škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Genel Sohbet / Hızlı Soru-Cevap

HasanK · 2410 · 1057122

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gezinti genelde ön takımdan olur. Rotçu bakarsa neden olduğunu hemen anlar.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün gazlarken dikizden arkamdaki arabaya bakayım dedim, demez olaydım.Benim araba nasıl kara duman atıyormuş haberim yok.Dumandan arkadaki arabayı göremedim, o derece bir kara duman attı:D Yazılımlı halini düşünemedim..

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni konu açma gereği duymadım. Fabia'ların symphony teybi internetten indirdiğimiz müzikleri açıyor dimi?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kafama takılan bir soru var fren pedalının ilk 2-3 cm de yumuşak olması (gaz pedalı kadar) daha sonra aşağıya doğru sertleşmesi normal mi? Arkadaşımın 2001 fabiasında fren pedalı hepsert bir şekilde aynı şekilde kuzenimin jettasıda öyle.Fren sistemleri farklıda mı böyle yoksa bende mi sıkıntı var? Bir arkadaşım seninki hava destekli fren dedi beni mi kandırdı bilemiyorum :D Hızlı bas çek yapınca pedal foss fosss diye ötüyor birazda hak verdim yani :D :D

Birde arkadaşımın 2001 fabiasının debriyajı aşırı hissiz ve yumuşak bu diğer fabialarda da aynı mı merak etti? Gaz pedalı gibi gidip geliyor pedal tuhafıma gitti :D

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fren pedalı diplere doğru sertleşir, normaldir. Fakat komple sert veya komple yumuşak olması dozlama problemi yapar, ha alışırsın kullanırsın ama başka arabada dozlama yapamazsın bu seferde:D
Fabia'larda hidrolik debriyaj var,varlığı yokluğu bir gibidir:D

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim fabianın fren pedalıda kademeli bir şekilde sertleşiyor.Mesela kuzenimin focus2sinde fren çok sert.Azcık basıyorum ama araba zamk diye duruyor kemer tutuyor falan:D Keza passatınki de aksine yumuşak.Fabiaya alıştığımda passatla hep durma problemi yaşıyorum.Her arabanın karakteri farklı.Ama benim sevdiğim kademeli bir şekilde duran.Zira çok sert olunca frenle oynayamıyorsun.sürüş zevkini törpülüyor.

Çevrimdışı etms

• Platonik ST Üyesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;466086
Benim fabianın fren pedalıda kademeli bir şekilde sertleşiyor.Mesela kuzenimin focus2sinde fren çok sert.Azcık basıyorum ama araba zamk diye duruyor kemer tutuyor falan:D Keza passatınki de aksine yumuşak.Fabiaya alıştığımda passatla hep durma problemi yaşıyorum.Her arabanın karakteri farklı.Ama benim sevdiğim kademeli bir şekilde duran.Zira çok sert olunca frenle oynayamıyorsun.sürüş zevkini törpülüyor.

Caddy'de de aynı şekilde, yumuşak fren pedalı. Bazen durmayacak gibi hissettiriyor hatta bundan dolayı. Yoğun trafikte iyice yumuşayıp, neredeyse en aşağı kadar düşüyor frene sadece dokunduğum için. Birkaç kez bas-bırak yapınca kendine geliyor. :) Sadece kendi aracımı kullanınca bu sorun olmuyor elbette. Ama gün içinde şirket arabaları arasında gezinince çok hissiz geliyor.
Durma ve frenleme konusunda en ufak problem yok, sadece hissi kötü..

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cruze da pedal bildiğin piste girmiş hidrolik kaynamış pedalın yarısı süngere dönmüş vaziyette :) yarısı sadece hava pıstan başka ses yok :) ama ilginçtir geri kalan yarısı tutuyo tutmada sıkıntısı yok

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;466065
Fren pedalı diplere doğru sertleşir, normaldir. Fakat komple sert veya komple yumuşak olması dozlama problemi yapar, ha alışırsın kullanırsın ama başka arabada dozlama yapamazsın bu seferde:D
Fabia'larda hidrolik debriyaj var,varlığı yokluğu bir gibidir:D

Aynen fabia bi değişik geldi peder hep sert en alt noktadaki sertlik ile ilk bastığın arasında pek far yok kuzenimin 2008 jettasıda öyle acaba bende mi bi sorun var diye şüphe ettim:D

Peki fabianın debriyajı gaz pedelı kadar yumuşak olması normal mi? Çok sinirime dokunuyor 3-4 kere kullandım 1-2 kere kaza yapıyordum az kalsın stop falan ettirdim çok dengesiz bi debriyajı var arkadaşımda şikayetçi..

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kadir_;466096
...fabianın debriyajı gaz pedelı kadar yumuşak olması normal mi? Çok sinirime dokunuyor 3-4 kere kullandım 1-2 kere kaza yapıyordum az kalsın stop falan ettirdim çok dengesiz bi debriyajı var arkadaşımda şikayetçi..
Baskı-balata istiyor olabilir.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;466096
Aynen fabia bi değişik geldi peder hep sert en alt noktadaki sertlik ile ilk bastığın arasında pek far yok kuzenimin 2008 jettasıda öyle acaba bende mi bi sorun var diye şüphe ettim:D

Peki fabianın debriyajı gaz pedelı kadar yumuşak olması normal mi? Çok sinirime dokunuyor 3-4 kere kullandım 1-2 kere kaza yapıyordum az kalsın stop falan ettirdim çok dengesiz bi debriyajı var arkadaşımda şikayetçi..

Valla Kadirim fren pedalı doğru dozlama için yumuşaktan serte doğru gitmeli,ne tamamen sert ne de tamamen yumuşak olmalı.
Fabia'nın tüm pedal grubu en konforlu ve kontrolü en başarılı gruptur, Alman disiplininin başarılı bir örneğidir. Sizin arabalardaki durumu görmeden birşey diyemiyorum tabi ama pedal ne sakız gibi ezilmeli ne de kütük gibi olmalı. Fabia'nın debriyaj yumuşaktır dediğim gibi. Mesela bende Hyundai'ın frenlerinden nefret ederim, sakız gibi eziliyor histen eser yok :D keza Ford'unda pek hoşlanmam, anatomiside bi tuhaf. VW grup bu konuda çok iyi gerçekten.

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Beyler direksiyon düz konumdayken frene basınca hafif sağa ya da sola doğru dönüyor neden olabilir ? rot ayarımı bozuk ?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün arkadaşın fabiasının aydınlatmasını değiştirdik.Komple iç aydınlatmayı kafamıza göre renklendirdik güzel oldu ama 200 tl ye patladı :D

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: kadir_;466553
Bugün arkadaşın fabiasının aydınlatmasını değiştirdik.Komple iç aydınlatmayı kafamıza göre renklendirdik güzel oldu ama 200 tl ye patladı :D

valla süper olmuş değer, ama merak ettim nasıl 200 tuttuğunu.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;466554
valla süper olmuş değer, ama merak ettim nasıl 200 tuttuğunu.

Cam açma düğmeleri,far anahtarı,klima düğmeleri vs yeşile dair ne varsa değiştirdik abi sök tak fazla olduğundan işçilik biraz fazla tuttu :)