škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Genel Sohbet / Hızlı Soru-Cevap

HasanK · 2410 · 1039834

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bugün aracımın yıllık bakımını yaptırdım,0/30 mobil yağ 4 lt,yağ,polen,hava filtreleri,2 adet muz silecek takım toplamda 230 tl bayıldık.pc'ye bağlandı octi lambda sensörü arızası verdi şansımıza 2 adet oluyormuş ön/arka toplamda 420 tl parça tutuyormuş.Parça olmadığından şimdilik kaldı.işçilik dahil 500 tl dedi.patronlarına sordum taktırmasak ne olur diye daha fazla yakıt yakar ve yakıtı % 20-25 oranında fazlalaşır dedi.Gerçekten o kadar etkiler mi?Bugün redlıne yaptım sayılır 1 saatte geldiğim yeri 40 dk geldim 7.2 lt oldu.rampalarda asıldım iyice.buna rağmen yinede düşermiydi aklımı çelmiyor değil.yani bu kadar etkiler mi sizce.?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;447512
Arkadaşlar bugün aracımın yıllık bakımını yaptırdım,0/30 mobil yağ 4 lt,yağ,polen,hava filtreleri,2 adet muz silecek takım toplamda 230 tl bayıldık.pc'ye bağlandı octi lambda sensörü arızası verdi şansımıza 2 adet oluyormuş ön/arka toplamda 420 tl parça tutuyormuş.Parça olmadığından şimdilik kaldı.işçilik dahil 500 tl dedi.patronlarına sordum taktırmasak ne olur diye daha fazla yakıt yakar ve yakıtı % 20-25 oranında fazlalaşır dedi.Gerçekten o kadar etkiler mi?Bugün redlıne yaptım sayılır 1 saatte geldiğim yeri 40 dk geldim 7.2 lt oldu.rampalarda asıldım iyice.buna rağmen yinede düşermiydi aklımı çelmiyor değil.yani bu kadar etkiler mi sizce.?
Lambda sensörü egsoz gazını analiz ederek, beyne iletir ve beyin de bu bilgileri kullanarak hava-yakıt karışımını ayarlar. Lambda arızalı ise ve yanlış bilgiler iletiyorsa yakıt tüketiminin artması kuvvetle muhtemel bence.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;447513
Lambda sensörü egsoz gazını analiz ederek, beyne iletir ve beyin de bu bilgileri kullanarak hava-yakıt karışımını ayarlar. Lambda arızalı ise ve yanlış bilgiler iletiyorsa yakıt tüketiminin artması kuvvetle muhtemel bence.
Haşmetlüm aynen dediğin gibi söyledi ve yüzde 20 dedi artış oranını ama nette araştırdım yüzde 15 diyor.Ama bu parçayı ordan alırsam 1 yıl işçilik ve parça garantisi veriyorlar.Dışardan alırsak garanti veremem dedi.E-bay'da 35 £ artı ücretsiz kargo diyor 2 adet 70 paund toplamda 200 tl.yani 2 parçada 200 tl fark var.Birde eleman zamanla taktırmazsan 3000 deviri geçmez aracın diyor.bu sensörleri icad eden mühendisin :vur::D hadi madem koydun 1 tane neden yetmez passat da bir tane neden 2 adet octi'de.:D:D:D

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;447516
Haşmetlüm aynen dediğin gibi söyledi ve yüzde 20 dedi artış oranını ama nette araştırdım yüzde 15 diyor...
Hocam  gönderdiği bilgilerin sapkınlık (!) derecesine göre tüketim değişir. Biraz bir sapkınlık varsa %5 fark eder; hepten coşmuşsa %30 bile fark edebilir.:wnk:

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
hocam, iyice baktırın, 1 tanesi bozuk sonuçta. 1 tane getirtin, deneyin. Düzelmezse çıkarıp öbür tarafar takın ;) garantiyi falan boşverin nerede ucuz oradan alın.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün sanayiye uğradım ortaca ilçesinde daha önceki ustalarımdan pc'ye bağladı ve o malum ışığı söndürdü.PO'dan değil shell'den 97 oktan al birde böyle izleyelim dedi ve deponun 1/3 boşalmıştı 85 tl ye bayıldım fulledim yine birde böyle bakacağız.kendinde suzuki suv aracı var po'dan aldığında o malum ışığı yakıyormuş ya bp ya shell dedi.bakalım görelim.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: anarche;448049
http://dx.com/p/d-car-spring-rubber-bumper-retainer-red-2-pcs-198561

Bu parça tam olarak ne işe yarıyor?

Aslında aradığım parça bu olabilir :D Kerata tipik uzakdoğulu karakteri gereği virajlarda biraz yumuşak kalıyor, belki faydası olabilir.

Yaylara takılıyor, sertleştiriyor yayı anladığım kadarıyla. Bi araştırayım bakalım belki de alırım önlere bi çift.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Jinke diye bi firma üretiyor, biraz daha açıklamalı bi yer buldum:

http://www.alibaba.com/product-gs/743419441/Coil_Spring_Bumper_Retainer_Power_Cushion.html

Yaylanmayı absorbe ediyor çünkü yayların 1 turluk kısmını devre dışı bırakmış oluyor. Bir nevi yaylanan kısım kısalmış ve sertleşmiş oluyor.

Ölçü alırken araba boş ve normal zeminde olacak, yayın 2 baklası arasındaki (yay hariç) mesafyi ölçüp ona göre satın almak gerekiyor. Boy boy mevcut :D

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia'yı satıp üstüne 5-10bin koyup daha az yakan daha iyi giden ve daha tipli bir araç arıyorum ama bulamadım 2 haftadır.Vaziyet vRS jantı+yazılımı gösteriyor artık hayırlısı:D

Varsa 35-40bandında saydığım kriterlere uyan bir araç, önerilere açığım:)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;448100
Fabia'yı satıp üstüne 5-10bin koyup daha az yakan daha iyi giden ve daha tipli bir araç arıyorum ama bulamadım 2 haftadır.Vaziyet vRS jantı+yazılımı gösteriyor artık hayırlısı:D

Varsa 35-40bandında saydığım kriterlere uyan bir araç, önerilere açığım:)

Bi arayış varsa eninde sonunda satacaksındır. Dolayısıyla modifikasyona vereceğin para kısmen boşa gideceğinden, değiştirmeni tavsiye ederim.

35-40 bandında B mi C sınıfı mı olacak?

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;448103
Bi arayış varsa eninde sonunda satacaksındır. Dolayısıyla modifikasyona vereceğin para kısmen boşa gideceğinden, değiştirmeni tavsiye ederim.

35-40 bandında B mi C sınıfı mı olacak?

Valla hocam peder bey ikide bir koy sahibindene deyip duruyor.Ben koymuyorum inatla..Açıkçası B-C sınıfı pek fark etmiyor.1.4 TDI dan daha az yaksın daha çok kaçsın birazda tipli olsun yeter.0-2.el pek farketmez.Zaten bu fiyata anca benzinli sıfır alınır:)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;448106
Valla hocam peder bey ikide bir koy sahibindene deyip duruyor.Ben koymuyorum inatla..Açıkçası B-C sınıfı pek fark etmiyor.1.4 TDI dan daha az yaksın daha çok kaçsın birazda tipli olsun yeter.0-2.el pek farketmez.Zaten bu fiyata anca benzinli sıfır alınır:)

35-40 bandında baya seçenek var. Dizel B sınıfı sıfıra yakın araç alınabilir, ya da C sınıfı 1.6 dizel 30-50 bin km'de araç alınabilir mesela.