škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yeti 1.2 tsı manuel motora lpg

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Ben durumun böyle olacağını tahmin ediyorum. Hatta MPI'ın tüpü 1500, FSI'ınki 2500 TL olursa bile FSI'lar MPI'ları gömer :D

3000 TL psikolojik sınır, hatta 2700-2800'lere montaj yapıp kararsız kalanları forum forum süründürecekleri kanaatindeyim :D

Atiker de piyasaya girerse 2000 TL 10 taksit garanti :++::++::++:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;273382
Yavaştan montajlar başladığında piyasada hissedilmeden önce FSI'ları toplamak lazım :) Şu an Golf V FSI Comfortline ile MPI Primeline aynı fiyata gidiyor. Sıvı lpg çıkınca senaryo tersine dönecek bir anda... Keza 140'lık TSI'lar falan iyice değerlenecek...
KEŞKE DİYEYİM AĞZINDAN BAL DAMLIYOR ÜSTAD,BEN O ZAMAN BEKLEMEDE KALAYIM BARİ:+1:

Alıntı yapılan: turker;273838
Ben durumun böyle olacağını tahmin ediyorum. Hatta MPI'ın tüpü 1500, FSI'ınki 2500 TL olursa bile FSI'lar MPI'ları gömer :D

3000 TL psikolojik sınır, hatta 2700-2800'lere montaj yapıp kararsız kalanları forum forum süründürecekleri kanaatindeyim :D

Atiker de piyasaya girerse 2000 TL 10 taksit garanti :++::++::++:
turker bey ben geçenlerde kayseriye mail atmıştım eleman beni aradı 3000tl dedi peşin taksitli 3300 olur dedi prıns marka,tasarrufun ise %30-34 arasında olacağını söyledi.Benzinle çalıştığını söyledi.Bende kalsın dedim 1500 e düşerse belki dedim.Eleman da haklısın ben olsam bende taktırmam senin yaptığın yıllık km ye göre dedi.Bugün 10 km lik yolda 6.1 yakmış yani 97 oktan 4500 tl lt ye göre 27.5 krş yakmış octi.Turker bey napsam gerek varmı lpg ye?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;273855
KEŞKE DİYEYİM AĞZINDAN BAL DAMLIYOR ÜSTAD,BEN O ZAMAN BEKLEMEDE KALAYIM BARİ:+1:

turker bey ben geçenlerde kayseriye mail atmıştım eleman beni aradı 3000tl dedi peşin taksitli 3300 olur dedi prıns marka,tasarrufun ise %30-34 arasında olacağını söyledi.Benzinle çalıştığını söyledi.Bende kalsın dedim 1500 e düşerse belki dedim.Eleman da haklısın ben olsam bende taktırmam senin yaptığın yıllık km ye göre dedi.Bugün 10 km lik yolda 6.1 yakmış yani 97 oktan 4500 tl lt ye göre 27.5 krş yakmış octi.Turker bey napsam gerek varmı lpg ye?

Hocam sıralıdan çevirme sisteme bu kadar verilmez bence, hem de ara ara benzin kullandığı için tasarruf da az oluyor. Enjektör yakma riski de cabası.

Ha dediğiniz gibi 1500-1800'e falan takılsa neyse...

Sıvı lpg sistemleri gelse o parayı verirdim ama TSI için...

Çevrimdışı Tank

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: farketmez;268466
Arkadaşlar yeti için tsi motorlara lpg uygulaması 2011 başında gelecek deniyordu acaba hic lpg uygulayan arkadaş varmı veya bu konuda fikri olan varsa paylaşırsanız sevinirim.:favo1:

arkadaşlar 24.10.2011'de prins'den biriyle konuştum henüz Dİ olan sistemler Türkiye'ye gelmemiş....Yeni sistemlerin %40-45 tasarruf sağlayacağından bahsettiler :rock1:

beklemek lazım şu anda bence kimse taktırmasın çünkü bu sistem türkiye'de bir ilk olacak....şu andaki sistemler ilk çalışmada ve trafikteki kalkışlarda benzinide beraber kullanıyormuş, yeni sisteim yani Dİ'nin hep gaz kullanacağından dolayısıyla daha tasarruflu olacağından söz ettiler.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tank;275359
arkadaşlar 24.10.2011'de prins'den biriyle konuştum henüz Dİ olan sistemler Türkiye'ye gelmemiş....Yeni sistemlerin %40-45 tasarruf sağlayacağından bahsettiler :rock1:

beklemek lazım şu anda bence kimse taktırmasın çünkü bu sistem türkiye'de bir ilk olacak....şu andaki sistemler ilk çalışmada ve trafikteki kalkışlarda benzinide beraber kullanıyormuş, yeni sisteim yani Dİ'nin hep gaz kullanacağından dolayısıyla daha tasarruflu olacağından söz ettiler.

