škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

araçlarımızdan gelen tıkırtılar, gıcırtılar, takırtılar ve tukurtular

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sama

• Meraklı ST Üyesi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim de hafif tümseklerde ön sol taraftan tıkırtı geliyor.Takoz filan diyorlar.Maliyeti ne olabilir.Yada başka ne olabilir.

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: GÖKHAN06;398058
Daha önce bahseden oldu mu bilmiyorum ama plakalık kullananlar muhakkak en azından plakalığın içine plakalarını sabitlesinler (tekerleme gibi oldu :D). Ben görsel amaçlı plakalıkları söktüm ve önceden acayip ses yaptığını anladım :D

ben plakalığı sökerek sorunu kökünden hallettim.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı berhan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2008 roomster sağ arka kapı civatalarının orada bi ses geliyo yağladım düzelmedi wd 40 uyguladım olmadı hala ses yapıyo.

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar benim ön sağ kapı içinden gelen sesi bu gün izmir renk oto da hallettik. sağolsun kaporta ustası iyi ilgilendi. içerde soketli 2 kablo sağa sola çarpıyormuş. sabitledik sorun çözüldü.
ayrıca usta bana camlardan rüzgar sesi geliyor mu diye sordu, ben de 110-120 gibi ses gelmeye başlıyor deyince, hocam onu niye söyle miyorsun diye sitem etti. ben de şakayla karışık bu mozot pahalılığında aracın yüzü gördüğü mü varki şikayetçi olayım dedim. onu da halletti. ama onun sırrını açıklamadı.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: archaeologist;398265
ben plakalığı sökerek sorunu kökünden hallettim.

arabayı aldığım gün plakalıkları söküp atmıştım bende

tonla para ver hemde reklamlarını yap yok öyle:kvg:

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bugün 15 günlük izmir tatilinden döndüm. gider gelirken bu gürültüler konusunda biraz deneyim sahibi oldum. kapıların ceplerine koyduğunuz zerzavatlardan bu sesler yoğunlukla çıkıyor. arka kapıya koymuş olduğum pet şişenin gürültüsünü yaklaşık 300 km sonunda farkettim. o ana kadar illet etti beni. ikincisi bagajdan gelen ses yangın söndürücüsü sağa sola hareket ettiği için oluyormuş.
 çıkan bu sesleri arabayı boşalttıktan sonra bir deneyin hala varsa arabayla ilgili bir meseledir.
son olarak soğutmalı torpido gözüne koyduğum pet şişe öyle bir çatçut ses çıkarıyor ki. ses aynı cama çarpan okkalı bir taş sesi gibi. Allah cam gitti diyorum yol bomboş sonradan annem farketti uyandık.

Çevrimdışı arslanamca71

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ya arkadaşlar yeyin için halinize şükredin :)    bende 94 forman var.. aracın sağ önde vurmalı sazlar sol önden zilliler arkadan telliler üstten yaylılar.. oooo tam bir cümbüş var.. bazen arkadaşları bindirip senfoni dinletiyorum .. yaaaaaaaa

Çevrimdışı ali dayı

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: arslanamca71;401182
ya arkadaşlar yeyin için halinize şükredin :)    bende 94 forman var..
aracın sağ önde vurmalı sazlar
sol önden zilliler
arkadan telliler
üstten yaylılar..
oooo tam bir cümbüş var..
bazen arkadaşları bindirip senfoni dinletiyorum .. yaaaaaaaa

:++: :++: :++: :ok:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: arslanamca71;401182
ya arkadaşlar yeyin için halinize şükredin :)    bende 94 forman var.. aracın sağ önde vurmalı sazlar sol önden zilliler arkadan telliler üstten yaylılar.. oooo tam bir cümbüş var.. bazen arkadaşları bindirip senfoni dinletiyorum .. yaaaaaaaa
:koro::adm::xx::xx::xx:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı sismic

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. foruma yeni üye oldum ve çok hoşuma gitti . yardımcı olursanız birkaç sorum olacak. 2 hafta önce 2010 mpi octavia ambiante A5 aldım. Araç 50000 km de fakat ilginç dir ki aşırı rahatsız edici bir şekilde içeri lastik (yol) sesi alıyor ve bu ses sanki arka jantlarda balans varmış gibi uğultu şeklinde ve 130 - 140 km üzerine çıktığımda azalıyor. bu ses genelde bu şekildemidir yani bu araçlarda yol sesi konusunda sıkıntı varmıdır, veya benim aracın lastik durumu pek iyi değil yeni lastik takarsam düzelir mi? Tecrübesi veya bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum şimdiden teşekkürler...

