škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Genel Sohbet / Hızlı Soru-Cevap

HasanK · 2410 · 1039154

0 Üye ve 15 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ugur A.

• Ziyaretçi
@DDŞ(Telefondan alıntı zor oluyo ya:D)
Sana eldiven vermemişlerse gidip gene de elini o kalıba sokarmısın?
Yasal limit 50km/s ise temkinli git, 35-40km/s ile git.
Memleketin durumu ortada, temkini elden bırakmamak lazım.:wnk:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;472307
Dün akşam beledeyenin meşhur yol sulamaları! yüzünden kaza yaptım.2 şeritli duble yolda eğimli viraj kısmında çimenleri suluyoruz diye arkadaşlar yoluda sulamış benimde biraz hızım vardı su arabayı birden kaptı baktım duvara doğru gidiyorum kontra ver fren yap derken önce sağ tarafa savruldum daha sonra toparladım frene asıldım ama kurtaramadım karşı şeride geçip su kanalına düştüm anca durabildim.Allah korudu resmen yoksa duvarda fotokopim çıkabailirdi..

Çok şükür bende de arabada da sıkıntı yok en son su kanalına düşerken altı vurmuştu o da şasiye denk gelmiş şimdilik ucuz atlattım ama bu belediyeden şikayetçi olacağım bu yol sulama işine bir an önce çözüm bulmaları lazım..

Geçmiş olsun Kadirim :( aman dikkat diyeyim, o çiçek börtü böcek sulama işi ayrı sakattır, geçen uyarı ışıklarını yakmadan sulama yapıyorlardı gece TEM'de.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kadir'in kazayla alkasız olacak ama ifrit olduğum bir diğer saçmasapan uygulama şu kaldırım ya da yol kenarı temizleme araçları. İşlek yerlerde tek şerit zaten otopark olmuş güzel ülkemde, haybeye toz kaldırıp trafik klitliyor. Bir de bunu işe gidiş ve işten geliş saatlerinde ana arterlerde yapıyorlar. Zaten sıkışık olan trafik iyice sıkışıyor. Bu araçlarla sol şeritten hızlı bir şekilde giderken viraj içinde karşılaşma olasılığınız var ki direkt kaza sebebi. Zaten çoğunun arkasındaki ışıklı uyarı lambası bozuk olur...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ugur A.;472550
@DDŞ(Telefondan alıntı zor oluyo ya:D)
Sana eldiven vermemişlerse gidip gene de elini o kalıba sokarmısın?
Yasal limit 50km/s ise temkinli git, 35-40km/s ile git.
Memleketin durumu ortada, temkini elden bırakmamak lazım.:wnk:

Abi tapatalk kullan gayet rahat valla sekil 1-a

Abi ekmek parasi adam gunde bir dunya ayni isi yapicak is bekleniyo adamdan.

Gunde bir dunya araba kullaniyorsun biyerlere yetisiyorsun illaki hepimiz hiz yapiyoruz ;)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun Kadir.  Aman ha dikkat et. Sende bişey yok buna şükür..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: enoktakenokta;472593
...kaldırım ya da yol kenarı temizleme araçları... ...bunu işe gidiş ve işten geliş saatlerinde ana arterlerde yapıyorlar...
E tenha saatlerde yaparlarsa kimse görmez ki. Gözüne gözüne sokacaklar ya illaki.

Alıntı yapılan: DDŞ!;472599
Abi tapatalk kullan gayet rahat valla sekil 1-a
Öyle yapıyorum zaten ama bazan üşeniyom. :D
Alıntı yapılan: DDŞ!;472599
Abi ekmek parasi adam gunde bir dunya ayni isi yapicak is bekleniyo adamdan.

Gunde bir dunya araba kullaniyorsun biyerlere yetisiyorsun illaki hepimiz hiz yapiyoruz ;)
Acele bir sürü işe gidiyorum. Hiç de acele etmem, gereksiz yere hız yapmam. Kimse madalya takmayacak sonuçta, üstelik kaza yapsam benden kötüsü olmaz. Temkini hiç bir zaman elden bırakmayın a dostlar.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: veracocha;472456
Bu kaçıncı kazanız sizin ? bayağı bir dikkatsiz ve hızlı kullanıyorsunuz herhalde ? geçenlerde de bir kaza yapmıştınız yanlış hatırlamıyorsam ? Aman dikkatli olun

Benim ilk kazam geçen yazdığım kazada da kırmızı ışıkta bize arkadan vurmuşlardı bizden kaynaklı bir durum değil.

O akşam biraz stresliydim benimde dikkatsizliğime geldi her zaman geçtiğim yol gözüm kapalı giderim ama ilk defa orada sulama vardı beklemiyordum hızımda 100 civarı olunca viraj çıkışında toparlayamadım.Bu arada yol bölünmüş otoban ş.içi yolu falan değil.Riva yolunu biliyorsanız o tarzda bir yol.

Bu gün lifte kaldırıp baktım karteri yalamış traversi hafiften tıraşlamış çok şükür birşey yok.

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Peugeot 508 hakkında yorumlarınızı alabilir miyim :) Skoda Superb'den sonra nasıl olur

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gürcistan'dan araba getirme hakkında bilgisi olanlar var mı acaba?6 ayda bir giriş çıkış var sanırım onun dışanda başka bir prosedür pasaport falan gerekiyor mu?

Bi m3'de ben getireyim diyorum:D

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
6 ayda bir giriş çıkış olayı yok. 6 ay Türkiye de 6 ay Gürcistan da durması gerekiyor aracın. Ancak Gürcistan da tanıdığınız biri varsa hibe yoluyla aracı size verirse o zaman giriş çıkış yapılmasına gerek kalmıyor.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;472809
Gürcistan'dan araba getirme hakkında bilgisi olanlar var mı acaba?6 ayda bir giriş çıkış var sanırım onun dışanda başka bir prosedür pasaport falan gerekiyor mu?

Bi m3'de ben getireyim diyorum:D

Dgn-069 :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurdemirel;472810
6 ayda bir giriş çıkış olayı yok. 6 ay Türkiye de 6 ay Gürcistan da durması gerekiyor aracın. Ancak Gürcistan da tanıdığınız biri varsa hibe yoluyla aracı size verirse o zaman giriş çıkış yapılmasına gerek kalmıyor.

Valla gürcistanda tanıdık var ama pek güvenemiyorum.6ay sonra aracı başka birine devredince dışarı çıkarmaya gerek yok diyorlar?Bakalım biraz daha araştırayım.Detayı epeyi çok.

Alıntı yapılan: Esariipek;472813
Dgn-069 :)

15bin dolara tertemiz e92 330 buldum:D Vallaha bedava ya :D 35bin dolara falan 730d veriyorlar.Değişik bir ülke:D

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Vergi sistemi diye bir şey yok ki adamlarda :D Burada mazot 4,45 TL orada 2,07 Lari. Türk parasına çevirince 2,67 TL falan ediyor :D

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurdemirel;472795
Peugeot 508 hakkında yorumlarınızı alabilir miyim :) Skoda Superb'den sonra nasıl olur

Hayal kirikligi olur :)

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim en büyük korkum 2. elde satarken fiyatının çok düşmesi olur. Otomatik vitesinin kötü olması ve süspansiyonlarının sesli çalışıyor olması da cabası :D