škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Genel Sohbet / Hızlı Soru-Cevap

HasanK · 2410 · 1039249

0 Üye ve 12 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: anarche;449474
Mobil Super 2000 X1 10W-40  42TL

BURADAN

Fiyat gayet iyiymiş.

Ben bugün yağ değiştirdim. Castrol Edge 5-30 patlattık (4 litre) iyisi olsun dedik. Yağ değişti, yağ ve hava filtreleri değişti, antifriz kontrol edildi. Toplam 130 tl'ye mal oldu 10 bin bakımı.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun zamandır arabanın ön tarafından saat sesi tarzında çıt çıt çıt sesi geliyordu babamda sürekli ses sisteminden deyip duruyordu.En son geçen gün tak etti bayağı bi sağı solu kurcaladım ve kaynağını buldum.Meğersem OGS cihazından geliyormuş :)

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen 12 yıllık hort görmüştüm burada.Eğer bende böyle bi hort yaparsam iş başvurusunda cv ye bile eklerim.
--ingilizce biliyor
--çizim programları biliyor
--dh de 12 yıllık hortu var
:D
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı anarche

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni konu açmak istemedim belki birilerine yardımcı olur.

Mobil 1 10-40 = 42TL

4 adet Bosch 3 tırnak buji
Arka silecek
Hava Filtresi
Polen Filtresi
Yağ Filtresi
Toplam : 70TL

İşçilik : 40TL (Cihaza bağlanıp boğaz kelebeği ayarlandı)
Yer : İstanbul Bostancı

Toplam 152 TL

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: anarche;450411

Arka silecek
Hava Filtresi
Polen Filtresi
Yağ Filtresi

OEM ya da orijinal koymamışlardır bu fiyata, parça fiyatı acayip ucuz

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba, şöyle bir sorum olacak.

Aracın kapıları kilitli iken kumandadan kapıları açtığımda belli bir süre aracı çalıştırmazsam kapılar otomatik kilitleniyor. Bu durum normal ama kapılardan birisi açık olduğunda da kapılar yine kilitleniyor. Bu durum normal mi?

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: palandoken;450426

Aracın kapıları kilitli iken kumandadan kapıları açtığımda belli bir süre aracı çalıştırmazsam kapılar otomatik kilitleniyor. Bu durum normal ama kapılardan birisi açık olduğunda da kapılar yine kilitleniyor. Bu durum normal mi?

Normal değil, kapılardan birini açtın mı kilitlememesi lazım. Bir gün içeride bir şey ya da biri kilitli kalabilir

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;450430
Normal değil, kapılardan birini açtın mı kilitlememesi lazım. Bir gün içeride bir şey ya da biri kilitli kalabilir

Peki İrfan Hocam sorun ne olabilir? Nasıl düzelir? Ben en çok anahtarın içeride kalmasından korkuyorum.

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: palandoken;450433
Peki İrfan Hocam sorun ne olabilir? Nasıl düzelir? Ben en çok anahtarın içeride kalmasından korkuyorum.

İlk aklıma konfor beyninde bir sorun olacağı geliyor, belki resetlenmesi sorunu çözebilir, eğer mekanik bir sorun yok ise...

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: palandoken;450433

kapılar açılınca tavan lambaları yanıyor mu?
her kapı için ayrı ayrı deneyin bence...
kapıların açıldığını anlamıyor araç. kilit kısmında yada menteşede olan parçada oksitlenme kaynaklı iletkenliği yitirme olabilir...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: palandoken;450426

Arkadaşında dediği gibi tavan lambasını kapılar açılınca yanar moda getirin daha sonra tüm kapıları tek tek açıp kapayarak tavan lambasını kontrol edin eğer kapıyı açtığınızda ışık yanmıyorsa o kapının switchi arızalıdır.Tamir olunca düzelir.Eğer tüm kapıları açıp kapattıktan sonra sorun yoksa o özelliği tekrar programlatmak gerekir :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: anarche;450411
Yeni konu açmak istemedim belki birilerine yardımcı olur.

Mobil 1 10-40 = 42TL

Arka silecek
Hava Filtresi
Polen Filtresi
Yağ Filtresi

İşçilik : 40TL (Cihaza bağlanıp boğaz kelebeği ayarlandı)
Yer : İstanbul Bostancı

Toplam 152 TL
bujı hariç yağ mobil 0/30 4 lt toplamda 230 tl verdim geçen ay.sizin parçalar orjınalmi acaba eminmisiniz?filtreler gözümün önünde değişti yağ hakeza üzerlerinde skoda ve grup logoları vardı.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı anarche

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;450448
bujı hariç yağ mobil 0/30 4 lt toplamda 230 tl verdim geçen ay.sizin parçalar orjınalmi acaba eminmisiniz?filtreler gözümün önünde değişti yağ hakeza üzerlerinde skoda ve grup logoları vardı.

Bütün parçaları kendim aldım, yağ ve buji dışında ki ürünlerin orjinalliği konusunda ki endişelerinize katılıyorum. Filtrelerimi (yakıt filtresi hariç) 10.000KM aralık ile değiştiriyorum (bütün silecekler ve polen filtresi mevsim dönüşlerinde) şimdilik bir sıkıntı çıkmadı.

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertan_c;450436
kapılar açılınca tavan lambaları yanıyor mu?
her kapı için ayrı ayrı deneyin bence...
kapıların açıldığını anlamıyor araç. kilit kısmında yada menteşede olan parçada oksitlenme kaynaklı iletkenliği yitirme olabilir...

Alıntı yapılan: kadir_;450438
Arkadaşında dediği gibi tavan lambasını kapılar açılınca yanar moda getirin daha sonra tüm kapıları tek tek açıp kapayarak tavan lambasını kontrol edin eğer kapıyı açtığınızda ışık yanmıyorsa o kapının switchi arızalıdır.Tamir olunca düzelir.Eğer tüm kapıları açıp kapattıktan sonra sorun yoksa o özelliği tekrar programlatmak gerekir :)

Kapılar açıkken kilitlenme olayı sadece arka kapılar açıkken oluyor. Ön kapılar açıkken kilitlemiyor.
Tavan lambası ön kapılar açıldığında yanıyor ancak arka kapılar açıldığında yanmıyor. Kapı switcleri resimlerde daire içine aldığım yer midir?