škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Genel Sohbet / Hızlı Soru-Cevap

HasanK · 2410 · 1058270

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı KA®ANLIK

• ST Manager
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.techopel.com
Alıntı yapılan: barbaros61;328320
benim düşüncemde konuların en azından hemen silinmemesi , diğer üyelirinde ortaki sucu görmesi ve akıllarında bir soru işareti kalmaması yönünde .şimdi örnek vereyim köksal a ben aynı şekillde hoşgeldin konusu açsam banlanacakmıyım ?

Kimse Hoşgeldin konusu açtı diye ban'lanmadı ki? Bunu nerden çıkarıyorsunuz ?

Çevrimdışı Detaycı

• Detailer
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Maalesef net ortamı böyle bir şey, sizin yazdığınızdaki anlam, karşınızdaki okurkenki anlamla başka olabiliyor. Gidenlere ben de üzüldüm açıkçası. Gergin bir gün geçti doğrudur. Yalnız ben de ismini vermeyeceğim bir kaç sitede yöneticilik yaptım. Bu tür olayları sanki sadece bu forumda oluyormuş gibi aksettirmeyelim. Her türlü net ortamında olan olaylar bunlar.

Sağlık olsun diyelim.

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: KA®ANLIK;328330
Kimse Hoşgeldin konusu açtı diye ban'lanmadı ki? Bunu nerden çıkarıyorsunuz ?
adama söylenen laf zoruna gitti azarlandı gibi  oldu oda    bıraktı forumu  . benim ve birçok arkadasın gözündede banlandı gibi oldu
gelin hep beraber arkadaslarımızı geri çağıralım bu stresli hava da gitsin

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:+1: yürekten katılıyorum. Arkadaş zor kazanılıyor ama çabuk kaybediliyor.

Çevrimdışı KA®ANLIK

• ST Manager
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: barbaros61;328341
adama söylenen laf zoruna gitti azarlandı gibi  oldu oda    bıraktı forumu  . benim ve birçok arkadasın gözündede banlandı gibi oldu
gelin hep beraber arkadaslarımızı geri çağıralım bu stresli hava da gitsin

kimsenin kimseyi azarlaması gibi bir durum söz konusu değil...
Ceza almış biri geri döndü diye ona başlık açmak; "sana yapılan muamele hiç hoş değildi" diyerek forum yöneticilerini zan altında bırakıp, hem muhalif tutum sergilemek hem de yönetici kararlarını bir anlamda tartışmaya açmak (ki  hangi muamelenin, neden yapıldığını bilmiyor bu arada...) başlı başına birden fazla forum kuralında "uzaklaştırma" sebebi iken, biz tüm bu tutumları alttan aldık...

Forumu bırakması kendi kararıdır. Kimseyi zorla tutamayız. Forumu bırakma kararı almış biri zaten kendi muhasebesini yapmıştır. Bu forumdan daha birşey beklemediği veya kendi beklentilerine cevap vermediğinden üyeliğini iptal ettirmiştir.

Bu gayette normal. Olabilir.
Saygı ile karşılamak lazım...

Çevrimdışı SekoLive

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
engin aksam 6ya kadar forumdaydm o konuya benden sonra bişi yazıldıysa bilemiyorm ama o süreye kadar ali baba öyle bişi yazmamıştı .

diğer silinenler kim gidenler kim bilmiyorum ama ali baba hem yaşı hem hep olumlu tavırlarından dolayı bence bi istisnai durum gösterilebilirdi.

yazdıklarımda art niyetli anlasılmasın diğer arkadaş neden banlandı onu bile bilmem hatta bu  forumda kavga vari tartısmalar görmedim desem yeridir. tamamen piknik havasında insanlar bişiler okuyp paylasım yapıp birbirine yol gösterici olur pozisyondalar bununda bozlumasını hiç istemem.

Çevrimdışı ahmedb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
"biz bir aileyiz" deniliyorsa, kendini buradan hissedenleri gitseler bile çağırmak...
unutmak...büyütmemek lazım...ama...
bir de dışarı atılacak kişiye bir söz hakkı vermek, ceza almasını gerektirecek hareketlerini basitce dile getirmek lazım diye düşünüyorum
hiç söz hakkı olmaması foruma bir parça da olsa emeği geçenlere haksızlık oluyor....
çok forumlarda dolaşmam ama burada bir seviye var,
adap böyle olmalı diye düşünüyorum

"Her ne ki elde yok ihtiyaçta vardır..
."

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: SekoLive;328364
diğer arkadaş neden banlandı onu bile bilmem .

