škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti Motor, Şanzıman, Direksiyon vs. Güncellemeleri

pureman · 66 · 24820

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pureman

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Mayıs ayında aracıma "Direksiyon Elektroniği ve Merkezi Elektrik" güncellemesi yapılmıştı..

Geçenlerde bir Yeti sahibi aracına motor yazılım güncellemesi yapıldığından bahsetmiş başka bir forumda.. Bende bu konuda bilgisi olanların, özelliklede yetkili servis ya da yetkili satıcıda çalışan arkadaşların bizi bilgilendirmesi için bu konuyu açtım.. Acaba böyle bir motor güncellemesi var mı?

Çevrimdışı Salih28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
valla servise sık gidiyorum ama dediğiniz şeyleri hiç duymadım malesef arıza nedeniyle mi yapıldı size?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Briskoda'yı takip ediyorum.

1.2 TSI motorlarda soğuk startta sallantılı ve sesli çalışmaya karşı ECU yazılımı güncellenmiş geçen Eylül ayında, sormak lazım Yüce Oto'ya.

Gerçi o ses zincirli trigerli TSI motorda normal deniyor, herhangi bir hata kodu okuyan olmamış.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;271613
Briskoda'yı takip ediyorum.

1.2 TSI motorlarda soğuk startta sallantılı ve sesli çalışmaya karşı ECU yazılımı güncellenmiş geçen Eylül ayında, sormak lazım Yüce Oto'ya.

Gerçi o ses zincirli trigerli TSI motorda normal deniyor, herhangi bir hata kodu okuyan olmamış.
Buluşmada Tisi' yi yıkamaya yanaştırırken, jikle devredeydi 1200 d/d civarı çalışıyordu motor ve o sallantı vardı. Rölantiye inince sallantı kesildi.:wnk:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;271667
Buluşmada Tisi' yi yıkamaya yanaştırırken, jikle devredeydi 1200 d/d civarı çalışıyordu motor ve o sallantı vardı. Rölantiye inince sallantı kesildi.:wnk:

Hepsinde olmamakla beraber çoğu 1.2 TSI'de var o ilk ses ve ECU log'da arıza kaydı görünmüyor, her yerde normaldir deniyor, zira servislerin yapacağı bir şey yok, normal  ;)

Bir de triger zincirli, onun sesi hep duyulur kaput açıkken  ;)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;271677
Hepsinde olmamakla beraber çoğu 1.2 TSI'de var o ilk ses ve ECU log'da arıza kaydı görünmüyor, her yerde normaldir deniyor, zira servislerin yapacağı bir şey yok, normal  ;)

Bir de triger zincirli, onun sesi hep duyulur kaput açıkken  ;)
Sesten ziyade sanki bujinin birisi düzgün ateşlemiyormuşçasına bir sallantı vardı.

Not:Yanaşırken kaput açık değildi ki.:bnn:
:kiki:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;271714
Sesten ziyade sanki bujinin birisi düzgün ateşlemiyormuşçasına bir sallantı vardı.

Öyle olsa ECU log'da arıza kaydı olurdu ;)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;271715
Öyle olsa ECU log'da arıza kaydı olurdu ;)
Öyle olsa dediğin olurdu, doğru; ancak o sallantı hiç hoş gelmiyor insana. Muratgil' in karafatma' da da öyleydi soğukken. Bir arkadaşımın Caddy' sinde de öyle oluyordu. Enteresan bir durum tabii.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;271721
Öyle olsa dediğin olurdu, doğru; ancak o sallantı hiç hoş gelmiyor insana. Muratgil' in karafatma' da da öyleydi soğukken. Bir arkadaşımın Caddy' sinde de öyle oluyordu. Enteresan bir durum tabii.

Briskoda'da da millet kafayı çok takmış o konuya, ama onca yetkili servis sorun yok dediğine göre vardır bildikleri, çoğu da 50 K yol devirmiş, sorunsuz...

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;271725
Briskoda'da da millet kafayı çok takmış o konuya, ama onca yetkili servis sorun yok dediğine göre vardır bildikleri, çoğu da 50 K yol devirmiş, sorunsuz...
1.4 TSI 122HP' de de var o sallantı.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;271728
1.4 TSI 122HP' de de var o sallantı.
fsi'lerde neden yok o zaman uğur?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;271736

Turbo yok FSI'da, tamamen farklı motor yapısı...

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;271736
Yokluğuna seviniyor olman gerek be Hocam!:wnk:

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tsi lar direkt enjeksiyon değil mi, fsi lar gibi?

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı pureman

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Salih28;271568
valla servise sık gidiyorum ama dediğiniz şeyleri hiç duymadım malesef arıza nedeniyle mi yapıldı size?

Bende yapıldığını bilmiyordum.. Aracıma cruise control takmışlardı, o esnada yazılımını da güncellemişler.. Yani arıza vs gibi bir sorun olmadı..

Ama ilk mesajda belirttiğim motor güncellemesi benim aracıma yapılmadı.. Bende merak ediyorum hangi şartta, hangi araçlara yapılıyor diye, bu konuyuda o yüzden açtım..