Evet aynen öyle, %100 lpg ile çalışan sistemler bekleniyor ama bu kadar beklenti olan bir sistemin hala piyasaya girmemiş olması "kesin bi sıkıntı var" hissi veriyor... (Patent vs...)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: turker;275521
Evet aynen öyle, %100 lpg ile çalışan sistemler bekleniyor ama bu kadar beklenti olan bir sistemin hala piyasaya girmemiş olması "kesin bi sıkıntı var" hissi veriyor... (Patent vs...)
:+1::kat::+1::kat::+1::kat:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar biraz önce Dalaman'dan bir arkadaşımın yüce oto'dan aldığı 1.2 manuel tsi yeti'yi test etme şansım oldu.Gerçekten beklenmeye bir performansla karşılaştım ve 1.2 kaldırırmı dediğim yeti beni mahcupetti.Fazla değil 3 km anca sürdüm emanet araç nede olsa ve ilginç şeyler gördüm.Kaçıncı vitese atmanız gerektiğini ekranda görüyorsunuz.Devire göre vitese atmanızı söylüyor.Bolero müzik sistemi mevcut.Ekran göstergeleri harika ve spor bi tarzı var ve dijital hız göstergesi mevcut.tork isterseniz harika bir tork var ama ş.i yakıt fena yani.kısaca amortisörlerden bahsedecek olursak harika bir süspansiyonu var ve suv segmentinden beklemeyecek bir yumuşaklığı hissediyorsunuz.bi-xenon far ve adaptif özelliği ile harika bir şey gerçekten.farların direksiyona entegre olması harika bişi.farların sağa sola hareket etmesi mükemmel bişi.insanı hasta eder bu yeti.vesselam.
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2011, 01:00:05 Gönderen: fenomen »

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;282830
...Kaçıncı vitese atmanız gerektiğini ekranda görüyorsunuz.Devire göre vitese atmanızı söylüyor...
Buna pek de itibar etmemek lazım zira işyerimdeki Fiesta' da rampa çıkarken "vites yükseltme" ikazı beliriyor gösterge tablosunda. Eğer bu uyarıya itibar ederseniz, rampa yukarı çekmeyen, aşırı titreyen, ve yakıt tüketimi anlıkta 35-40 lt/100 km olan bir araca dönüşüveriyor.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;282872
Buna pek de itibar etmemek lazım zira işyerimdeki Fiesta' da rampa çıkarken "vites yükseltme" ikazı beliriyor gösterge tablosunda. Eğer bu uyarıya itibar ederseniz, rampa yukarı çekmeyen, aşırı titreyen, ve yakıt tüketimi anlıkta 35-40 lt/100 km olan bir araca dönüşüveriyor.
Uğurcuğum şu dikkatimi çekmişti 4.vitesteyim devir 1500 de haala4.vites gösteriyor normalde 3.e inmesi gerekmiyormuydu bilmiyorum.Vites geçiş aralıkları gayet kısa ve sorunsuz,silkeleme,yalpalama falan yok.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: fenomen;282897
Uğurcuğum şu dikkatimi çekmişti 4.vitesteyim devir 1500 de haala4.vites gösteriyor normalde 3.e inmesi gerekmiyormuydu bilmiyorum.Vites geçiş aralıkları gayet kısa ve sorunsuz,silkeleme,yalpalama falan yok.

Max tork değerine 1500 devirde ulaşıyor ve 4500'e kadar gidiyor, 1500 devirde dik yokuşları bile 2 veya 3'te çıkıyor o motor, normaldir.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;282918
Max tork değerine 1500 devirde ulaşıyor ve 4500'e kadar gidiyor, 1500 devirde dik yokuşları bile 2 veya 3'te çıkıyor o motor, normaldir.
hocam 2.viteste koltuğa yapıştırıyor ve o kasayı süper taşıyor.harika şey bu makina.....

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;282918
Jetta 1.4TSI 122HP DSG, 7. vitesle 70 km/s' de hafif bir rampayı rahat çıkıyor.:wnk:
Bo konumdayken gaz pedalını döşemeye yapıştırırsan da direkt 4. vitese alıp öyle devam ediyor.:wnk:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: fenomen;282972
hocam 2.viteste koltuğa yapıştırıyor ve o kasayı süper taşıyor.harika şey bu makina.....

Fabia'yı düşün işte  :) :kart:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;282999
Fabia'yı düşün işte :) :kart:
:syg::spr::spr::spr: