škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yeti 1.2 tsı manuel motora lpg

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı farketmez

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yeti için tsi motorlara lpg uygulaması 2011 başında gelecek deniyordu acaba hic lpg uygulayan arkadaş varmı veya bu konuda fikri olan varsa paylaşırsanız sevinirim.:favo1:

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Su Anda Benim Bildiğim Direct İnjection Motorlara LPG Uygulaması Yok

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tsi-lpg olayını taner göde'ye soracaksınz en iyi o takip ediyor
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı HakanAltunay

• ®
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.kizilay.org.tr
Çorum'da takıyorlar uzun zamandır 3,500 tl gibi bir rakamı var internetten araştırırsanız cıkıyor.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bursa'da bozkurt otomotiv Skoda bayisinde 1.4 TSI SuperB'de LPG mevcut.Kullanıyorlar.Sorabilirsiniz kendilerine..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı pureman

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
D(irect) I(njection) dedikleri tür tüp tsi ve benzeri otomobillere Türkiye de takılamıyor henüz..

Türkiye de takılanlar ise emme manifoldunu delmek suretiyle takılan melez sistemler..

Umarım tez zamanda DI sistemler gelir diye temennide bulunmaktan başka elden bişey gelmiyor..

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
http://forum.donanimhaber.com/m_50275842/tm.htm#msglink_53234102

Bu link öncesi ve sonrasında şu anki tsi/fsi lpg çözümü (sıralının modifiye hali) ile ilgili teknik detaylar mevcut. Montaj servisleri biraz kavga da etmiş olsa ortaya baya bilgi dökmüşler.

İdeal olan Sıvı Lpg sistemleri ise zannedersem yakında piyasaya girecek. Vialle TR bu konuda pasif kaldı, prins ve brc geliyor. Herhelde aşmaları gereken tek lisans problemi kalmış. Belki 2012 başlarında örneklerini görmeye başlayabiliriz.
« Son Düzenleme: 16 Ekim 2011, 22:49:58 Gönderen: turker »

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Karışık olan motor daha da karışıyor, şu hale bak ya, çarşamba pazarına dönmüş. Yarın öbür gün motorda bir şeye müdahale etmek zorunda kalsan 50 tane yeri söküp tekrar takman lazım, sonra ayar kaçtı bilmem ne olacak veya aynı ilk randımanı falan vermeyecek. Yazık oluyor arabalara resmen.

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ah şu TSI ye lpg işi tamamen stabil hale gelse de çaksak fındık motorlu vagları

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a_tansel;273327
Ah şu TSI ye lpg işi tamamen stabil hale gelse de çaksak fındık motorlu vagları

Yavaştan montajlar başladığında piyasada hissedilmeden önce FSI'ları toplamak lazım :) Şu an Golf V FSI Comfortline ile MPI Primeline aynı fiyata gidiyor. Sıvı lpg çıkınca senaryo tersine dönecek bir anda... Keza 140'lık TSI'lar falan iyice değerlenecek...

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;273382
Yavaştan montajlar başladığında piyasada hissedilmeden önce FSI'ları toplamak lazım :) Şu an Golf V FSI Comfortline ile MPI Primeline aynı fiyata gidiyor. Sıvı lpg çıkınca senaryo tersine dönecek bir anda... Keza 140'lık TSI'lar falan iyice değerlenecek...

İşi öyle ilerletti ki artık, tüp üzerinden borsaya çevirdi olayı :rm::rm:

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;273511
İşi öyle ilerletti ki artık, tüp üzerinden borsaya çevirdi olayı :rm::rm:

Düşükken almak lazım :rm:

Yükselince satarız :++:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;273622

:adm::adm::adm:

Şuna bir tablo hazırlayalım, grafikler tablolar falan, olayı bilimsel tabana yayalım:rm:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;273382
evet dediğin gibi benim fsi octi şubat ayından bu yana aynı fiyatlarda,ama şimdi 10 kmlik yoldan geldim yakıt 6.1lt.Bundan iyisi can sağlığı octiyi öpmek lazım ambleminden daha ne yapsın.aslında marifetin yarısıda bana ait,fabrika verilerini altüst ettik.:++:

Alıntı yapılan: turker;273622

:+1::+1:ben sırf bu yüzden bekliyorum.hatta benim octi motor kodu BLF olanından,yani bazı ilanlarda tüp takılabilen motorlardan diyorlar.

Alıntı yapılan: FF;273723
:adm::adm::adm:

Şuna bir tablo hazırlayalım, grafikler tablolar falan, olayı bilimsel tabana yayalım:rm:
bencede:+1:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