škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

araçlarımızdan gelen tıkırtılar, gıcırtılar, takırtılar ve tukurtular

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mekanszkral58

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
benim aracımda var arka amortisörlerden sanırım sıdır amortisör aldım taktırmaya gittim o amaortisörden değil dediler çamurluğun üstünde ki sacdan geliyor dediler arkaya 1 kişi bile binse ses yapıyor ortak şikayet olan varmı ayrıca amortisörü satmaya karar verdim arka çaift monroe marka kutusuyla duruyor hiç kullanmadım

Çevrimdışı sleep_r

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İlginç gelecek ama aracımda sadece 190 km hızda sol taraftan gelen bir çıtırtı başlıyor. 185 de o ses yok. Başlarda deli ediyordu ama alıştım.

Çevrimdışı respectoldr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sanırım her 05' octideki kelebek camlarından gelen ses bende de var.100km hızdan sonra yalıtımdan eser kalmıyor.Biraz araştırdım ve herhangi bi çaresi yokmuş.Yalnızca yetkili servisler camları söküp silikonlayıp tekrar takıyor ve bir süre idare ediyor bu octiyi.Sonra yine aynı tas aynı hamam.Bir de birkaç haftadır sağ tekerlek kısmından ufak bir gıcırtı sesi geliyor ki hala çözebilmiş değilim.Amortisör körükleri çürümüştü ve onları değiştirdim fakat sorunun bu olup olmadığından emin değilim.

Çevrimdışı ogulcanatmaca

• 1.6 TDI ELEGANCE
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bugün sol arka teker civarından tıkırtı sesleri gelmeye başladı sanayide tanıdık bi rot balans ustası var yanına götürdüm beraber bi tur attık ve sesin tekerden geldiğini kesinleştirdik. tekeri söktüğümüzde sol arka amortisör yayının yuvasında iki tane çakıl taşı olduğunu farkettik taşları çıkardık tıkırtılar kesildi aklınızda olsun o bölgeler taş girmesi için gayet müsait ve sesler sinir bozucu olabiliyor
OCTAVİA ELEGANCE 1.6 TDI CR

Çevrimdışı lezgin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 2 ay önce yeti greenline ambition aldım.şu anda 4000 km de.aracımdan fazlasıyla memnunum ama bi problem var. aracımı geri vitese takıp ilerliyorum durmak için frene bastığım gibi arabanın altından ciddi bi ses geliyor.sesi tarif etmem zor ama sanki aracın metal bi yerine çekiçle vuruyorlarmış gibi tok bi ses.bu ses arabayı aldığım ilk günden beri var.servise götürdüm ama tesadüfen orda bi türlü ses gelmedi. bilgi sahibi arkadaşlar yardım ederse çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
sebebi anlaşılamayan seslerin bir özelliği de servise gittiğinizde pasif duruma geçmeleridir.:)
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı lezgin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: archaeologist;392024
sebebi anlaşılamayan seslerin bir özelliği de servise gittiğinizde pasif duruma geçmeleridir.:)

evet serviste defalarca deneme yaptık ses çıkmadı.eve geldim ve arabayı park ederken sen yine geldi.umarım sebebini bilen bi arkadaş çıkar.

Çevrimdışı Muhlis OZTURK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Zemin farkli mi ? Yani sizin bunu denediginiz zemin toprak, servis zemini asfalt veya beton olabilir.

Çevrimdışı lezgin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Muhlis OZTURK;392948
Zemin farkli mi ? Yani sizin bunu denediginiz zemin toprak, servis zemini asfalt veya beton olabilir.

yok hep asfaltta denendi

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
benim sağ kapıdaki küçük hopörlörün olduğu yerden bi tıkırtı geliyor. önceden sadece bozuk asfaltta geliyordu ama şimdilerde pürüzsüz asfaltta da gelmeye başladı. iyicene uyuz olmaya başladım. acaba o hapörlörü sökmemiz mümkün müdür ? illaki sökülür de hani biz yapabilir miyiz ya da servise götürmeden bi döşemeceye ya da kaportacıya söktürsek diyorum.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı mekanszkral58

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
beyler fabia 1 hb aracım var arka koltuğa 2 kişi oturdu mu yaylandığında amortisörden geliyormuş gibi sess geliyor sanayiye götürdüm amortisör değişecek dediler amortisör aldım gittim davlumbaz üstündeki sac dan geliyor dediler daha yaptırmadım bir fikri olan varmı ayrıca amortisörleri satmayı düşünüyorum ilgilenmeyi düünen varsa yardımcı olabilirim

Çevrimdışı evilonthemove

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lezgin;391906
Arkadaşlar 2 ay önce yeti greenline ambition aldım.şu anda 4000 km de.aracımdan fazlasıyla memnunum ama bi problem var. aracımı geri vitese takıp ilerliyorum durmak için frene bastığım gibi arabanın altından ciddi bi ses geliyor.sesi tarif etmem zor ama sanki aracın metal bi yerine çekiçle vuruyorlarmış gibi tok bi ses.bu ses arabayı aldığım ilk günden beri var.servise götürdüm ama tesadüfen orda bi türlü ses gelmedi. bilgi sahibi arkadaşlar yardım ederse çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.
o bahsettiğin ses bendede oluyor.aracım fabia II 2011.bi arkadaşım özellikle sıcak havalarda disklerin aşırı ısınmasından kaynaklı böyle bişey olduğunu,balataların böyle ses yaptığını söyledi.onun aracındada oluyormuş galiba.ne kadar doğru bi tespit bilemiyorum.bunu söyleyen sıradan bi araç kullanıcısı.usta falan değil yani.ben önemsemiyorum.bi sorunda yok

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: archaeologist;394088
benim sağ kapıdaki küçük hopörlörün olduğu yerden bi tıkırtı geliyor. önceden sadece bozuk asfaltta geliyordu ama şimdilerde pürüzsüz asfaltta da gelmeye başladı. iyicene uyuz olmaya başladım. acaba o hapörlörü sökmemiz mümkün müdür ? illaki sökülür de hani biz yapabilir miyiz ya da servise götürmeden bi döşemeceye ya da kaportacıya söktürsek diyorum.

hopörlörünüz yerinden oynamış olabilir. vidaları gevşemiştir.

Alıntı yapılan: mekanszkral58;396269
beyler fabia 1 hb aracım var arka koltuğa 2 kişi oturdu mu yaylandığında amortisörden geliyormuş gibi sess geliyor sanayiye götürdüm amortisör değişecek dediler amortisör aldım gittim davlumbaz üstündeki sac dan geliyor dediler daha yaptırmadım bir fikri olan varmı ayrıca amortisörleri satmayı düşünüyorum ilgilenmeyi düünen varsa yardımcı olabilirim

sizde aynı şekilde amortisörün bagaj kısmından çıkan vidalı parçasını kontrol edin. gevşeme olabilir. veya çamur, toz toprak dolmuşsa zaman zaman o da ses çıkarabiliyor.geçen aylarda eski bir vectra görmüştüm sanayide. adam bagajda ne yük taşımışsa. amortisör bagaj sacını delip çıkmıştı. o kısmı kesip yeni sac kaynatacaklarını söylemişti ustalar.

Çevrimdışı GÖKHAN06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Daha önce bahseden oldu mu bilmiyorum ama plakalık kullananlar muhakkak en azından plakalığın içine plakalarını sabitlesinler (tekerleme gibi oldu :D). Ben görsel amaçlı plakalıkları söktüm ve önceden acayip ses yaptığını anladım :D