Forumda banlanan kimse yok ki, bu yazım bile yanlış anlaşılmalara yol açıyor, kendi isteğiyle üyeliği silinme durumu var. İkisi çok farklı şeyler

Çevrimdışı KA®ANLIK

• ST Manager
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SekoLive;328364
diğer silinenler kim gidenler kim bilmiyorum ama ali baba hem yaşı hem hep olumlu tavırlarından dolayı bence bi istisnai durum gösterilebilirdi.

yazdıklarımda art niyetli anlasılmasın diğer arkadaş neden banlandı onu bile bilmem hatta bu  forumda kavga vari tartısmalar görmedim desem yeridir. tamamen piknik havasında insanlar bişiler okuyp paylasım yapıp birbirine yol gösterici olur pozisyondalar bununda bozlumasını hiç istemem.

biz zaten kimseye bir yaptırım uygulamadık ki ? Neye istisnai bir durum göstereceğiz ?

Kişiler kendi istekleri ile ayrılmak istediler... Bizim burada yapabileceğimiz birşey yok.

diğer konularda aynı fikirdeyiz Serkan.

Çevrimdışı ahmedb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yukarıda genel geçer olabilecek kaygılarımı yazdım...yoksa daha önce de bazı tatsızlıklar olmuştu...içini bilmediğimden karışmam..

"Her ne ki elde yok ihtiyaçta vardır..
."

Çevrimdışı SekoLive

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;328369
Forumda banlanan kimse yok ki, bu yazım bile yanlış anlaşılmalara yol açıyor, kendi isteğiyle üyeliği silinme durumu var. İkisi çok farklı şeyler
irfan abi yanlıs anlasmalara yol açıyorsa ben editliyim orayı gerginlikde tuz biber olmayayım
benim sölemek istediğim vulf diye bi arkadaşa konu açmıstı ali abi, ben o arkadaş neden banlandı onu bile bilmem diye yazdım. eğer o arkadaş kendi isteğiyle banlandıysa böyle bi hak varsa bilmiyorum abi. ama adamın üstü çiziliyken ben forumda görmüştüm.

engin teşekkür ederim yazın için, anlık sinirle insanlar silin beni gitsin diye yazabiliyo biliyorsn biraz istisnai davranılsaydı demek istemiştim.

eğer bu yazıyı ali baba okuyabiliyorsa foruma geri dönmesini rica ediyorum ben kendi adıma. büyük küsüp gitmez :)

Çevrimdışı KA®ANLIK

• ST Manager
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SekoLive;328374

engin teşekkür ederim yazın için, anlık sinirle insanlar silin beni gitsin diye yazabiliyo biliyorsn biraz istisnai davranılsaydı demek istemiştim.

Serkan inan onun için de bekledik (:

hatta başka bir arkadaş 2. kez "görülmedi herhalde yazdığım silinmesini talep ediyorum" dedi, ondan sonra işleme aldık...

Sende takdir edersin ki, biri karşında bu şekilde inatla bir istekte bulunuyorsa, bizim ona yapma etme dememiz biraz abesle iştigal kaçar...

Dediğim gibi,
bizler zaten yaptırım uygulamadık, uygulamamak için hoşgörülü de davrandık.
Kendi tercihleri ve isteklerini uygulamak zorundayız ama.

daha fazla konuşulup, onların gıyabında yazışıyor gibi olmayalım bence.
bunlar bu ortamlarda olan gayet doğal şeyler...

hayat ve forum devam ediyor... (:

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ali abi ve diğer arkadaşları tekrar üye olup aramıza dönmelerini yürekten diliyorum.

Çevrimdışı iowa

• Çekirge Çırağı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ali abi ve onun gibilerin aramızdan ayrılmasından son derece mutsuzum. Onun bu foruma tekrar dönmesi için yapabileceğim ne varsa yapacam.
Sınıftaki çocukların karşısında öğretmen:sopa:, buradaki ustaların karşısında ise öğrenciyim...

Çevrimdışı iowa

• Çekirge Çırağı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda Forum'un Araç Bakım Bölümünde tüm yetkilerin sadece irfan hocamda olmasını istiyorum. Bunun sebebi diğer adminleri yoksaymak kesinlikle değildir. Orada admin ve bilgi kaynağı olarak en fazla irfan hocama başvurduğumuzdan bizi diğer adminlere göre daha fazla tanıyan, yazdığım cümlelerde ne demek istediğimizden en çok irfan hocam anlar. Bu sadece benim şahsi görüşüm. Yapılır veya yapılmaz...
Sınıftaki çocukların karşısında öğretmen:sopa:, buradaki ustaların karşısında ise öğrenciyim...