škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Genel Sohbet / Hızlı Soru-Cevap

HasanK · 2410 · 1039409

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;553371
Günün sorusu ;

AVM otoparkında park eden arabanın yanına yanaşırken kapının açılmasıyla,  açılan kapıya arabanın ön tarafıyla çarparması halinde suç durumu nasıl olur?
A) Çarpan kusurlu (%100)
B) Kapıyı açan kusurlu (%100)
C) Her ikisi kusurlu (%50-50)

Duruma göre kapının vurduğu araba çizgiyi ihlal edip özürlü parkı yaptıysa kapıyı daha sert vurmak lazım. Yok öteki türlüyse inip vuranı güzel kalaylamak lazım :)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;553374
Duruma göre kapının vurduğu araba çizgiyi ihlal edip özürlü parkı yaptıysa kapıyı daha sert vurmak lazım. Yok öteki türlüyse inip vuranı güzel kalaylamak lazım :)
Durum çizgi vb. Gözetmeden ne olur?

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;553375

Abi ozman %50 derdim. Hakiki şoför onu düşünebilmeli. Yolcu da bakıp açmalı en azından o aracın şoförü dikkatli in demeli

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Bence kapıyı açan suçlu. Aksi takdirde her kapısı değişme ihtiyacı içindeki araç sahibi rahatlıkla karşı tarafa kilitler.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yorumları alalım,  sonra doğru cevabı da paylaşırız..

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Günün sorusu ;

AVM otoparkında park eden arabanın yanına yanaşırken kapının açılmasıyla,  açılan kapıya arabanın ön tarafıyla çarparması halinde suç durumu nasıl olur?
A) Çarpan kusurlu (%100)
İkiside araç içinde şöför mahallinde, hareket halinde veya durmuş farketmez. Bence ikiside suçlu.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com

Disaridan gelen araba iceride insan olup kapiyi acacagini tahmin edemeyebilir. Ama arac icindeki kisi disarida yaklasan araci gorme sansina sahiptir... Dolayisiyla tahminim B şıkkı :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ağzı laf yapan ve tutanağa doğru kelimeleri yazan her zaman haklıdır:)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;553437

Bakınız bir av [emoji23]

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynısını Favorit ile yapmıştım. Kapıyı yakalayamadım ve yandan geçen Subaru kapıya diklemesine vurup alt köşesini yamultmuştu. Tutanak tuttuk ama ZTS yaptırırken hasarsızlık indirimimi bozulmamıştı. O nedenle ne olduğunu bilmiyorum ancak arabadan inmek karşıdan karşıya geçmek gibidir ve sağa sola bakmayı gerektirir. Bakmadan kapıyı açan hele ki sol kapıyı açan hatalıdır bence.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Günün sorusu ;

A) Çarpan kusurlu (%100)

Alıntı yapılan: Esariipek;553374

Alıntı yapılan: Esariipek;553376
Abi ozman %50 derdim. Hakiki şoför onu düşünebilmeli. Yolcu da bakıp açmalı en azından o aracın şoförü dikkatli in demeli

Alıntı yapılan: enoktakenokta;553379
Bence kapıyı açan suçlu. Aksi takdirde her kapısı değişme ihtiyacı içindeki araç sahibi rahatlıkla karşı tarafa kilitler.

Alıntı yapılan: mcb951;553386
İkiside araç içinde şöför mahallinde, hareket halinde veya durmuş farketmez. Bence ikiside suçlu.

Alıntı yapılan: turker;553414
Disaridan gelen araba iceride insan olup kapiyi acacagini tahmin edemeyebilir. Ama arac icindeki kisi disarida yaklasan araci gorme sansina sahiptir... Dolayisiyla tahminim B şıkkı :)

Alıntı yapılan: dgn;553437

Alıntı yapılan: Esariipek;553481
Bakınız bir av [emoji23]

Alıntı yapılan: Uğur Akar;553552
Aynısını Favorit ile yapmıştım. Kapıyı yakalayamadım ve yandan geçen Subaru kapıya diklemesine vurup alt köşesini yamultmuştu. Tutanak tuttuk ama ZTS yaptırırken hasarsızlık indirimimi bozulmamıştı. O nedenle ne olduğunu bilmiyorum ancak arabadan inmek karşıdan karşıya geçmek gibidir ve sağa sola bakmayı gerektirir. Bakmadan kapıyı açan hele ki sol kapıyı açan hatalıdır bence.
Çoğunlukla doğru cevap geldi.  Kapıyı kontrol etmeden açtığı için kapıyı açan %100 kusurlu..

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;553568
Çoğunlukla doğru cevap geldi.  Kapıyı kontrol etmeden açtığı için kapıyı açan %100 kusurlu..

Hayırdır hocam başınıza gelmedi inşallah böyle bişey

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yolun kenarinda durup asagi inmek icin arkasina bakmadan kapiyi sonuna kadar acan arkadaslara hep sifir geciyorum hatta ezicek gibi geciyorum. Adam olsunlar az. Vurursam da vururum yapicak bisey yok akilli olaydi :D

Hatta ve hatta geceb benzinlikte dallamanin biri ben yanindan gecerken arka camurluguma kapiyi vurdu. Durdum. Indim. Arabaya baktim adama baktim. Adam beni gorunce bi pisti. Pardon da demedi. Aptal aptal suratima bakti. Bende guzel guzel suratina bakmak suretiyle dumduz kufrettim kendisine. Bi yutkundu. Kizardi bozardi. Ama hak etti mi? Kesinlikle...
« Son Düzenleme: 12 Ocak 2016, 19:14:22 Gönderen: DDŞ »

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;553629
Hayırdır hocam başınıza gelmedi inşallah böyle bişey
Bacanağım kapıya çarptı. Far kırık,  kaput ucu boyanacak..

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Son dakika golü bugün sıfır 2015 golf aldık.Ankara'nın son golfünü ben aldım:)

2015 tdı dsg comfort+bluetooth şeklinde, dostdrive indiriminden de son anda yararlandık yüzde7 indirim ile.