škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Genel Sohbet / Hızlı Soru-Cevap

HasanK · 2410 · 1039083

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: turker;466567
siz sökmediniz yani bu durumda :)

DeğiştirTtik yazacakmış yanlış olmuş.:D

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Malum yeni poloda artık 1.6 tdı yok.1.4 TDI 90hp ile geliyor.Yakında 105hp liğide gelcekmiş manuel olarak.Teknik verileri incelerken bir şey dikkatimi çekti.Bu motorda 3 silindir ve 1422cc yani eski pd 1.4 tdı ile aynı hacimdeler.Acaba eski motoru cr yapıp birazda oynayıp piyasaya sürmesinler?:) Çok merak ettim açıkçası:D Birde neden 1.6yı bıraktılar oda merak konusu.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: dgn;466745
Malum yeni poloda artık 1.6 tdı yok.1.4 TDI 90hp ile geliyor.Yakında 105hp liğide gelcekmiş manuel olarak.Teknik verileri incelerken bir şey dikkatimi çekti.Bu motorda 3 silindir ve 1422cc yani eski pd 1.4 tdı ile aynı hacimdeler.Acaba eski motoru cr yapıp birazda oynayıp piyasaya sürmesinler?:) Çok merak ettim açıkçası:D Birde neden 1.6yı bıraktılar oda merak konusu.

1.4TDI PD' nin aynısı bence.:wnk:

Çevrimdışı Emre Y.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sanırım b6 passatlarda pd ile cr'nnin farkı bir pompa diğeri enjektör sistemıydı yıne aynı şey yapılmış olabılır

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ugur A.;466758

Sitesine de baktım Cr yazıyor.Acaba Doğuş,motor plastik kapağına süngeri iki kat döşeyip,'Bakın işte bu sessiz cr olanlardan' der mi?
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;466765
Sitesine de baktım Cr yazıyor.Acaba Doğuş,motor plastik kapağına süngeri iki kat döşeyip,'Bakın işte bu sessiz cr olanlardan' der mi?

Valla ses sorununu çözmüşlerdir umarım. Yoksa çok tepki alırlar. Birde motor max. Hp yi 3500 devirde veriyor bence alt devirleri canlandirmak için ust devirden feragat etmisler. Pd tabanlı olunca boyle olmus bence.

Alıntı yapılan: Emre Y.;466763
Sanırım b6 passatlarda pd ile cr'nnin farkı bir pompa diğeri enjektör sistemıydı yıne aynı şey yapılmış olabılır

Aynen hocam aynı şey yapılmış bence de, bide vgt turbo bitti gitti.

Alıntı yapılan: Ugur A.;466758

Bana da öyle geliyor abi, zira vw yeni motor yapmayı pek sevmiyor anca kesip biçip düzeltiyor :D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bana 1.8T mi geri verseler.. :D Şaka bir yana bizim 1.8T leride biraz gıdıklayıp piyasaya sürseler ne kadar güzel olurdu..

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni Polo motor konusunda çok büyük hayal kırıklığı oldu zaten. Ben yenisinin geleceğinde ne kadar pahalı olacağını bildiğimden beklemeyip aldım arabamı,cam tavan,sis farı,TDI olarak 46 bin liraya almışken,şimdi aynı seviyedeki makyajlı Polo 60.000 TL olacak. Ama işin güzel tarafı makyajlı Pololarda ESP standart oldu,Hill Holder,Dokunmatik teyp gibi şeyler Comfortline ile sunulacak. Ama yine jant kapağı var,sis farı yok,hatta benim arabanın aksine arka koltuklar katlanmıyormuş sanırım. Üstüne birde benim araba 1.6 4 silindir TDI iken,yeni nesil motor 3 Silindir 1.4 TDI :)
Üstüne bir de 1.2 TSI 105 HP beklenirken 90 hp olarak geldi,tork ise 160 Nm. İyi ki beklememişim diyorum,zaten dışardan hiç beğenmedim makyajı,bütün agresiflik uçtu gitti Polo için..
« Son Düzenleme: 16 Mayıs 2014, 00:12:58 Gönderen: Can »

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vw nin yapacağı makyaj bu kadar olur :) Makyajda yine sınıfta kaldılar :)

O kadar mutluyum ki salak gibi bekleyip bu tipsiz arabayı 10 bin lira fazla verip alacağıma makyajsızını aldığıma :)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;466874
Vw nin yapacağı makyaj bu kadar olur :) Makyajda yine sınıfta kaldılar :)

O kadar mutluyum ki salak gibi bekleyip bu tipsiz arabayı 10 bin lira fazla verip alacağıma makyajsızını aldığıma :)

Hacı bi çelik jant bi sis farı çok ta kötü durmaz be :) bana da hala benm arabanın leona benzememiş farlısı güzel geliyo aslında ne yalan söyliyim :) hem sonradan takılan mercekte iğreti durmaz onda

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dün akşam octiye sağ arkadan birisi patlatmış en sonunda tampon dayanamadı yamulmuş ve tırnakları atmış.Adam sağolsun tutanağa ben vurdum yazmış bakalım haftaya bana iş çıktı :)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;466890
Dün akşam octiye sağ arkadan birisi patlatmış en sonunda tampon dayanamadı yamulmuş ve tırnakları atmış.Adam sağolsun tutanağa ben vurdum yazmış bakalım haftaya bana iş çıktı :)

Geçmiş olsun Kadir:(