Çevrimdışı oğuz06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE MERHABA!!! bende a5 kasa 2005 model octavia var. yaklaşık altı aydır varolan birseyden bahsetmek istiyorum. aracımda genelde 3.üncü vites ve daha sonrasında giderken direksiyonu hafif sağa ve sola çevirdiğimde tıkır tıkır sesler geliyor tok bir ses bu ayağımın altında bile hissediyorum bunu, bu durum yokuş çıkarken daha da belirgin bir hale geliyor. bu durumdan kurtulmak için z rotlar tabla fişekleri aks körükleri körük başları vs vs değiştirdim yani alt takımla ilgili yapılabilecek şeyleri genelde yaptırdım ama hala bu durum devam ediyor.Lütfen yardımcı olursanız sevinirim.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sismic;404342
arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. foruma yeni üye oldum ve çok hoşuma gitti . yardımcı olursanız birkaç sorum olacak. 2 hafta önce 2010 mpi octavia ambiante A5 aldım. Araç 50000 km de fakat ilginç dir ki aşırı rahatsız edici bir şekilde içeri lastik (yol) sesi alıyor ve bu ses sanki arka jantlarda balans varmış gibi uğultu şeklinde ve 130 - 140 km üzerine çıktığımda azalıyor. bu ses genelde bu şekildemidir yani bu araçlarda yol sesi konusunda sıkıntı varmıdır, veya benim aracın lastik durumu pek iyi değil yeni lastik takarsam düzelir mi? Tecrübesi veya bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum şimdiden teşekkürler...

kaymak asfaltta bu ses çıkmıyorsa sorun yok. bizim arabalarda ayrıcalıklı bir özelliktir. donanımla beraber gelir.:D

Alıntı yapılan: oğuz06;414294
ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE MERHABA!!! bende a5 kasa 2005 model octavia var. yaklaşık altı aydır varolan birseyden bahsetmek istiyorum. aracımda genelde 3.üncü vites ve daha sonrasında giderken direksiyonu hafif sağa ve sola çevirdiğimde tıkır tıkır sesler geliyor tok bir ses bu ayağımın altında bile hissediyorum bunu, bu durum yokuş çıkarken daha da belirgin bir hale geliyor. bu durumdan kurtulmak için z rotlar tabla fişekleri aks körükleri körük başları vs vs değiştirdim yani alt takımla ilgili yapılabilecek şeyleri genelde yaptırdım ama hala bu durum devam ediyor.Lütfen yardımcı olursanız sevinirim.

direksiyon miline baktırın. yağsızda kalmış olabilir.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kötü hava koşullarından ve işlerin yoğunluğundan dolayı arabanın dışını 1 aydır içini ise 2-3 aydır elleyemiyordum. Neredeyse bütün kapılardan, camlardan ses geliyordu. Hatta şu kasislerden geçerken gelen garç gurç sesi de artmıştı. İyice sinirim bozuldu. Bugün yıkamacıya götürdüm, fitillerin diplerine hava tuttular, dışardan da tazyikli su tuttular. Aracın altına su tutturdum bir sürü. Bir güzelde yıkadılar. Hem araba parıldadı hemde sesler kesildi. Araçtan soğumuştum resmen. Oh ya dedim ne kadar sessiz bir aracım varmış aslında :)

Yani toz ve kirde ses sebebi olabiliyor. Buna da dikkat etmek lazım.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Aracın dışına bir ay el sürülmezse yağan yağmur,rüzgar,toz ne hale getirir ?Ben yaz kış her pazar günü mutlaka yıkar,yağış yoksa kurularım..