škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Genel Sohbet / Hızlı Soru-Cevap

HasanK · 2410 · 1039238

0 Üye ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: kadir_;448228
Yüce Oto mu? İmkansız gibi birşey :D

Aynen   :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: turker;448231
Hocam geçmiş olsun.

Şşşt, Uğur abi bişe diycem.
Efenim!?!

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam gecmis olsun. 2 gun evvel aklima geldin. Meshur muezzin Yilmaz'i mahkemeye vermis, dusuncen nedir diye bir fikrini alacaktim. Allah saglik sihhat versin.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;448250
Efenim!?!

Şu sizdeki pejot'u beğenmiyosun ya, sadece yol tutuş anlamında mı, diğer faktörler nasıl? Kalite, motur, şanzıman vs... Önerilebilecek bi araba mı 2.0 ya da 1.6 hdi olaraktan?

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: turker;448262
Şu sizdeki pejot'u beğenmiyosun ya, sadece yol tutuş anlamında mı, diğer faktörler nasıl? Kalite, motur, şanzıman vs... Önerilebilecek bi araba mı 2.0 ya da 1.6 hdi olaraktan?
Bizdeki 2.0HDi.
Motor güzel. A5 ve 508 var, her ikisi de 2.0 dizel ancak Peugeot' nun motoru daha bir sinirli gibi. 60-70km/s giderken tam gaz yaparsam patinaja bile yetlenebiliyor. Belki de şanzıman farkından kaynaklanıyordur. Az önce A5 ile yoldan geldim. CVT tarzı bir şanzımanı var A5' in ve hızlanırken kesinti yaşamıyor. Esasında belki de hızlanması falan Peugeot' tan iyidir ancak hani o vites küçültüp kükreme durumu yok. Belki de bu CVT' den kaynaklanıyordur. Tüketim olarak da 100km ortalamasında A5 (9lt/100km tamamen ş.i) 508' den (8lt/100km tamamen ş.i) yaklaşık 1 litre kadar fazla tüketiyor. Sakin kullanımda her ikisinde de vites geçişi hissedilmiyor ancak 508' de biraz gazlayarak gidildiğinde hissettiriyor ince de olsa vites geçişini. 1.6HDi' ın o kasaya az geleceğini düşünüyorum şahsen.

Yol tutuş olarak daha önce de bahsettiğim yolda 508' le 80km/s ile geçtiğimde zıplamaya başlıyor ve arkasını bırakacak gibi oluyor; ancak şu ana kadar bırakmadı. A5 ile aynı yoldan rahatça 90-100km/s ile geçebiliyorum. Huzursuzluk hissettirmiyor. Her ikisinde de dar yanaklı lastik var.

Kaliteye gelince; maalesef 508' in iç kısmında dahili tıkırtılar bolca mevcut. Bir de kişisel olarak beğenmediğim bir tarafı, direksiyona oturunca kaputun köşe puntoları kabak gibi göz önünde ve hiç hoş görünmüyor. Bundan başka, orta konsolda cep telefonu, sigara, ...vs. koyacak göz yok. Kapı cepleri biraz küçük. Ön cama yansıtılan dijital hız göstergesi çok gereksiz bence. İstediğim gibi koltuğu ayarlayayım, yolda giderken onu görmüyorum.
508, SW olmasının da etkisiyle bagaj olarak A5' ten çok daha iyi ancak A5' in bagajı da gerçekten küçük. Belki hacim olarak sınıf ortalamalarındadır ama basık ve uzunlamasına olduğu için kullanışsız bir bagajı var.

Hani bir çok araçtan daha iyidir elbette 508 ancak o kadar parayı haketmediği görüşündeyim.

Başka aklına takılan bir şey olursa cevaplayabilirim.

Nan bi daa okudum da otoexper gibi yazmışım he!:rm:

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet süper yorumlar, iyi oldu. A5 bildiğimiz audi demi?

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: turker;448286
Evet süper yorumlar, iyi oldu. A5 bildiğimiz audi demi?
Evet...

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
He bi de A5 kullanıyon yani :mng: işe bak, autoshow'da mıydı senin iş :fiuv:

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
a5 gerçekten güzel bende bağeniyorum yorum için teşekküreler güzel yorum olmuş kitap gibi

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uğur abi mükemmel bir yazıydı :ok: Bence forumca bir tvyle anlaşıp oto moto test edelim :++:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: turker;448316
...autoshow'da mıydı senin iş :fiuv:
Yok ya! Dijital baskılı dekor kağıdı üretimi.:kiki:
Alıntı yapılan: alperen;448380
Uğur abi mükemmel bir yazıydı :ok: Bence forumca bir tvyle anlaşıp oto moto test edelim :++:
Ama test için arabayı bir hafta sürmem gerekiyor. Yoksa konsantre olamıyorum.
Alıntı yapılan: turker;448316
He bi de A5 kullanıyon yani :mng:...
A5' i teslim aldık, ertesi sabah bankaya gittim. marşa basamam on dakikayı buldu. Anahtar var ama o bildiğimiz klasik anahtar dişi yok. Anahtarsız çalıştırma da bulamıyom. Sonra anahtarı komple içine soktuğumuz bir yarık :D buldum. Anahtarı bastur kontağı açıyor. Frene basıp tekrar bas marşa basıyor. Neyse yola çıkıp yaklaşık 300m. sonraki ışıklarda durdum ve motor stop etti. "Daha ikinci günü bile olamdan bozuldu" dedim kendi kendime sonra telefonumu cebimden çıkartmak için freni az bir şey gevşettim ve tekrar marşa bastı. Sonra ayıldım ki start-stop özelliği varmış totoşta.:D

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Birşey sorcam. Bugün Çekmeköy'de makyajlı kasa içi bej rengi bir fabia I gördüm. 4 disk fren fln vardı. Birde 16v logosu bizde siyah, onda kırmızıydı. 101 bg olabilirmi acaba? Xenon mercek fln yoktu. İçinide öyle detaylı incelemedim. Türkiye'ye hiç makyajlı kasa elegance geldi mi? :hmm:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alperen;448477
Birşey sorcam. Bugün Çekmeköy'de makyajlı kasa içi bej rengi bir fabia I gördüm. 4 disk fren fln vardı. Birde 16v logosu bizde siyah, onda kırmızıydı. 101 bg olabilirmi acaba? Xenon mercek fln yoktu. İçinide öyle detaylı incelemedim. Türkiye'ye hiç makyajlı kasa elegance geldi mi? :hmm:

tam olarak neredeydi ben göremedim de
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle