škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

lastik basınç ışığı yandı.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ogulcanatmaca;272530
evet aynen öyle araç hareket halinde basılı tutularak o anki durum kayıt ediliyor herhangi bir değişim olduğunda sistem yine araç hareket halinde iken uyarı veriyor. set tuşuna basılma süresince araç düz bir yolda olursa daha doğru bir ölçüm yapılmış olur. benim bir defa başıma geldi lastikte vida varmış 2 defa hava basıp resetledim yine uyarı verince lastikçiye götürdüm vida çıktı.
ogulcanatmaca;272530 birde böyle deneyeyim bakalım ama şu an restlenmişti tekrar havalarını kontrol edip ondan sonra resetleyeyim bakayım.:+1:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Octavia26

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Kurban bayramında bozuk bir dağ yolunda ilerlerken birden asfaltın set yapıp yükseldiğini farkettim direk girip karteri sürtmemek için o set bölgesine lastiği çıkardım ve hemen akabinde lastik basıncı uyarı lambası yandı dönüşte lastik havalarını kontrol ettim hepsi tamam ve eşit o gece aracı hiç hareket ettirmedim kaçak varsa tespit edebileyim diye sabah baktım lastik basınçları hepsi aynı ve dengeli katalogdan ilgili sayfayı açtım okurken böyle bir durumun her yıl oluşabileceği ve bunun içinde kontak aıkken 2 saniye set tuşuna basılması gerektiğini ne bu sayede arıza ışığının söneceği ifade edilmişti aynen yaptım ve problem düzeldi yılda bir sefer bu işlemin tekrarlanması gerekiyor. Lastik patlak değilse.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar dün seyahat esnasında LBS ışığı yandı sönmedi.İndikten sonra baktım kontrol ettim hepside aynı sorunsuz inen faaln yok,sizce neden olabilir.Ben tekrar setledim söndü.

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;327818
Arkadaşlar dün seyahat esnasında LBS ışığı yandı sönmedi.İndikten sonra baktım kontrol ettim hepside aynı sorunsuz inen faaln yok,sizce neden olabilir.Ben tekrar setledim söndü.

maalesef a5 i olan herkeste en az bir kere oldu bu durum.
kasisten geçmişsindir

Çevrimdışı raan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bu uyarı ışıkları herkese normal durumlarda bile bi göz kırpıyor demekki...benimde başıma şöyle bişey geldi yolda giderken çocukların oynadıkları top arabanın altına kaçtı ve arkadan arabanın altına vurarak çıktı..o sırada aklınıza gelecek nekadar ışık varsa benim göğüste yandı tabi telaşlandım aracı durdurup tekrar çalıştırdım herşey normal :++: yola devam...

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gözle görülemeyecek kadar düşük basınç farklılıklarını bile görebilir sistem. O nedenle lastik havalarını kontrol etmekte fayda var..

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;327944
Gözle görülemeyecek kadar düşük basınç farklılıklarını bile görebilir sistem. O nedenle lastik havalarını kontrol etmekte fayda var..
ama daha önce 5 psi düştüğünde yanmıştı,daha sonra yere değmek üzere olmuştu yanmamıştı.aklım ermedi doğrusu.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
SET etme sırasında bir hata olmuştur abi.

Lastik havalarını benzin depo kapağındaki bilgilere göre ayarla(doğru ölçüm yapan bir cihazla).Daha sonra da düz bir yola çıkıp hareket halindeyken SET tuuna uzun süre basman daha net olur..

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle