracınız henüz rodaj döneminde olması
kısa mesafe olması
sürüşe bağlı olması
otomatik olması bakımından normaldir.
Bunların hepsi yakıtı etkileyen faktörlerdir.

Alıntı yapılan: theunforgiven;266906
DSG hakkında yanlış bilgileriniz var. DSG klasik tork konvertörlü bir şanzıman değildir ve aynı motorla manuel şanzımanlarda daha az yaktığı durumlar bile mevcut.:wnk:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ulysses;267257
ben zaten kac km sonra duser diye soruyorum. ilk rodaj donemi zaten, fazla yakar. sorun degil. ama iste atiyorum 10kmden sonra, 5000kmden sonra normale doner gibi.

İlk 10 bini gözden çıkar, 7000-8000'den önce göz tırmalamayan seviyelere inmez. Sür keyfine bak derim :)