škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

araçlarımızdan gelen tıkırtılar, gıcırtılar, takırtılar ve tukurtular

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Muhlis OZTURK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar benim octide diğer gacırtı gucurtular gitti yeni sesler gelmeye başladı direksiyonun olduğu yerden,kötü ve tırtıllı yolda yapıyor.Buradaki yollar o kadar berbat ki yolda resmen sağlı sollu zikzaklar yapıyorum kocaman çukurlar var.Direksiyon tarafından sanki direksiyonun altındaki o boş saklama kutusu var onun sesi gibi ses geliyor ama onu elimle tutuyorum yinede geliyor.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hafta sonu Skoda bayiierinin birinde henüz 8.000 km civarında olan bir Octavia test aracını denedim sırf bu sesler onda da geliyor mu diye.. Ve tabii ki araç daha 8.000 km. olmasına rağmen ön takımlar garç gurç..

Ben bu sorunla ilgili olarak artık servislerin çok birşey yapabileceiğini sanmıyorum. Benim şahsi fikrim bunun bir "kronik arıza" olduğudur. Böyle olduğu için de bu soruna Skoda Global'in çözüm bulması gerekir. Sonuçta Çek Cumhuriyeti ülkemizden daha soğuk ve çetin iklim koşullarına sahip. Bu sorun da az çok soğuklarla alakalı olduğuna göre oradaki müşterilerin de bu sorunj yaşıyor olması lazım...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: enoktakenokta;322349
Hafta sonu Skoda bayiierinin birinde henüz 8.000 km civarında olan bir Octavia test aracını denedim sırf bu sesler onda da geliyor mu diye.. Ve tabii ki araç daha 8.000 km. olmasına rağmen ön takımlar garç gurç..

Ben bu sorunla ilgili olarak artık servislerin çok birşey yapabileceiğini sanmıyorum. Benim şahsi fikrim bunun bir "kronik arıza" olduğudur. Böyle olduğu için de bu soruna Skoda Global'in çözüm bulması gerekir. Sonuçta Çek Cumhuriyeti ülkemizden daha soğuk ve çetin iklim koşullarına sahip. Bu sorun da az çok soğuklarla alakalı olduğuna göre oradaki müşterilerin de bu sorunj yaşıyor olması lazım...

Umarim benden gelmez, daha 2700kmde. Ama ben cok iyi hayirliyorum, test araci 20.000lerdeydi ve ben her cukura her tumsege bodoslama girdim. Ses falqn da yoktu.

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben en ufak tıkırtıya kafayı takıyorum, sesi bulup gidermeden de rahat edemiyorum. Amortisör takozu ve bilyesini değiştirmiştim ses den dolayı. Geçenlerde de direksiyonun arkasından gelen tıkırtı sesi git gide arttı direksiyonu çevirdiğimde, kasislerden geçerken, çukura girdiğimde takır tukur etmeye başladı. Direksiyondan kaynaklandığını sandım, servise gittim, baya baktılar yola çıkıp dinlediler, tabi ustayı görünce ses bir süre gelmez oldu ama sonradan pes edip takırdamaya başladı, ön takımda bir kaç parça değişti ses yine az da olsa vardı, sonunda motor kaputunun sol menteşesinden geldiğini tespit ettiler, tabi ön takıma yapılan masraf yanıma kar kaldı ama sorun da bulundu. Benzer bir tıkırtı duyan olursa kontrol etsin menteşeleri.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06navy;322722
Ben en ufak tıkırtıya kafayı takıyorum, sesi bulup gidermeden de rahat edemiyorum. Amortisör takozu ve bilyesini değiştirmiştim ses den dolayı. Geçenlerde de direksiyonun arkasından gelen tıkırtı sesi git gide arttı direksiyonu çevirdiğimde, kasislerden geçerken, çukura girdiğimde takır tukur etmeye başladı. Direksiyondan kaynaklandığını sandım, servise gittim, baya baktılar yola çıkıp dinlediler, tabi ustayı görünce ses bir süre gelmez oldu ama sonradan pes edip takırdamaya başladı, ön takımda bir kaç parça değişti ses yine az da olsa vardı, sonunda motor kaputunun sol menteşesinden geldiğini tespit ettiler, tabi ön takıma yapılan masraf yanıma kar kaldı ama sorun da bulundu. Benzer bir tıkırtı duyan olursa kontrol etsin menteşeleri.
benim sesde nerden geldiğini çözemedim.Bir anlasam nerden geldiğini anlayana kebab ısmarlayacağım vallahi.ama bi kaportacıya göstereceğim.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
benim sağ kapı kolunun olduğu yerdeki küçük hapörlörün olduğu yerdeki ses arttı. servise gittiğimde orayı tamamen söktürüp baktırmayı düşünüyorum.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: archaeologist;383761
benim sağ kapı kolunun olduğu yerdeki küçük hapörlörün olduğu yerdeki ses arttı. servise gittiğimde orayı tamamen söktürüp baktırmayı düşünüyorum.

Hocam sanirim senin sanssizligin bu tikirtilar.

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ulysses;383776
Hocam sanirim senin sanssizligin bu tikirtilar.

yok, benim tek tıkırtı bahsettiğim yerden geliyor. başka da bir tıkırtı yok. ancak kışın soğuk ve yağışlı havalarda nükseden süspansiyon gacırtısı var.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
benim arabada ses heryerde varda en cok kasislerden yada hafif tümseklerden bile gecerken cıkan arka sağ ve sol kapıdaki camlardan geldiğini tahmin ettiğim "gırc"lama

fitillerden geldiğini söyleyende var yagla diyende var

fazla sallamıyorum radyoyu acıyorum sesi artırıyorum rahatlıyorum

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sağ arka lastiğin ya rulmanı yada başka birşeyi dağıldı bakalım ne çıkacak..Sağa sola düzgün dönmeyi öğrensem sorun kalmayacak.:++:

Çevrimdışı GNC75

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı harun güzel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar octaviaların ortak sorunlarından biri bu tıkırtı arka aynanın iç kısımında bir metalin aracın iç aksamına çarpması sonucu oluşuyor ve bayağıda  yol gidende rahatsızlık veriyor bağajın iç aksamındaki kaplamalar sökülerek kısa süreçte yapılabiliyor

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: harun güzel;384609
arkadaşlar octaviaların ortak sorunlarından biri bu tıkırtı arka aynanın iç kısımında bir metalin aracın iç aksamına çarpması sonucu oluşuyor ve bayağıda  yol gidende rahatsızlık veriyor bağajın iç aksamındaki kaplamalar sökülerek kısa süreçte yapılabiliyor

Arka ayna neresi?